Хмельницька область налічує майже півтори тисячі сіл. Кожне має свою історію, звичаї, традиції та назви.
Переважно, вони звичні, і мають десяток аналогів по всій Україні. Майже в кожній області є своя Тарасівка чи Іванівка, а трапляється, що й кілька Веселівок чи Степівок зустрічається в одному і тому ж районі.
Відрізнити їх між собою можуть лише місцеві мешканці.
Та є зовсім унікальні, які викликають кумедні асоціації та запам’ятовуються раз і назавжди, інформує видання «Всім».
ТОП-15 найкумедніших назв сіл на Хмельниччині. Це лише маленька частинка із багатющої Хмельницької топоніміки, тому діліться своїми варіантами у коментарях на нашому сайті.
- Педоси
Всього за 25 кілометрів від Хмельницького розташувалося село з кумедною назвою Педоси. Воно засновано в середині XVII ст. на лівому березі річки Мшанця. Під час татарських набігів було зруйновано і заново забудовано на правому березі притоки річки Плоскої. На території села знайдені крем’яні знаряддя праці доби міді. Тут проживає 594 особи.
- Кізя
В Кам’янець-Подільському районі на Хмельниччині є мальовниче село Кізя. Розташоване воно у межах національного природного парку «Подільські Товтри». Живе в Кізі 400 осіб. Звідки виникла така кумедна назва, мабуть, вже не пояснить жоден мешканець. Під час голодомору основна маса села вимерла. Тому старожилів тут не залишилося.
- Великі Пузирки
Ще за часів Київської Русі село Великі Пузирки існувало на місцевості, яка нині називається Калиновий Гай. На території населеного пункту були правічні ліси та болота, з яких виходив болотний газ у вигляді великих пузирів. Звідси і походить назва села з населенням у 483 особи.
- Переросле
Росло-росло та й усіх перегнало. На Білогірщині розташувалося село зі своєрідною назвою – Переросле. Населений пункт, незважаючи на свою гучну назву, зовсім невеликий, має площу в 19 гектарів. Густота населення складає – 535 осіб.
- Пихтії
Невідомо чи то в селі всі такі здоровенні, чи такі пихаті, але у Хмельницькому районі є невеликий за площею населений пункт під назвою “Пихтії”. Живе тут всього 182 особи.
- Холодець
А з цією назвою села, точніше зі стравою, яка її позначає знайомий кожен справжній українець. Особливо у зимову пору та на новорічні свята у кожній родині без нього не обходиться жодне застілля. Село під назвою “Холодець” знаходиться на Волочищині. Живе тут лише 329 осіб.
- Пишки
Зі словом “Пишки” у людей виникають різні асоціації: хтось уявляє перед собою ароматну випічку, а комусь на думку спадають жінки розкішних форм. Та мало хто асоціює з цим словом село на Старосинявщині. Населений пункт займає площу майже двох квадратних кілометрів із кількістю населення 308 осіб.
- Зайчики
На Волочищині є село “Зайчики”. З висоти пташиного польоту населений пункт дійсно нагадує голову та вушка зайчика. Саме ж селе також можна вживати із зменшено-пестливим суфіксом, воно і справді “малесеньке”. Проживає тут лише 223 особи.
- Грушка
Село Грушка розташоване в Кам’янець-Подільському районі. Вперше про нього згадано в документах 15 століття. У переказах говориться, що у давнину серед села росла велика дика груша, біля якої знаходилися джерела холодної води. Крім того, ця груша по своїй величині була як орієнтир на даній місцевості. Ось чому ще й до цього часу існує поговірка «Нам аби до грушки, а там можна і перепочити».
- Брага
Навряд чи село “Брага” Кам’янець-Подільського району має щось спільне з містом Брага – центром старійшого архієпископства Португалії. В першу чергу, українці асоціюють його з алкогольною “бражкою”, так званим самогоном. В населеному пункті проживає всього 175 осіб. Серед них і знавці старовинних секретів варіння алкоголю.
- Песець
Село Песець, згідно з місцевою легендою, заснував князь Данило Галицький на місці полювання на песця. І хоча ця тварина на Поділлі ніколи не водилася, але про зв’язок назви села з мисливською пухнастою твариною свідчать усі джерела. Слід розуміти, що в давнину «песцями» називали також інших, південіших представників родини псових – види вовків чи лисиць. В селі проживає 866 осіб.
- Заморочення
В Шепетівському районі розташувалося невеличке село, де проживає 190 осіб. Чи то так довго місцеві мешканці “морочилися” з назвою для свого населеного пункту, чи через те, що в повсякденному житті селянина мороки понад край, село дістало кумедну назву “Заморочення”.
- Карасиха
В прозорих ставках цього селища, мабуть, водяться величезні карасі і карасихи. Адже назву село на Білогірщині отримало дуже символічну. Проживає тут 309 осіб.
- Сковородки
Село Сковородки вперше згадується у історичних документах ще в шістнадцятому столітті. Саме в цей час, завдяки борту-колу, залізна сковорода, що часто бувала на вогні, грала роль сильного оберегу від нечистої сили. Завдяки промовистій назві, люди з нечистими помислами обходили населений пункт десятою дорогою. На сьогодні в “Сковорідках” живе 698 осіб.
- Притулівка
Село Притулівка навряд чи має щось спільне з відомим українським шоуменом Сергієм Притулою, адже заснували його ще в 1600 році. Таку назву село отримало, бо в ті часи розповсюджувалась епідемія чуми і люди прийшли до нього тікаючи. 1987 року в Притулівці було знято фільм “Циганка Аза”.