Втік до Польщі: Феміда повторно дала дозвіл на затримання хмельницького активіста, який лякав суддю тюрмою

Старокостянтинівський районний суд надав дозвіл на затримання хмельничанина  Григорія Дерев’янчука, обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (“Вимагання”) ч. 2 ст. 296 (“Хуліганство”), ч. 1 ст. 376 КК України (“Втручання в діяльність судових органів”) з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це свідчить ухвала суду від 19 червня.

До суду надійшло відповідне клопотання від прокуратури. Згідно з ним, Дерев’янчук проходить обвинуваченим по двох епізодах:

  • 13 квітня 2016 року під час відкриття судового засідання у справі про захист честі, гідності та ділової репутації, в якій Дерев’янчук був відповідачем, перешкоджав виконанню службових обов`язків судді Хмельницького міськрайонного суду Сергію Колієву. Зокрема, Григорій Дерев’янчук, голосно викрикуючи, висунув словесну вимогу до судді пред`явити службове посвідчення судді. При цьому, він обзивав суддю та вказував, що його буде «ув`язнено», а також викрикував, що Хмельницького міськрайонного суду не існує.  Окрім цього, коли суддя Колієв встав із-за суддівського столу та попрямував до виходу, Дерев’янчук повторно надав усну вказівку невстановленим слідством особам, які знаходилися у залі судових засідань, зупинити суддю та не дати можливості йому вийти із зали судового засідання, мотивуючи це застосуванням «громадського затримання». Останні виконали цю вказівку, ставши у проході вхідних дверей та тим самим не дали можливості судді Колієву покинути залу судового засідання.
  • Григорій Дерев’янчук разом з ще одним активістом протягом березня 2017 року шляхом погроз вимагали і отримали кошти у директорa КП обласної ради “Облпаливо” Михайла Блідного 600 дол. за нестворення штучних перешкод у вигляді громадських протестів щодо недопущення призначення останнього на посаду очільника комунального підприємства.

21 лютого 2018 року Красилівський районний суд відправив Дерев’янчуку від нічний домашній арешт (йому заборонялося залишати житло з 21 год. до 7 год. ранку; його було зобов`язано прибувати на виклик суду; не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований та фактично проживає без дозволу суду).

26 вересня того ж року обласна прокуратура дізналася від хмельницької поліції, що обвинувачений відсутній за місцем свого проживання. Згідно з рапортом поліцейського, 2 вересня 2018 року Григорій Дерев’янчук перетнув кордон України на контрольно-пропускному пункті «Устилуг» Волинської області та направився у бік Польщі.

Лише 13 листопада його було оголошено у розшук. Цього ж дня Красилівський райсуд надав дозвіл на затримання Дерев’янчука. Однак на 5 грудня 2019 ркоу ця ухвала втратила свою чинність.

У свою чергу Старокостянтинівський районний суд дійшов висновку, що обвинувачений ухиляється від явки до суду, чим перешкоджає розгляду кримінального провадження. Тому з метою забезпечення розгляду, суд вважає за необхідне надати дозвіл на затримання обвинуваченого Григорія Дерев’янчука.

Нагадаємо, що Григорій Дерев’янчук називав себе уповноваженим так званої територіальної громади Хмельницького. 1 березня 2017 року у його нежитловому приміщенні під час обшуку було знайдено купу фейкових документів, пов’язаних з діяльністю псевдотериторіальної громади. Зокрема, заяви на ім’я уповноваженого територіальної громади Хмельницького, бланки волевиявлення людини про приєднання до договору з уповноваженим з питань реєстрації, статут і протоколи зборів громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Територіальна оборона», свідоцтва суверенних народних підприємців (суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності), проект повідомлення про початок роботи народних автостанцій, кліше печаток “Безпосередня влада народу України”, “Уповноважений з питань реєстрації”, “Народний реєстратор” тощо.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Може він хворий ?

  2. Сайт мвс фейковий, 50% кацабський язік

  3. Засудіть спочатку порошенка

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.