Хмельницька облрада одностайно виступила проти прийняття “формули Штайнмаєра”

Сьогодні депутати Хмельницької обласної ради підтримали текст звернення до президента Володимира Зеленського і Верховної Ради про недопустимість прийняття «формули Штайнмаєра».

“За” одностайно проголосувало 44 обранці, котрі прибули на позачергову сесію.

«Ми, депутати Хмельницької обласної ради, від імені наших виборців категорично проти реалізувати так звану «формулу Штайнмаєра», за якою, відповідно до Мінських угод,  запроваджується особливий статус Донбасу», – йдеться у зверненні.

Фото пресслужби обласної ради

Згідно з текстом звернення, депутати вимагають:

 • «За жодних умов не допустити надання особливого статусу окупованим територіям ні за так званою «формулою Штайнмаєра», ні шляхом внесення змін до законодавства України.
 • Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.
 • Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, відновлення кордонів замість лінії розмежування, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.
 • У разі подальшого загострення запровадити реальний, а не «фейковий», як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.
 • Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.
 • Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.
 • Відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішній справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях вважаємо неприпустимим».

Фото пресслужби обласної ради

Як зазначила під час розгляду питання перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, сьогодні ця тема знаходиться на вістрі обговорення в суспільстві та викликає значну тривогу. Розуміючи гостроту та актуальність цього питання, в обласній раді було проведено засідання погоджувальної ради за участю уповноважених представників практично від усіх фракцій, де одностайно прийнято рішення скликати позачергову сесію.

Нагадаємо, що 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона на переговорах ТКГ у Мінську відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, що погоджує так звану “формулу Штайнмаєра”.

За словами президента, ця «формула» має бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. За словами Зеленського, новий закон Верховна Рада розроблятиме в тісній співпраці та за публічного обговорення із суспільством, і в ньому не буде перейдено жодної “червоної лінії”.

Водночас Зеленський запевнив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться війська. Також Зеленський заявив, що питання виведення російських військових з окупованих районів Донбасу має обговорюватися у “нормандському форматі”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Ура!!!

 2. Добре, що тролейбусів закупили. І годинника нового на СБУ не повісили.

 3. Урааааа війна буде продовжуватись, солдати будуть гинути далі, урааа!!

  • Черговий ідіот думає що наших солдат перестануть вбивати якщо вони перестануть стріляти? Краще їдь миротворцем в Ізраїль, відкривати очі тупим жидам, які відправляють своїх солдат на війну. Не думаю що таких там зрозуміють, але хоча б Україні стане легше.

   • Вася бидлятіна ти така, коли вже заглохнеш?

    • Черговий бидляк порвався, що характерно. То ти їдеш в Ізраїль чи ні?

     • Блін, Вас я точно хворий, Вась, ти часом не дебіл?

     • Також Вася, та я бачу що ти хворий. Звернись до лікаря і тримай мене в курсі.

   • Василю а ти йди на фронт і не ховайся під маминою спідницею

    • Та ні, зєлєйобічко. Всі, хто хоче розводу військ – марш швиденько в степ донецький, лопати в руки і рийте укріплення нашим хлопцям, яких Зєля і хуйло хочуть викинути на мороз в чисте поле. Через вас, “миротворців” грьобаних, втрати на фронті зросли, бо нашим військовим заборонили стріляти. Тепер ще й заморозити хочете? Підкацапники зелені, “миром” прикриваєтесь. Коли в січні була війна, загинуло 4 наших бійці. Коли в вересні “все йде до миру” – тількі прямі втрати на сході – 19 чоловік.

    • Олю, пишеш з фронту? В Ізраїлі жінки теж служать, якщо що.

     • Васильку а ти би хотів щоб ще жінки воювали ? Ая, ще не хватало щоб жінки воювали а ти разом з Симчишиним ніжився в теплому ліжку.

 4. Судячи по фото, депутасти и не дуже засідають. А щодо рішення, цікаво, яка йрго юридична цінність.

 5. Кто из 44 прибыл после голосования в военкомат? Или такие же ссыкуны как Вася?

 6. Не буде формули цього дідька – не буде Україні нічого, ні грошей МВФ, ні допомоги США ні безвізу нічого не буде. Бо її вже прийняли впливові у світі люди, а штангель маєр її просто озвучив. Ось така ху..я малята – голосуй не голосуй, а вугілля з Донбасу йде і газ з кацапстану теж.

  • Дядя, ти дебіл?)))) Іксперд-мєждународнік , “панімаєш”, знайшовся тут))))

   • Таким як ти хоч кілок у сраку запхай, але залишки мізку не пошевеляться. Добре, що тих хто з глуздом і розумом більше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.