Зважаючи на звернення споживачів, у АТ «Хмельницькобленерго» вирішили роз’яснити особливості запровадження графіків аварійних відключень.
Що таке графік аварійного відключення (ГАВ)?
ГАВ – це перелік електричних адрес (вузлів електромереж), до яких можуть бути застосовані відключення, у випадку отримання відповідної вказівки від НЕК «Укренерго». Графік повинен бути запроваджений протягом 15 хвилин після отримання такої вказівки.
Електричні адреси (перелік електромереж) у графіку розподілені на певну кількість черг, тобто відключення запроваджуються почергово, а не по всій області одночасно. Але порядок черг, місце та тривалість відключень контролюються та координуються НЕК «Укренерго». Отже, це не перелік населених пунктів та вулиць, у графіку немає годин початку та завершення відключення. Це не перелік планових робіт!
Коли застосовуються ГАВ?
Коли в ОЕС України присутній суттєвий дефіцит електричної енергії та потрібно швидко зменшити навантаження на об’єднану енергосистему України.
Який результат застосування ГАВ?
Графіки допомагають уникнути суттєвих, хаотичних та масових аварійних ситуацій в електромережах.
Скільки може тривати відключення згідно з ГАВ?
Відключення може тривати протягом 4 годин. Але може повторно запроваджуватися через 8 годин.
Що може вплинути на масштаби (кількість черг) застосування ГАВ?
Обсяг дефіциту електричної енергії. Якщо споживачі з розумінням ставитимуться до прохання енергетиків запровадити режим економії, то графіки будуть менш тривалими або ж їх не буде зовсім.
ГАВ можна опублікувати у відкритих джерелах?
Ні, у період воєнного стану не можна поширювати будь-яку інформацію, що сприяє уявленню про потужності енергетичних об’єктів, їх розташування. Крім того, у такому графіку споживачам буде дуже важко зорієнтуватися.
Що ж робити споживачам?
Відслідковувати інформацію на офіційному сайті АТ «Хмельницькобленерго». Енергетики працюють над тим, щоб сформувати зрозумілий та зручний для споживачів перелік адрес, на які поширюється ГАВ.
Внести в розділі «Комунікації» Особистого кабінету споживача енергоресурсів номер телефону або поштову скриньку для отримання повідомлень про відключення та очікуваний час відновлення розподілу електричної енергії. Функція доступна для побутових та непобутових споживачів.