Київських підприємців оштрафували за узгоджену поведінку під час торгів на Хмельниччині

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Автокомп Сервіс ЛТД» (м. Київ) та ФОП Ритікова М. С. (м. Київ) загалом на 66 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів, повідомляє прес-служба відомства.

Розглянувши подання прокуратури Хмельницької області, Відділення встановило, що суб’єкти господарювання у 2017 році узгодили дії під час проведення ВП ХАЕС ДП “НАЕК “Енергоатом” процедури відкритих торгів із закупівлі послуг з ремонту і технічного обслуговування автомобілів.

Переможцем торгів визнано ТОВ «Автокомп Сервіс ЛТД» з вартістю предмету закупівлі 218 433,60 грн. (з ПДВ).

Учасники в один день розмістили свої пропозиції на електронному сайті публічних закупівель, з одного електронного майданчика. Використовували одну IP-адресу для завантаження документів та для входження до електронних поштових скриньок і електронного кабінету. Подали до тендерних пропозицій однакові за змістом та оформленням документи. Протягом трьох етапів аукціону не здійснювали пониження ціни, а залишили незмінною первинну пропозицію. Між учасниками процедури закупівлі існували спільні господарські відносини.

Узгодивши свою поведінку та тендерні пропозиції, ТОВ «Автокомп Сервіс ЛТД» та ФОП Ритіков М.С усунули конкуренцію та змагальність між собою, чим спотворили результат проведених замовником торгів, порушили право замовника на отримання найбільш ефективного для нього результату, а відтак – вчинили антиконкурентні узгоджені дії.

Відповідно до чинного законодавства ТОВ «Автокомп Сервіс ЛТД» та ФОП Ритікову М.С. заборонено брати участь у державних закупівлях протягом 3 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.