Апеляція змінила міру запобіжного заходу для хмельницького адвоката, підозрюваного у вимаганні грошей у судді

Хмельницький апеляційний суд скасував цілодобовий домашній арешт керівнику ТОВ «Юридична компанія «Норма Права» Олександру Сподаренку, підозрюваного у вимаганні грошей у судді Хмельницького міськрайонного суду Олександра Трембача.

Про це свідчить ухвала суду від 24 жовтня.

Апеляційна інстанція взяла до уваги те, що Сподаренко жодного разу не порушував режим вказаного запобіжного заходу та заборону залишати житло без дозволу слідчого; добросовісно та сумлінно виконує покладені на нього обовязки. Також за власним клопотанням здав слідчому на зберігання свій закордонний паспорт.

Водночас колегія суддів критично оцінила ризик здійснення тиску на свідків та потерпілих з боку підозрюваного. Про тиск говорив сам суддя Трембач у листі до Генпрокурора Юрія Луценка, оскільки Сподаренко приходить Хмельницького міськрайонного суду. Натомість, на думку апеляції, поява адвоката у приміщенні суду першої інстанції пояснюється тим, що він там бував як учасник судових проваджень, в тому числі, порушених щодо нього.

Що стосується фактів виявлення у помешканні Сподаренка боєприпасів та сумнівних дипломів, то за цими епізодами йому підозру не вручали, пояснив апеляційний суд.

Таким чином, міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту замінено на нічний арешт (з 21 години 00 хвилин до 6 години 00 хвилин заборонено залишати житло).

Нагадаємо, що адвоката Сподаренка затримали у серпні 2018 року. Він обіцяв судді Хмельницького міськрайонного суду Олександру Трембачу за 52 тис. грн здійснити вплив на члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, із яким юрист перебуває у дружніх стосунках.

За ці кошти знайомий Сподаренка нібито мав посприяти закриттю дисциплінарного провадження щодо судді Трембача та відкликати скарги з розгляду Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України з метою в подальшому безперешкодного проходження Трембача переатестації на відповідність займаній посаді судді та подальшого перепризначення його на посаду судді.

Усі кошти суддя скинув на банківський рахунок фірми адвоката.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Вот бы его кореша Моисеевича Артурчика еще приняли клопов покормить

  2. Яке їхало, такого і здибало. Це про цього суддю – хабарника та адвоката – шахрая. Але Трембач виявився спритнішим.

  3. Артурчик в шахрайські схеми, з суддями не вступає. Не його тема.

  4. Цікаво, а прізвище куратора з ВККСУ “случайно” не Луцюк Павло Сергійович?…
    А розбірки цих двох ОДНОКОРИТНИКІВ
    , це замилювання очей людям, аби люди повірили в так “реформу правосуддя!???

  5. Я ж казав що це цирк для бідних і дурних!) А вчора чув Сподаренку зняли арешт з майна і повернули комп”ютери, печатки і т.д. Отака ху*ня малята!) Не здивуюсь якщо вони з Трембачем невдовзі поміняються місцями! Цю хабарюгу судівську давно пора до допру!)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.