Суд закрив “хабарну” справу щодо начальника слідства Кам’янця-Подільського через те, що прокуратура впіймала ґаву

Ярмолинецький районний суд закрив кримінальну справу за обвинуваченням заступника начальника хмельницького відділу поліції і начальника слідчого відділення кам`янець-подільського відділу поліції Олега Алексєєва в одержанні неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК України).

Фото ICTV

Про це свідчить ухвала суду від 23 червня.

Суть обвинувального акту зводилася до того, що 16 травня 2018 року поліцейський біля свого службового кабінету отримав 2,5 тис. дол хабара від військовослужбовця за закриття кримінального провадження за фактом нанесення умисного легкого тілесного ушкодження.

Водночас обвинувачений заявив клопотання про закриття кримінального провадження, оскільки закінчився термін досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК України, а саме, трьохмісячний строк, передбачений з дня повідомлення про підозру. Він пояснив, що постановою прокурора продовжено термін досудового розслідування до трьох місяців – до 17 серпня 2018 року. У подальшому строк не продовжувався. Станом на 18 серпня 2018 року обвинувальний акт щодо нього до суду не був скерований, а тому з цієї дати строк досудового розслідування слід вважати таким, що закінчився, а усі слідчі (процесуальні дії) є незаконними.

У суді прокурор заперечив проти задоволення клопотання обвинуваченого про закриття кримінального провадження та просив суд призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта. За його словами, повідомлення про підозру Алексєєву було винесено 17 травня 2018 року. Постановою військового прокурора Хмельницького гарнізону від 10 липня 2018 року строк досудового розслідування було продовжено до трьох місяців. Рішення про завершення досудового розслідування прийнято в межах кримінального провадження прокурором 15 серпня 2018 року в порядку, передбаченому ч.1 ст.290 КПК України.

У подальшому з 23 серпня 2018 року до 4 веренся 2018 року із матеріалами кримінального провадження ознайомлювались сторони провадження, а 5 вересня 2018 року було складено обвинувальний акт.

При цьому ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду від 2 жовтня 2018 року обвинувальний акт повернуто прокурору. Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 26 листопада 2018 року прокурору відмовлено в поновленні строку на апеляційне оскарження цієї ухвали.

Повторно обвинувальний акт складено та затверджено 28 листопада 2018 року, який також повернуто прокурору. Втретє обвинувальний акт складено в квітні 2019 року.

Суд звернув увагу, що досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Також це термін може бути продовжений, що і було зроблено постановою прокурора від 10 липня 2018 року. Отже, досудове розслідування слід було закінчити до 17 серпня 2018 року.

Період часу з 23 серпня до 3 вересня 2018 року (включно) був терміном для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, який встановлений стороні захисту, суд не включає у термін досудового розслідування на підставі частини третьої статті 219 КПК України. А  період з 30 серпня до 11 вересня є строком прострочення досудового розслідування, що становить 13 календарних діб.

“З урахуванням складності справи, яка полягає у тому, що до відповідальності притягається начальник слідчого відділу великого міста, що свідчить про його фахову підготовленість в першу чергу у питаннях досудового розслідування; процесуальної поведінки сторони захисту (фактично оскаржувалось на стадії досудового розслідування кожне процесуальне рішення, дія тощо, затягувалось досудове розслідування); поведінки підозрюваного (спрямованої виключно на захист, було залучено три адвокати; відсутні ознаки сприяння слідству тощо), важливості справи для підозрюваного, стороною обвинувачення не було вжито достатніх, обачних, своєчасних процесуальних заходів з метою подальшого продовження строку досудового розслідування в порядку ст.294 КПК України“, – вважає суд.

Також суд наголосив, що злочин, передбачений частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (за яким обвинувачували поліцейського – НГП), не є тяжким чи особливо тяжким злочином проти життя та здоров`я особи. Тому можна застосувати пункт 10 частини першої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України – справа закривається,  у зв`язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування.

Додамо, що санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Назначить его заместителем Авакову,там таких дебилов любят и все честные.

  2. Вихід простий – замість цього хабарника посадити прокурора. Чим займається ДБР?

  3. Дорога напевно гава.

  4. Все ж цікаво чи поновили цього хабарника на посаді ? Прокурори явно лохи. Суддя мав інтерес без сумніву.

  5. Прокурор не лох, він просто взяв на лапу і злив справу, от якби його заце звільнили, можливо він би задумався, а так стандартна практика, взяли на хабарі в 2,5, відкупився 25 і гуляй далі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.