Пошкодження турбогенератора Хмельницької АЕС слідство кваліфікувало як диверсія

Служба безпеки України почала розслідувати як диверсію пошкодження турбогенератора Хмельницької атомної електростанції.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що кримінальне провадження СБУ відкрито 30 серпня поточного року за ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу.

“…в 2019 році посадові особи Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та його структурних підрозділів при проведенні ремонту генератора турбогенератора енергоблоку № 1 відокремленого підрозділу «Хмельницька АЕС» з метою ослаблення держави вчинили умисні дії, спрямовані на пошкодження об’єкта, що має важливе народногосподарське значення”, – сказано в тексті клопотання слідчого СБУ.

Так у липні 2018 року на підставі регламенту виконання ремонту комісія електроцеху ХАЕС сформувала попередній обсяг робіт, зокрема, зняття торцевих щитів генератора, виведення ротора, огляд в доступних місцях обмотки статора, дефектація вузлів і елементів, контрольні перевірки і випробування, заміна витратних матеріалів, складання і випробування генератора.

Проведення ремонтних робіт генератора здійснювалося працівниками “Атомремонтсервісу” у відповідності з технологічною документацією електрогенератора.

Акт приймання електрогенератора з ремонту підписаний 29 липня поточного року. З цього дня почалася підготовка електрогенератора до введення в експлуатацію.

14 серпня у відповідності з робочою програмою пускових випробувань блоку генератор-трансформатора почалося проведення передпускових операцій з виведення енергоблока № 1 ХАЕС.

В ході виконання робочої програми в 21:48 14 серпня сталося пошкодження турбогенератора.

Пошкодження відбулося в результаті міжфазного короткого замикання обмотки статора турбогенератора, а саме відбулося пошкодження елементів статора і ротора.

Інші складові частини турбогенератора пошкоджені не були, а тільки забруднені продуктами термічного пошкодження.

Також виявлено, що в напірному фторопластовом шлангу нижнього стрижня 41Н статора знаходиться сторонній предмет (тампон), який, можливо, став причиною того, що дистилят не потрапляв у водяну камеру стрижня і не забезпечив штатне його охолодження, що призвело до перегріву нижнього стрижня.

Тампон долучений до матеріалів кримінальної справи і визнаний речовим доказом.

У середині жовтня суд за клопотанням СБУ призначив судово-трасологическую експертизу, яка повинна встановити, як утворилося пошкодження генератора і як тампон потрапив в шланг при ремонті.

Як відомо, у серпні ХАЕС відстрочила підключення енергоблоку №1 до енергомережі на 3 місяці через пошкодження турбогенератора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. З 1937р. нічого не змінилось – кругом вороги та диверсанти.

 2. З усієї інформації усвідомити можна одне: винен тампон.

  • А це “”хвамілія” така? Чому тоді не з “великої” букви? А якої він державної приналежності (Хто діверсію/агресію спонукав)? А якої він національності (Чи не такої ж, як Шлагбаум та Рейсфедер)?

   • Такої ж як poo teen.

    • Хавло своє Васьо завали

     • Образив твого кумира? Йди поплач і випий ґлоду.

     • Кумир твій вокзальний бомж, випий за нього бояришніка

     • Підоренко, ти мені не кумир, не льсти собі.

     • Гімноваська рекламуєш свого кумира вокзального бомжа

     • Я впевнений, що усе це пише одна людина (якщо її взагалі можна назвати людиною). Я думаю, що нормальні люди здатні зрозуміти / відрізнити – де я пишу, а де пишу не я. Адже я пишу, по-перше – грамотно, по-друге – без такого примітивного прямо -таки печерного хамства. Так що я не турбуюся.

     • „Три дня я гналась за вами чтобы сказать как вы мне безразличны”.

 3. Чому ж не було такого розслідування і кваліфікації про державну зраду чиновників в 2014році?

 4. Лично Путин направлял руку дебила с тряпкой…ДБ!

 5. Не треба приписувати диверсію до елементарного роздолбайства персоналу АЕС.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.