Рік із пересадженим серцем живе Степан Батіг з Великої Медведівки, що у Хмельницькому районі.
За словами директора обласного серцево-судинного центру Андрія Кланца, процес відновлення у його пацієнта пройшов добре, він живе повноцінним життям, хоч і має регулярно перевірятись та приймати препарати, які безкоштовно видають у серцево-судинному центрі, інформує Суспільне.
49-річний Степан Батіг — нині багато ходить, хоча ще півтора року тому у чоловіка починалась задишка після кількох десятків кроків.
“Затягувало так, що вже не міг ходити. Сказали, що бажано вже міняти серце, готуватись до цього. У 2012 році, 11 років тому, поміняв клапана, і рівно через десять років мені вже довелося міняти серце. Сказали, що воно зношене, що залишилось декілька місяців жити”, — розповів Степан.
На нове серце чоловік очікував майже два роки.
“Ввечері подзвонили й сказали, що є ваше серце. В мене було всього п’ять хвилин на роздуми. Одразу дав відповідь і через пів години ми зустрілися з лікарями. Після чого вони вже готувалися, поїхали до Івано-Франківщини за серцем. І я вже був в лікарні, мене готували до операції на ранок”, — пригадує чоловік.
Серце доставили до Хмельницького з Івано-Франківська гелікоптером. Операція з пересадки серця тривала понад вісім годин, розповів Степан Батіг.
“Операція почалась в неділю вранці, а закінчилась ввечері. Прокинувся я в понеділок вранці. Я зрозумів, що вже все позаду. Я живий і все нормально. Перші кроки я десь на восьмий день після операції зробив. А через два тижні я вже ходив нормально й мене виписали”, — говорить Степан.
Степан Батіг каже, зараз раз на місяць приїздить до Хмельницького, щоб здати аналізи у серцево-судинному серці й отримати ліки. Також його стан контролює директор обласного серцево-судинного центру Андрій Кланца, який разом з командою кардіохірургів, проводив трансплантацію серця.
“Ми раді, що отримали хороший результат. Пересаджене серце здорове. І пацієнт здоровіший. Тому що всі параметри, як у здорової людини: немає проблем, усі клапани працюють”, — сказав Андрій Кланца.
“Я зараз працюю, все роблю, але обмежено. Стараюсь не давати великих навантажень. Треба дрова рубати — рубаємо трохи, бджоли передивляюсь, по господарству роблю”, — розповів Степан.
Про донора, чиє серце зараз продовжує битись, Степан Батіг знає небагато.
“Він — з Івано-Франківщини. Звати його — Віталій. В нього відмовив головний мозок. І тоді його серце дісталося мені, а інші органи були іншим людям. Багато людей він врятував своїм життям. Велика їм подяка за це, що вони дали добро, бо інакше не було б того серця мого й інших людей не врятували б. Ми хотіли подзвонити, зв’язатися, подякувати, але ми не зв’язалися. Він мого віку. Йому так само було десь було 47-49 років”, — сказав чоловік.
За словами Андрія Кланци, на Хмельниччині — це поки що єдина трансплантація серця. Нині у черзі на донорське серце в області перебувають сім пацієнтів.