Микола Діденко: «Перспективу майбутнього розвитку Богданівець бачу в об’єднані з Копистинською громадою»

Жодна державна реформа не буде дієвою, якщо не почати з себе: зі свого будинку, свого двору, свого села, селища чи міста. З 2020 року, як передбачено в плані нового етапу децентралізації, рішення про об’єднання громад вже прийматимуть на державному рівні. Однак слід розуміти, що територіальні громади з невеликою чисельністю населення та на території яких немає, або в необхідному об’ємі недостатньо бюджетоутворюючих підприємств, не зможуть існувати, не об’єднавшись з кимось, у кого вони є. Головна істина – люди живуть там, де є джерело доходу. З ким хотіли б об’єднатись мешканці села Богданівці, що розташоване поруч Хмельницького, та які перспективи бачать у цьому, розповів НГП Микола Діденко.

Микола Павлович Діденко

Микола Павлович Діденко у жовтні 2015 року став сільським головою села Богданівці. Протягом свого трудового стажу займав чимало керівних посад, був депутатом Деражнянської районної ради, тому добре знає район, його проблеми та можливості розвитку.

«Одним із головних моїх завдань є наповнення бюджету села. Оскільки левова частка бюджету сільської ради формується завдяки агрофірмі «Обрій», яка обробляє у нас понад тисячу гектарів пайової землі, то, одразу після обрання сільським головою, зустрівся з її керівництвом та домовився про збільшення оплати на розвиток села за користування землею, та збільшення виплати людям за користування паєм.

Голова села має створити належні умови, аби підприємці створювали у нас робочі місця, розвивали село. Я розмовляю й з тими, котрі мають бізнес, наприклад, у Хмельницькому, аби вони реєструвалися у нас. І, відповідно, платили податки. Адже, чим більшим буде бюджет, тим кращим буде соціальний розвиток села. І, знаєте, бажаючі знаходяться».

За період своєї роботи Миколі Павловичу Діденку, попри практичну відсутність коштів, вдалось чимало зробити: проведено ямковий ремонт доріг, в установах та школі підключили високошвидкісний інтернет, проведено воду в школу, закуплено мотопомпу для пожежного авто, проведено заміну усього паркану по території сільського будинку культури.

«На жаль бюджет сільської ради невеликий, всього півмільйона гривень. Якщо відрахувати плату за енергоносії, заробітну плату, то на розвиток соціальної інфраструктури практично не залишається коштів.

Але все ж таки віднаходимо можливості частково профінансувати хоча б обіди для школярів початкових класів. Ми ж маємо простору велику школу розраховану на 360 учнів. На сьогодні, на жаль, навчаються у ній лише 53 учні та 15 діточок ходить у дитячий садочок».

Микола Павлович є генератором для розвитку територій у першу чергу через розробку генерального плану населених пунктів, адже від його наявності і залежить наповнення бюджету і добробут жителів. Завдяки активній позиції сільського голови до села Березове приєднався дачний масив “Відпочинок”, а до Богданівець – смт. Лозове (верхній участок ДП “Поділляторф”)

Населення та керівники установ села Богданівці цінують та поважають свого очільника.

Світлана Володимирівна, завідуюча місцевою бібліотекою: «Все, що можна зробити для розвитку бібліотеки, звичайно в межах своїх можливостей, сільська рада робить. І за це велика дяка Миколі Павловичу. Завжди, коли потрібно, він допоможе».

У бібліотеці

Микола Васильович, депутат сільської ради: «Микола Павлович Діденко – справжній хазяїн. Чоловік на своєму місці. На жаль, можливостей для розвитку у нас сьогодні мало, бо немає коштів. Тому перспективу бачимо у об’єднанні з Копистином. Це не лише моя думка, а усього депутатського корпусу».

Володимир Володимирович, директор школи: «Роботою сільського голови ми задоволенні. За рахунок сільради провели розчистку території школи від застарілих дерев та чагарників, проведено воду. Все, що в його силах, він робить».


Школа

Микола Павлович вважає, аби село розвивалось потрібно мати хороше сполучення, якісні дороги. «Сьогодні маємо розбиту вщент дорогу, яка фактично не пристосована для легкового транспорту. Я неодноразово звертався за допомогою до обласної влади, в інші інстанції, але, на жаль, кардинально зрушити з місця це питання поки не вдалось.

