26,4 мільйона гривень взяли цьогоріч з міського бюджету на заготівлю піщано-сольової суміші для доріг Хмельницької громади. Минулого, 2021 року, на неї витратили п’ять мільйонів гривень.
Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок пояснив чому змінилась ціна на сіль, інформує Суспільне.
«Сіль наразі експортна. Коштує насправді великих грошей. Проведений тендер на закупівлю двох тисяч тонн солі, укладений договір. Укладена угода на постачання піску, пісок тут є на місці, особливих проблем немає. Пісок поступово завозять. Будемо сподіватися, що зима не буде надто сніжною і зможемо цей дорогий і вартісний ресурс зекономити» – розповів чиновник.
Також у Хмельницькій громаді з минулого року залишилось 350 тонн солі для посипання доріг, розповідає начальник дільниці по утриманню вулично-дорожньої мережі комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг Олександр Кухар.
«Десь порядку трьох тисяч ми плануємо цього року заготовити солі в чистому вигляді. І порядку шість з половиною тисяч піщано-сольової суміші. Сіль виросла в ціні у вісім разів, в порівнянні з тонною. Так само вартість піску виросла в півтора рази» – наголошує начальник дільниці.
За словами завідувачки кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Наталії Міронової, сіль негативно впливає на взуття пішоходів, автівки, дорожнє покриття, а також ґрунти.
«Вони засолюються. І в результаті цього засолення починають страждати рослини, дерева. Як альтернатива солі застосовується бішофіт. Це теж сіль, магнієва. Але, внаслідок, відсутності натрію вона не спричиняє такого засолення ґрунту», – розповіла Наталія Міронова.
Вона у вісім-десять разів дорожча за звичайну українську сіль, каже Наталія Міронова: «Якщо піщано-соляна суміш стає дорожчою, варто розглянути менш шкідливий для навколишнього середовища варіант використання солі, а саме – використання бішофіту».