На третину зросла кількість звернень до Хмельницького травмпункту через ожеледицю. У містян діагностують переломи, ушкодження зв’язок і забої, інформує Суспільне.
За минулу добу до міського травмцентру, за словами завідувача травмпункту Хмельницької міської лікарні Руслана Колєснікова, звернувся 81 пацієнт. У тридцяти трьох діагностували переломи.
“За минулу добу в травматологічне відділення госпіталізували вісім осіб для оперативного лікування. Порівняно з іншими днями, в середньому, в нас за добу від 50 до 60 пацієнтів. У середньому — в 15 переломи. За минулу добу, якщо порівняти, то у два рази збільшилася кількість переломі”, — каже лікар.
Якщо вчора, 11 січня, розповів Руслан Колєсніков, до травмпункту зверталися люди старшого віку, то сьогодні, здебільшого молодь, яка травмувалася дорогою на роботу.
Про відповідальність за такі ушкодження розповів юрист Андрій Місяць: “Будь-якого порядку відшкодування шкоди при ожеледиці чи при падінні — не існує. Є загальний порядок відшкодування шкод, який передбачений Цивільним Кодексом України, де чітко передбачено, що особа, яка завдала шкоду повинна її відшкодувати, якщо не доведе, що це сталося не з її вини”.
Юрист говорить, як бути, коли травма виникла через не посипану територію: “Треба встановити кому належить відповідальність за посипання такої ділянки, чи дорожнім службам, чи іншим службам. У такому випадку можна говорити, що є їхня протиправна бездіяльність внаслідок чого виникла заподіяна шкода. Але сам потерпілий також повинен розраховувати, що не може бути так, що замерзло, і через хвилину посипано“.
Для доведення провини, за словами Андрія Місяця, потрібна фіксація фактів. Для цього, в першу чергу, треба дзвонити на службу 102.
Якщо падіння не уникнути, треба максимально згрупуватися, каже тренер із бойових мистецтв Дмитро Павлюк. Техніці падіння він навчає вихованців, у першу чергу.
“Найголовніше — притискати підборіддя до грудей, щоб не було удару потилицею об підлогу, що може призвести до струсу мозку. І велика проблема всіх, усі, коли падають, виставляють руки й лікті. Це може призвести до різних переломів руки. Мінімальне побажання тим, хто падає: максимально групуватися, як “колобочок”, і падати на спину”, — говорить Дмитро Павлюк.