У Хмельницькому померла після відвідування стоматологічної клініки 29-річна Оксана Гладій . Без мами тепер залишився трирічний син. Коли Оксана була в комі, він все просив: “Мамо, прокинься”. Проте цього так і не сталося.
Журналісти видання «Всім» поспілкувалися з чоловіком померлої Михайлом, поліцією та власником клініки, в якій Оксана видаляла зуби.
Пішла на видалення “вісімок” під загальним наркозом
Розпочалася трагічна історія з візиту до стоматолога. А саме – до приватної клініки “FeloniuK clinic”. І Михайло, і Оксана лікували там зуби не один рік. Чоловік каже – і обслуговування, і результат дуже подобалися. Так, Оксані мали встановлювати брекет-систему. Перед цим – необхідно було видалити три “вісімки”. На них кажуть в народі “зуби мудрості”.
Запланували все на 27 грудня. Було вирішено здійснювати видалення під загальним наркозом. Чоловік Оксани пригадує той день майже похвилинно. Перед тим, як вона сіла в стоматологічне крісло, поцілував її у щічку та пообіцяв забрати з клініки після процедури.
«Все було заплановано на 16 годину. Ми приїхали туди вчасно. Вона заповнила певні документи. Там йшлося про те, чи є в неї протипокази, чи якісь захворювання. Цього всього в неї не було.
Після того, як вона заповнила дані, ми чекали на анестезіолога. Потім її запросили в кабінет. Ми попрощалися. Поцілувалися в щічку й все. У клініці мені сказали, що за пів години або 40 хвилин до закінчення, вони зателефонують. Загалом процедура мала тривати близько півтори години. Після цього я поїхав у справах, обирати новорічні подарунки. Потім – додому. Коли на годиннику було близько 18 години, а мені все не телефонували – я почав нервувати», – пригадує Михайло.
Після того як Михайло все не отримував дзвінка з клініки, він зателефонував туди сам. Розповідає, що йому відповіли: “Все йде за планом і ми вам скоро зателефонуємо”. Говорить, тоді чекав ще і ще. А згодом – вирішив сам поїхати в заклад.
По дорозі отримав дзвінок від власника клініки. За словами Михайла, він повідомив йому, що з пацієнткою є ускладнення. Мовляв, вона має пригнічення дихання. Тож він попросив Михайла приїхати задля вирішення, як діяти з його дружиною далі.
Зайшовши в клініку, Михайло побачив, що дружина була без свідомості й не дихала. На больові подразники кохана теж не реагувала. За його словами, в неї працювало лише серце. Вже після приїзду в клініку Михайла, каже він, медики “FeloniuK clinic” викликали “швидку”.
«Перше в мене питання було, чому дружину не підключили до апарату штучної вентиляції. У них не було ні ларингоскопу, ні трубки ларингоскопічної. На пальці в Оксани був тільки пульсоксиметр і підключений тонометр. Інше питання – чому вони не викликали “швидку” відразу, коли це все сталося. А лише тоді, як я приїхав. У діях медиків була чітко виражена ятрогенія. Це означає, що лікар не допоміг, а нашкодив. Це їхній непрофесіоналізм і неправильно надана медична допомога», – каже Михайло.
Понад місяць Оксана була в комі
Коли викликали бригаду екстреної медичної допомоги, Оксану відвезли в обласний серцево-судинний центр, що на Володимирській. Михайло каже: її підключили до апарату штучної вентиляції. Відразу скликали консиліум. В результаті – діагностували кому III ступеню. Оскільки Михайло медик, він каже: “Це найглибша кома, яка може бути”.
У комі Оксана була понад місяць. За цей час усі рефлекси в неї були відсутні. Михайло каже: днював і ночував разом з дружиною в палаті. Тримав її за руку. Вірив у краще, хоч і лікарі діагностували смерть мозку. 2 лютого Оксана померла.
«У неї ніколи не було ніяких захворювань. Вона не скаржилася на погане самопочуття. Того дня їй просто було необхідно надати невідкладну допомогу. Потрібно було викликати “швидку” й відвезти її відразу в медзаклад. Проте лікарі “FeloniuK clinic” цього не зробили. Можливо, це було передозування препаратом. Можливо – западання язика, через що виникли ускладнення з диханням. Тепер у цьому будуть розбиратися правоохоронці. Мені дружину вже не повернеш, маму моїй дитині не повернеш. Але люди повинні знати, куди вони йдуть лікувати зуби, і мають бути впевнені в тому, що їм нададуть вчасну кваліфіковану допомогу» – розповідає Михайло.
Оксана працювала бухгалтером. Три останні роки перебувала в декретній відпустці. Її поховали на рідній Полтавщині, поряд із могилою батька.
Після всього, що сталося, Михайло звернувся до поліції. Як повідомила інспектор з комунікації Хмельницького районного управління поліції Віра Мазур, за даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 ККУ (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником). Тривають слідчі дії.
Що кажуть в “FeloniuK clinic”
Власник “FeloniuK clinic”, Роман Фелонюк, прокоментував:
«Ми глибоко співчуваємо трагедії, яка спіткала родину Гладій, висловлювали та продовжуємо висловлювати наші співчуття всіма доступними нам адекватними способами.
Оксана була нашою пацієнткою понад рік і те, що сталось із нею, з її організмом це загадка із великою кількістю припущень значної кількості лікарів та домислів сторонніх осіб. При цьому, на даний час взагалі неможливо оперувати будь-якими діагнозами чи медичними визначеннями, допоки немає кінцевих висновків судово-медичних експертів, по яким слідчі підрозділи нададуть публічності. Наразі ж ми обмежені лікарською таємницею і таємницею досудового слідства. Так само як ми не маємо жодної інформації про діагнози та лікування Оксани понад місяць часу в інших медичних закладах. Історію, яку наразі досліджуєте ви, як журналісти, одночасно професійно досліджують слідчі, експерти, лікарі, представники різних ланок МОЗ і вони оперують більшими об’ємами інформації, аніж та, якою володіють родичі Оксани і, тим паче тієї, якою володіємо ми. Причини і наслідки цієї події як раз і є предметом цих досліджень. Тому говорити щось без цих висновків – це неправильно по відношенню до Оксани і до всіх лікарів та медичного персоналу, які працювали з нею. Особливо це має значення тому, що дівчина померла після довготривалого лікування в комунальному закладі охорони здоров’я.
На жаль, нашу пропозицію допомоги, додаткової діагностики і швидкого реагування на зміну стану жінки було відхилено. Тому все, що можна сказати сьогодні, це те, що Оксана дійсно була нашою пацієнткою і відповідь на всі запитання буде надано слідчими та судово-медичними експертами, а ті питання, які Вас цікавлять, достатньо широко задавались слідчими і є предметом їх досліджень. Зі свого боку, я можу сказати єдине: дії моїх співробітників по наданню допомоги були висококваліфікованими і якісними настільки, що навіть медична бригада швидкої медичної допомоги виконала виключно “функцію таксі” – ні в чому іншому потреби не було. Щодо будь-яких чуток чи припущень, то немає сенсу взагалі коментувати домисли, адже у слідчих і експертів є весь обсяг необхідної документації та вихідних даних, щоб робити якісні висновки. Маємо надію, що жодного тиску на експертів, через академічне походження родичів померлої Оксани саме з Тернополя, куди було вивезено її тіло одразу після смерті, не буде і всі процесуальні та експертні дії будуть розвиватись чесно. Це має бути історією про пошук правди, а не цапів-відбувайлів».