У Красилівській міській ОТГ розглянуть можливість впровадження електронного журналу в школах – результат публічної консультації

Відділ освіти молоді та спорту Красилівської міської ОТГ ознайомится з практиками  застосування електронного журналу в школах громади. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 18 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, батьківських комітетів, вчителів та учні шкіл, екологи та небайдужі мешканці обговорили шляхи підвищення якості середньої освіти  в громаді. Найбільше уваги приділили питанню введення додаткового котролю успішності учнів.

За словами вчителів, додатковий контроль у школах не потрібен, оскільки він перевантажить учнів. Підтримала цю позицію начальниця відділу освітти молоді та спорту Олена Заїка.

Кожен навчальний заклад будує власну систему контролю знань учнів, а відділ освіти, молоді та спорту систематично узагальнює цю інформацію”, зазначила вона. 

Під час дискусії присутні на консультації вчителі та учні дійшли висновку, що додатковий контроль можуть забезпечувати батьки через регулярну перевірку успішності своїх дітей. Допомогти їм в цьому зможе введення електронного журналу. Проте, варто добре вивчити практику з цього питання, оскільки введення цього засобу контролю потребує збільшення навантаження на вчителів або залучення додаткової посади в кожну школу для перенесення даних з журналів в електронний вигляд.

Учасники консультації, також обговорили можливість введення факультативів з предметів, котрі виносяться на ЗНО. Зокрема, з метою раціонального використання  коштів, можна створювати міжшкільні факультативи. Під час них, учні з різних шкіл могли б приходити на додаткові заняття до визначеного навчального закладу. Важливим аспектом під час втілення механізму міжшкільних факультативів є інформаційна кампанія серед батьків учнів про можливість безкоштовних додаткових занять.

Наостанок увагу приділити матеріальному забезпеченню шкіл. Керівники громади зауважили, що наразі відбувається забезпечення молодших класів через перехід до стандартів Нової української школи. Надалі посилене забезпечення торкнеться середніх  та старших класів.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Олег Черненко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, внести оговорені сьогодні елементи навчального процесу вже в наступний навчальний рік”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовились вивчити питання впровадження електронного журналу та міжшкільних факультативів.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко

Олег Черненко

Представник руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.