“Опора” побачила, що Хмельницька міська рада наростила індекс публічності

За ініціативи Громадянської мережі “Опора” впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк проводилося шосте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування.

Як інформує сайт ГМ “Опора”, четвертий рік поспіль Хмельницька міська рада поліпшує свій показник Індексу публічності. За результатами дослідження 2018 року муніципалітет посів 10 місце з результатом 70,7%. Порівняно з попереднім вимірюванням рівня прозорості, відкритості та підзвітності місцевого самоврядування міська рада обласного центру піднялася на п’ять позицій, покращивши свій результат на 6,8%.

Як і в 2017 році, Хмельницький увійшов до категорії міст, що демонструють задовільний рівень публічності. Від лідера рейтингу, Івано-Франківської міської ради, його відділяє 16,1%.

У 2018 році суттєво зріс рівень публічності в діяльності міського голови Хмельницького (із 65% у 2017 році до 74,8%) та виконавчих органів (із 58% у 2017 році до 72%), проте дещо зменшився цей показник у роботі депутатського корпусу (із 69% у 2017 до 65,9%).

Серед недоліків, які виявило дослідження, досі в Хмельницькому не прийняті рішення про створення наглядових рад при комунальних підприємств та про перевірку незалежними аудиторами їхньої річної фінансової звітності; в місті не функціонує містобудівний кадастр.

Попри відкритість міського голови Олександра Симчишина до спілкування з громадянами і журналістами представники “Опори” констатували відсутність звітів мера про свою роботу на відкритій зустрічі перед територіальною громадою; не було також звіту про роботу виконавчих органів. Як повідомили у відповіді на інформаційний запит, упродовж року Олександр Симчишин не проводив виїзних прийомів громадян.

З-поміж недоліків треба зазначити й те, що міська рада не має сертифіката, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2015 щодо системи управління якістю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. 23 вересня 2019 р. Хмельницьким окружним адміністративним судом у справі 560/1227/19 СКАСОВАНІ МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ ЗАБУДОВИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДіЛЯНКИ по вул. ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ, 34А ( ЖК ” КОМФОРТ”). Повний текст рішення в судовому реєстрі з’явиться через 10 днів. Всі охочі зможуть ознайомитися і побачити з якими порушеннями розпочате це будівництво. А “чесна” влада нічого не помічає. Навіть були “виписані “тітушки з Чернівців, щоб розкидати мешканців, які вийшли на мирну акцію протесту.

    І все “відкрито і чесно”.

  2. А це щодо прозорості генерального плану міста.

    http://reyestr.court.gov.ua/Review/84401464

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.