Нові арешти у Кольгоферів: під заборону потрапили понад 9 тисяч “квадратів” площ “Либідь Плаза”

Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на об’єкти нерухомого майна, розташовані в торгівельно-готельному комплексі «Либідь Плаза» у центрі Хмельницького.

Про це сказано в ухвалі суду від 3 серпня.

Під заборону розпоряджатися нерухомим майном потрапили торгівельні приміщення (ІІ черга) загальною площею 569,5 кв. м, підвальне приміщення пл. 1019,3 кв. м, І поверх – пл. 1290,0 кв.м, ІІ поверх – пл. 1287,1 кв.м, ІІІ поверх – пл. 1271,1 кв. м, готельно-розважальний комплекс загальною площею 3867,6 кв. м.

За даними досудового розслідування, яке веде Головного слідче управління СБУ, 15 лютого 2008 року між ПАТ «Кредобанк», повним правонаступником якого є ТОВ «Фінансова компанія «Ідеа Капітал» та ТОВ «Укрбудінвест» (директором на той час була Оксана Кольгофер, екс-депутат Хмельницької міськради – НГП) укладено кредитний договір. Згідно з його умовами, «Укрбудінвест» отримав у банку 14,1 млн грн з терміном погашення до 13 грудня 2016 року.

З метою забезпечення виконання зобов’язань ТОВ «Укрбудінвест» за вищевказаним кредитним договором підписало договір іпотеки, згідно з яким ТОВ «Либідь» передало ПАТ «Кредобанк» в іпотеку належне йому на праві власності нерухоме майно торгівельного та готельно розважального комплексу «Либідь Плаза»: торгівельний та готельний комплекс (ІV черга) загальною площею 1059,0 кв.м., торгівельний та готельний комплекс (V черга) загальною площею 1042,0 кв.м., торгівельний та готельний комплекс (VІ черга) загальною площею 275,2 кв.м.

У подальшому, 28 квітня 2012 між ТОВ «Либідь» та ПП «ЕН» укладено договір купівлі-продажу торгівельного та готельного комплексу «Либідь Плаза» загальною площею 3574,8 кв.м, до складу якого входило нерухоме майно, яке перебувало в іпотеці. Отже, як з’ясувало слідство, службові особи ТОВ «Либідь», не бажаючи виконувати зобов’язання за договором іпотеки від 15.02.2008, неправомірно здійснили відчуження предмету іпотеки, що є складовою частиною торгівельного та готельного комплексу загальною площею 3574,8 кв.м без згоди іпотекодержателя.

Крім цього, ТОВ «Укрбудінвест» не виконало свої зобов’язання з повернення кредитних коштів, взятих у «Кредобанку».

Як вказує слідчий СБУ в своєму клопотанні, 25 липня 2018 року Оксані Кольгофер повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Укрбудінвест» зареєстровано 2003 року у Хмельницькому. У січні 2008 року хмельничани Валерій та Оксана Кольгофери ввійшли до складу співзасновників підприємства. У грудні 2011 року пан Валерій залишив фірму. До травня 2015 року Оксана Кольгофер була одноосібною засновницею.

ТОВ «Либідь» засновано у травні 2002 року подружжям Валерієм та Оксаною Кольгоферами. До березня 2016 року пані Оксана залишалася єдиним засновником.

Як писав НГП, раніше Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на приміщення загальною площею 2186 кв. м у торговельному центрі “Квартал”, що на вул. Кам’янецька, 17 у Хмельницькому.

Також столичний суд скасував арешт низки майна, яке 21 березня цього року правоохоронці вилучили в будинку та на фірмах, що належать хмельницькій сім’ї бізнесменів Валерію та Оксані Кольгоферам.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Оце семейка )) Даже банк кинуть хотели. Не зря Оксана в Верховную Раду пхалась, недоторканой стать хотела.

  2. За “подельников” по Кварталу вже забули?

  3. Ой здається мені ще довгенько буду цю справу “возити”, Кольгофори
    у свій час грошенят чимало пригребли і щоб їх у них витрясти та перекласти у кишені нинішніх “повелителів” потрібно не місяць і не два.

  4. Керівнику банку, дали відкат тай уся схема! Аферисти!!!

  5. “Похудеют” Кольгоферы, сплошной обман в тупую практиковать повсеместно и за это рано или поздно не попасть, так не бывает

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.