21 жовтня депутати Городоцької міської ради надали дозвіл ТОВ «Мрія Фармінг Поділля» на розробку технічної документації із землеустрою. Мова іде про 140 гектарів землі під польовими дорогами, інформує Городок.City.
Як розповів перший заступник міського голови Артур Косінський, документацію аграрії виготовлятимуть за власні кошти.
І це – перший крок у напрямку інвентаризації земельних ділянок, по яких проходять польові дороги.
«Загалом маємо більш ніж 500 гектарів польових доріг, і чомусь раніше не піднімалося питання щодо здачі їх в оренду. Хоча це чималі кошти до місцевого бюджету, — пояснює Артур Косінський. — Над цим питанням ми почали працювати минулого року. Велися неодноразові перемовини із аграріями. І от ТОВ «Мрія Фармінг Поділля» першим демонструє гарний приклад для інших, зокрема товариство взяло на себе й фінансові зобов’язання по розробленню технічної документації».
ТОВ «Мрія Фармінг Поділля» є однією із структурних одиниць компанії «Контінентал Фармерз Груп».
«Насправді наші бухгалтери вже давно враховують користування польовими дорогами при сплаті земельного податку. Ми справно виплачуємо ці кошти. Та для нас важливо працювати прозоро, саме тому хочемо укласти офіційний договір на користування польовими дорогами і оплачувати податок офіційно, окремим стовпцем. Підписати відповідні угоди без виготовлення технічної документації не можемо. Саме тому беремо на себе фінансові зобов’язання у її виготовленні. Таким чином ми узаконюємо свій земельний банк, куди фактично входять і дороги, якими ми користуємося під час обробітку земель», — зазначила керівник регіонального структурного підрозділу «Контінентал» Тетяна Дерев’янко.
Як повідомив перший заступник, у міській раді планують передати в оренду не менш ніж під 12% всі 500 гектарів землі під польовими дорогами, а також — лісосмуги.
У даному випадку йдеться про приблизно три мільйони гривень надходжень до бюджету щороку. Це досить серйозний показник, наголосив Артур Косінський.
Загалом, як зазначив заступник міського голови, Городоцька міська рада провела повний аудит та інвентаризацію земельного фонду громади та оцифрувала земельний банк. Для цього було закуплено відповідне програмне забезпечення. У громаді переконані, що механізм оцифрування та візуалізації земель, які належать громадам, – це дієвий спосіб наповнювати бюджет, вести корисний діалог з фермерами й планувати сталий розвиток.