В Україні вже створено 992 об’єднаних територіальних громади, до яких увійшли 4542 територіальні громади. Це становить понад 41% територіальних громад від загальної кількості тергромад базового рівня.
Про це сказала міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування.
«Є області, території яких охоплені перспективними планами на 100% — це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області. У Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях перспективними планами охоплено близько 90 % території. Тобто є хоча би бачення на рівні регіону того, хто з ким має об’єднатися для того, щоб там сформувалась спроможна громада. А от в Одеській області лише 36% території охоплено перспективним планом, у Київській — 54%, Вінницькій — 76%, Черкаській – майже 75%. Такі перспективні плани не в повній мірі враховують методику формування спроможних громад», — зазначила вона.
За її словами, уряд проаналізував ситуацію, що ж відбувається, і чому у деяких областей відсутнє навіть бачення перспективних планів.
«Процес добровільного об’єднання громад має відбуватись на засадах спроможності громад. Але часто обласні ради не керуються цим принципом, а переслідують власні політичні інтереси щодо розподілу на рівні регіону сфер впливу. Тож уряд подав до парламенту законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання громад», який прибирає з процесу створення ОТГ етап затвердження перспективних планів облрадами», — сказала Бабак.