За один день Служба автодору Хмельниччини відмінила 12 тендерів на третину мільярда гривень

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 11 жовтня відмінила 12 тендерів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в області очікуваною вартістю 355,29 млн грн.

Про це свідчать дані системи “Прозорро”.

Єдиною причиною всіх відмін тендерний комітет назвав відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг (ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Разом з тим, у 10 з 12 тендерах учасник ДП “Хмельницький облавтодор” направив скарги до Антимонопольного комітету про порушення проведення процедур закупівлей.Зокрема, дорожники висловили ряд претензій до замовника, які практично дублювалися у кожній відправленій скарзі до АМКУ:

  • скаржник вважає передчасним та таким, що не відповідає Указу президента України №529/2019 від 19.07.2019 оголошення закупівель Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області послуг з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення на довгостроковий період, крім того ще не визначено обсягів фінансового забезпечення на 2020-2022 роки по вказаних роботах;
  • на думку скаржника, у зв’язку із тим, що Державним агентством автомобільних доріг України типова форма договору (контракту) про утримання автомобільних доріг загального користування не затверджена, у замовника, у разі завершення процедури закупівлі, будуть відсутні правові підстави щодо укладання договору, а укладений договір
    про закупівлю буде недійсним. Отже, замовником на даний час умисно здійснюється закупівля із порушенням вимог чинного законодавства;
  • не відповідає вимогам чинного законодавства умова тендерної документації стосовно надання забезпечення у формі депозиту (безвідсотковий);
  • учасник наполягав, що замовник під час оголошення тендера обрав неправильний тип процедури і зіслався на постанову Кабміну від 30 березня 1994 року №198, яка гласить, що ремонт і утримання дорожніх об’єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньоексплуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору.

Однак Антимонопольний комітет відкинув претензії Хмельницького облавтодору, оскільки той не довів та документально не підтвердив, яким чином порушуються його права.

Крім цього, варто наголосити, що у 3 із 12 відмінених тендерах замовник  визначив переможцем Хмельницький облавтодор; у 2 із 12 – товариство з обмеженою відповідальністю „Енергетично-дорожнє будівництво” із Канева Черкаської області. При чому черкащани в одному з тендерів запропонували ціну, яка на 13 млн грн була нижчою від очікуваної вартості, поставлену замовником.

Єдиним успішним тендером, за результатами якого 11 жовтня Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області уклала договір, було експлуатаційне утримання дороги держзначеня Н-02 /М-06/-Кременець-Біла Церква-Ржищів-Канів-Софіївка. Із трьох учасників переможцем виявилося тернопільське ТОВ “Техно-буд-Центр” з ціною 67,05 млн грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.