На жаль, більшість населення Богданівець їздить на роботу у Хмельницький, благо є залізничне сполучення. Продукти у магазини, тощо, привозять також із обласного центру. Тому для нас об’єднання з Копистинською громадою є цілком природним, більше того, за це виступають майже усі мешканці нашого села.

Подальший розвиток села бачу лише в об’єднанні. Земля і люди — справжнє багатство, а якщо скористатися можливістю відбудови інфраструктури, то ситуація з бідністю та відсталістю може в найближчій перспективі змінитися, бо укрупнятися стратегічно вигідно. Чому? Відповідь проста: ті громади, що спромоглися заохотити до об’єднання більшу кількість територій та людей, що проживають на них, мають кращий бюджет. А чим більше коштів має громада, тим краще вона дбає про свій розвиток».

Петро Костюк.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. Краще освітлення включили нормальне та відпочинок для молоді !!!!

 2. Жодного слова про фізкультуру та спорт у селі.

 3. Брехун!! Люди давно без нього хотіли приєднатися до Копистину.За 5 років не добився збільшеня виплати за паї. А чого стоїть меморіал Слави в селі, який розташований в центрі села!!!! Завалені сходи. букви на меморіалі відпали все заросло,кругом сміття і це все розташовано під носом сільського голови!!! Ганьба!!

  • Брехун, я к і переважна більшість “українців”.

  • А ви зберіться громадою: спочатку “меморіал Слави” впорядкуйте / відремонтуйте, а потім виженіть цього “брехуна” з сільради, га …

  • А де має стояти меморіал Слави???

 4. Хочу подякувати Миколі Павловичу за те,що він зробив для всього села і для мене особисто. Я дякую за гарний паркан коло Меморіалу Слави, дякую за зрізані дерева,які наш сільський голова пиляв власноручно, кажу спасибі за те, що в моїй школі тепло і можна попити чисту,без всяких хімікатів,воду.
  Щиро дякую за підтримку, яку надав мені Микола Павлович на конкурсі “Книгоманія – 2019” Хоч я і посіла там лише 6 місце, Микола Павлович підтримав мене і навіть подарував книгу про те, чим я цікавлюсь(енциклопедію про астрономію). Дякую голові нашого села,за те,що я тепер можу дивитися фільми,та читати книги в інтернеті,після того,як Микола Павлович оплатив підключення інтернету до мого обійстя.
  Ще я хочу попросити людей,які пишуть погані коментарі,поставити себе на місце Миколи Павловича. Лише за 500 тисяч гривень він зробив те,чого не зробила жодна людина, яка очілювала наше село.
  Дякую вам ще раз, Миколо Павловичу!

  • “Добрий урок” на усе життя отримала бідна Соколюк Юлія (цікаво, хто ж їй “підказав” терміново під час занять у школі це написати). Дитинко, це (та ще дещо), що він зробив (що ти написала), входить до його посадових обов’язків. Цікаво, а яка вчителька перевірила “грамотність” написаного тобою.

   • Я,звісно,вибачаюся,але у нашій школі канікули,та і я вже давно хотіла подякувати очільнику нашого села,але не мала нагоди. Тому ваша гіпотеза про те,що мені це сказали вчителі а також,що вони перевіряли мою роботу,неправдива

  • Тепло….без хімікатів…..???

   • Я мала на увазі,що ми п’ємо чисту воду,і в нас в школі можна ходити без верхнього одягу. бо в минулих роках ми ходили по школі в курткаш

 5. Я задоволена роботою сільського голови.Чому ви не бачите новий паркан та нові добротні ворота біля кла довища Новий паркан біля Обеліску слави, біля Будинку Культури? Дорогу до Масівець ремонтує. А що до спорту, то в нас в школі є тренер з танців та фітнесу, приходьте, його до речі, теж голова запросив до села. Розчистку зробив в центрі, аж розвиднілось. А брехуном поза очі і дурний назве.

  .,

 6. Зрозуміло,що все за один, два або навіть п’ять років не зробиться. Але та робота,яка проведена, її видно. Хто б що не говорив.

 7. Дійсно, роботу яку зробив Микола Павлович, видно… А на рахунок спорту та відпочинку:діти хотять на танці, а сучасній молоді потрібні нічні клуби та гаджети, до яких сільський голова немає ніякого відношення.

 8. Просто одне запитання. Коли наше село приєднається до Копистина?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.