Адвоката, який за 52 тис. грн обіцяв судді Трембачу “порішати” з Вищою кваліфкомісією суддів, відправили під домашній арешт

Хмельницький міськрайонний суд відправив під цілодобовий домашній арешт керівника і засновника ТОВ «Юридична компанія «Норма Права» Олександра Сподаренка, який підозрюється у зловживанні впливом (ч.3 ст.369-2 КК України).

Про це свідчить ухвала слідчого судді Олександра Сарбея від 23 серпня.

За даними досудового розслідування, у липні адвокат Сподаренко вийшов на суддю Хмельницького міськрайонного суду Олександра Трембача і виставив вимогу – надати йому 52 тис. грн для здійснення впливу на члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, із яким юрист перебуває у дружніх відносинах.

Суддя Олександр Трембач

За ці кошти знайомий Сподаренка нібито мав посприяти закриттю дисциплінарного провадження щодо судді Трембача та відкликати скарги з розгляду Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України з метою в подальшому безперешкодного проходження Трембача переатестації на відповідність займаній посаді судді та подальшого перепризначення його на посаду судді.

Сподаренко кілька разів усно вимагав кошти у хмельницького судді, а потім надав останньому рахунок-фактуру на банк «Універсал Банк», де має рахунок ТОВ «Юридична компанія «Норма права». Законник через термінал “ПриватБанку” перерахував вказану суму, перед тим звернувшись до правоохоронних органів.

Слідчий та прокурор на суді просили обрати для Сподаренка запобіжний захід у вигляді тримання вартою. Вказували, що існують, передбачені ст.177 КПК України ризики (переховування від органів досудового розслідування та/або суду, незаконного впливуна свідків у цьому кримінальному провадженні; вчинення іншого кримінального правопорушення).

Однак слідчий суддя Олександр Сарбей дійшов думки, що адвокату достатньо буде цілодобового домашнього арешту з рядом обов’язків: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утриматись від спілкування з особами, які є свідками в даному кримінальному провадженні;  здати на зберігання слідчому, який здійснює досудове розслідування у цьому кримінальному провадженню, свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вїзд в Україну.

Запобіжний захід діє до 19 жовтня 2018 року включно.

У процесі розгляду запобіжного заходу суддя Олександр Сарбей заявив самовідвід, посилаючись на можливий конфлікт інтересів. Однак його колега, суддя Володимир Навроцький під час розгляду заяви про відвід вважав, що сумнівів у неупередженості слідчого судді Сарбея О.Ф. немає.

Крім того, Хмельницький міськрайонний суд арештував 52 тис. грн, які були зараховані на банківський рахунок ПАТ «Універсал Банк» і призначалися у вигляді хабара для підозрюваного адвоката.

Нагадаємо, що санкція ч. 3 ст. 369-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. Сподаренко, це все команда місцевих платних активістів. Його постійна тусовка, це Артурчик Мойсеевич, Алена Береза, Хабаль.
  Це все одне ціле, одна команда. Вони як по конвеєру попадаються на гарячому, а їх ніхто не садить.

  • Может и так. С уверенностью сказать можно только одно! С простых людей они деньги не тянут!! Соответственно на них злые, или ими недовольные могут быть только конченые гниды, тупые жополизы этих гнид, полезные идиоты.

   • Звісно у простих громадян він не бере грошенят… бо простих дурних громадян грабує держава та мерія… а суддів пробує підняпрягати дурбелик Сподаренко… ага… лише лохів клієнтів розволити може….

  • Так, у цивілізованій країні існує верховенство права, але де ми, а де вони? Тому саджати того ж Хабал чи розкручувати Альонку потрібно лише після того як буде судимий: Луценко, Грицак, Аваков та їх рівня у компанії з нинішнім ніби-то Гарантом

   • Хабарник чи злодюга завжди однаковий, чи Береза, чи Хабаль, чи Сторожук, чи хтось з посадовців.

 2. Сподаренко скоро піде в президенти….раз судимий.. другий раз знову будуть судити…

 3. А за що його перший раз судили?

 4. Шахрай хотів вставитити шахрая! Цирк на дроті!!!

 5. Взятка по безналу! Очень умный адвокат.

 6. Цей адвокатик є другом Бухала і захищав його фірми.

 7. еще тот вымагатель, у меня взял 650 баксов что бы представлять мои интересы в криминальном процессе хотя уже был лишен свидотства

 8. Трембача не гріх і розвести. Він сам скількох то по-розводив на бабки! Один із самих тупіших і корумпованіших суддів у міськрайонному суді. “чпокала жаба, гадюку…..”

 9. Трембач,СподаренкОо Хабаль, Сторожук – ЯКЕ ЇХАЛО, ТАКЕ Й ЗДИБАЛО !!!

 10. Чудові коментарі!!! Супер!!! От тільки злочинець О. Сподаренко не ховає своє ім”я, а доброчесні дописувачі чомусь ховаються під анонімами!))) Все так і було!!! Є тільки пару нюансів. Не 52, а 152 тисячі, і не гривнів а Євро!!!)))) (став би я мєлочитись))) А ще треба додати, що суддя О.Трембач має наразі ТРИ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНННЯ, одне з яких за ч. 4 ст. 190 КК України (ШАХРАйСТВО В ОСОБЛИВО ВЕЛИКИХ РОЗМІРАХ) і при цьому продовжує чинити “правосуддя”. А крім цього другий рік судиться з колишньою дружиною і тещею, яких намагається обдерти і обібрати і яких як на гріх захищає О.Сподаренко. Тому і виникла потреба усунути його таким способом від процесу! Аж тут невчасно трапилось кваліфікаційне оцінювання суддів і наш “кривосудник” зібрався до Києва, де на нього давно чекає Громадська рада доброчесності зі своїм висновком! От і не знайшов нічого кращого наш “доброчесний” як звинуватити усіх в коруцпціній змові і таким чином подолати негативний висновок комісії! А для цього викрав з іншої судової справи чужий рахунок і вирішив його оплатити та обізвати свій транш “хабарем”. От тільки не врахував, що насправді існують і такі люди, і така справа. А радісні “лівоохоронці” вирішили і собі заробити показник!)))) А на десерт усім безкоштовне ноу-хау від О.Трембача: Хочете заробити? Заходите на сайт прокуратури або суду, знаходите рахунок цієї установи і перераховуєте на нього 100 гривень або скільки не шкода. А на наступний день заявляєте. що таким чином сплатити хабаря судді чи прокурору і починаєте їх шантажувати!!! Дотепно?? Вигадливо?? Авжеж!!! Бажаю усім успіхів і наснаги!!!))))))

 11. …….. да, зовсім забув. Пропозиція йти в Президенти мені сподобалась! От тільки треба створити чергове злочинне угрупування, відкрити рахунок і почати збирати пожертви! На цей раз з прокурорів і депутатів! Дякую за ідею!!!…)))))

  • Сашок, ти завжди був хабарником та шахраєм, позичав гроші, підробляв депозитні договори в банку… нагадати тобі схему твого шахрайства, брав кредити і ніколи не віддавав, нагадати тобі кредитв банку Аваль. Та на тобі, ШАХРАЙ, печатки вже не має куди ставити… нагадати тобі як тебе міліція як лоха взяла? коли запросили на шашлики… чи ще епізодів порозголошувати…. на вулицю не вийдеш… хоча вийдеш… в тебе ні совісті ні розуму не має…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.