Справа скандального басейну: вслід за ГПУ до Хмельницької міськради прийшли податківці

Слідчі Головного управління ДФС у Хмельницькій області отримали тимчасовий доступ до документів Хмельницької міської ради, що стосуються безоплатної передачі громаді міста спортивно-розважального центру з плавальним басейном на Зарічанській, 11 Ж.

Про це сказано в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 22 жовтня.

Податківці хочуть отримати рішення Хмельницької міської ради №58 від 21.09.2016 року з додатками до нього; висновок до проекту рішення «Про надання згоди юридичним та фізичним особам на безоплатну передачу в комунальну власність громади міста Хмельницького спортивно-розважального центру з плавальним басейном по вул. Зарічанська, 11 Ж»; проекту рішення сесії, розробленого депутатом Певнєвим О.В.; документів щодо результатів розгляду проекту рішення відповідними управліннями, відділами, департаментами, комісіями міської ради; договориоренди землі та/або договори суперфіції та додатків до них, укладених з 10 підприємствами і двома ФОПами та інші документи.

Уповноважені особам Хмельницької міської ради повинні забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість слідчим вилучити копії зазначених документів. Ухвала суду діє до 21 листопада.

За даними досудового розслідування, 21 вересня 2016 року Хмельницька міська рада прийняла рішення №58 «Про надання згоди юридичним та фізичним особам на безоплатну передачу в комунальну власність громади міста Хмельницького спортивно-розважального центру з плавальним басейном на вул. Зарічанській 11 Ж.

Відповідно до вказаного рішення, надано згоду ТОВ «Приват-Інбуд», ТОВ «Мегатек», ПП «Форвард», ТОВ «Золота Середина», ТОВ «Астеліт-Поділля», ТОВ «Український матеріально-технічний ресурс», ПП «Оксамит», ТОВ «Будсервіс», ЖБК «Квартал-Буд 2» та двом ФОПам на безоплатну передачу в комунальну власність міста спортивно – розважального центру з плавальним басейном в рахунок сплати коштів по договорам про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Хмельницького на загальну суму 22 млн 803 тис. 155 гривень.

Водночас правоохоронці з’ясували, що ТОВ «Приват-Інбуд» протягом січня-вересня 2014 року здійснено продаж майнових прав на нежитлове приміщення в спортивно-розважальному центрі з плавальним басейном по вул. Зарічанській, 11 в м. Хмельницькому на загальну суму 19 млн 532 тис. 400 грн. ряду суб’єктів господарювання, а саме: двом громадянам на суму 1,3 млн грн, ТОВ «Золота Середина» – 2,89 млн грн, ПП «Оксамит» – 640 тис. грн, ТОВ «Будсервіс» – 700 тис. грн, ЖБК «Квартал-Буд 2» -590 тис. грн, ЖБК «Квартал-Буд» -590 тис. грн, ТОВ «Мегатек»- 5,71 млн грн,  ПП «Форвард» – 4,15 млн грн, ТОВ «Астеліт-Поділля» – 1,84 млн грн, ТОВ «Український матеріально-технічний ресурс» – 1,03 млн грн.

Разом з цим, всупереч вимогам п. 185.1 ст. 185, п. 187.1ст. 187 Податкового кодексу України, ТОВ «Приват-Інбуд» не нараховано податкові зобовязання з ПДВ із зазначених операцій з продажу майнових прав на нежитлове приміщення на загальну суму 3,90 млн грн.

Крім цього, як стверджує слідство, троє громадян, маючи підконтрольні ТОВ «ПриватІнбуд», ТОВ «Мегатек», ПП «Форвард», ТОВ «Золота Середина», ТОВ «Астеліт-Поділля», ТОВ «Український матеріальнотехнічний ресурс», ПП «Оксамит», ТОВ «Будсервіс», ЖБК «Квартал-Буд 2», протягом 2015 року провели безтоварні фінансово-господарські операції щодо придбання будівельних матеріалів та виконання будівельно-монтажних робіт з 30 підконтрольними житлово-будівельними кооперативами. Це спричинило ухилення від сплати податків, зборів (обовязкових платежів) на суму 14,72 млн грн.

15 листопада 2017 року Генпрокуратура відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 КК України (“Зловживання владою або службовим становищем”). За версією ГПУ, службові особи Хмельницької міської ради, діючи всупереч вимог Бюджетного кодексу УкраїниЗакону України «Про регулювання містобудівної діяльності», протягом 2016 року звільнили ряд суб’єктів господарювання від сплати обов’язкових платежів – пайових внесків на розвиток інфраструктури міста, чим спричинили тяжкі наслідки територіальній громаді міста в сумі 22 млн. 803,1 тис. гривень.

У січні 2018 року мер Олександр Симчишин у коментарі НГП визнав, що майже два роки басейн не могли передати на баланс комунальній структурі через бюрократичні перепони. Він зазначив, що як варіант, розглядався спортивно-культурний центр «Плоскирів», який прийме об’єкт на баланс і лише після цього басейном зможуть користуватися містяни.

19 липня 2018 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради дозволив передати плавальний  басейн на вул. Зарічанській, 11Ж  загальною площею 1874,5 кв.м і вартістю 27,6 млн грн на баланс спортивно-культурного центру “Плоскирів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Щось дуже довго ті органи розслідують, а факти ухилення від сплати податків є без сумніву. А коли той басейн запрацює ?

 2. Картавий і його шобла, 100 шт. $ взяли, за цю аферу. Думаю десь під вибори, йому і ще парочці депутатів одягнуть кайданки!

  • Зрозуміло, що таку махінацію без вказівки Картавого, депутати від Сволоти не прийняли би. Відомо що Картавий та його шобла взяла за це 100 штук американо. Але кого накажуть, якщо рішення колегіальне!? Картавий та Сопля вказували депутатам на словах. Хіба депутати дадуть покази, що це вони дали їм вказівку голосувати за це рішення. Чи ті, кто гроші давали.

 3. басейн дуже хороший. Вже багато місяців туди ходжу з сином. Все подобається.

  • За ті гроші, можна було два басейна як мінімум побудувати. А вам подобається.

   • Дибіл!!!! Ти хоч в свому житті ремонт в квартирі зробив????? Два х……я можна було побудувати.

    • Слиш, кусок гівна жополизного, ви, сморід бичачий вважаєте що усі дурні? Робив і ремонт, і будівництво будинку, і ціни знаю. Да і розклад цей знаю. Тому гнида тобі бумеранг вернеться за крадіжки та жополизання.

     • За 20 мільйонів 2 басейни? це хіба в Епіцентрі можна надувні купити. Басейна коштує мінімум 50 мільйонів.

     • Картавий не пиздиш хрень

 4. Скоро весна. Пора кого то в цугундер отправлять.

 5. За цю каденцію, при відсутності загального нагляду в прокуратурі, але за її супровідом міська рада погодила багато порушень в витратах бюджету, а ця компашка меру вносить пропозиції сподіваючись, що колегіальне рішення його захистить, але підписує рішення голова і відповідно на ньому контроль…і відповідальність…

  • В принципі так. У Картавого є право вето. Але Картавий скаже що не розібрався, а це просто халатність.контроль за виконанням рішення, як правило несе профільний заступник.

 6. Бичара Вася щось мовчить всрався мабудь

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.