Кольгофери вивели з-під арешту документи по 21 фірмі та вогнепальну зброю, вилучену з помешкання

Слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Циктіч скасував арешт низки майна, яке 21 березня правоохоронці вилучили в будинку та на фірмах, що належать хмельницькій сім’ї бізнесменів Валерію та Оксані Кольгоферам.

Про це свідчить ухвала суду від 13 червня, яку була оприлюднено у судовому реєстрі лише 12 липня.

Валерій та Оксана Кольгофери. Фото з “Фейсбуку”

З відповідним клопотанням до суду звернувся адковат впливових підприємців. На її думку, слідчий вилучив речі та документи, дозвіл на відшукання яких слідчим суддею не надавався. Крім того, як стверджує адвокат, працівники СБУ вилучили всю документацію та електронні носії інформації. Цим самим завдано шкоду законній підприємницькій діяльності цілої низки суб’єктів підприємницької діяльності.

У судовому засіданні представник Кольгоферів також просила врахувати, що арешт накладений, у зв’язку з вчиненням кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України, тоді як склад вказаного правопорушення, на її думку, відсутній, ТОВ «Укрбудінвест» витратило отримані від інвесторів кошти за цільовим призначенням – здійснений розрахунок за проектно-кошторисні роботи, погодження проектно-кошторисної документації, оренду земельної ділянки, що підтверджується банківськими документами, тимчасовий доступ до яких отриманий слідчим.

Крім того, вилучені зброя та боєприпаси у Кольгоферів зберігались за наявності відповідних дозвільних документів.

Разом з тим, прокурор та слідчий заперечували проти задоволення клопотання, зазначивши, що арешт накладений обґрунтовано з огляду на те, що вилучені предмети та документи мають ознаки речових доказів. При цьому, представники сторони обвинувачення погодилися на повернення власникам вилученої зброї, яка на законних підставах зберігалася у місці проведення обшуку.

Слідчий суддя Циктіч дійшов висновків, що доводи сторони обвинувачення, що у діях службових осіб ТОВ «Укрбудінвест» (фірмою керували Кольгфоери – НГП) є ознаки привласнення чужого майна, вчиненого у великих розмірах, не є переконливими. А понад трирічна тривалість досудового розслідування, у сукупністю з перебуванням у розпорядженні органу розслідування значного масиву фінансово-господарських документів, обізнаність слідства про коло учасників подій, про роль та дії кожного з них переконливо підтверджують, що слідством не здобуто достатніх даних на підтвердження, що в діях службових осіб ТОВ «Укрбудінвест» є склад злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК.

Крім того, слідчий суддя вважає, що наразі закінчилися строки притягнення до кримінальної відповідальності за злочини, передбачені ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України.

Таким чином, з-під арешту, який був накладений 26 березня, виведено оригінали установчих, правовстановлюючих та бухгалтерських документів значної кількості суб’єктів господарювання, у тому числі – ПП «Чорногора 2022», ПП «Плаза К», ТОВ «Чорногори», Благодійна організація «Фонд родини Кольгоферів», ТОВ «Чаелд-Ленд», ПП «Ді Ай Сі К», ПП «Акропіль», ТОВ «Либідь, ПП «ЕН», ПП «Чорногора-1», ПП «Кейт-К», ПП «Експресс», ПП «НВТ Енерго». ПП «Андора Хмельницький», ПП «Медіа Холдинг», ПП «Укрбудінвест Ко», ПП «ДТА», ТОВ «Буркут», компанія-нерезидент Vovakk B.V. (Нідерланди), ДП «Дитяче телевізійне агентство», ПП «Науково-консалтинговий центр «Єва», а також документи по 19 фізичних особах-підприємців.

Крім цього, власникам повернуто револьвер з написом «STALKER», револьвер з написом «EKOL Viper 2,5_ Cal.4mm Flobert», мисливську рушницю з написом «Beretta – Made in Italy», автомат з написом «Thompson Submachine Gun» та низку набоїв до вказаної зброї.

Як писав НГП, раніше Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на приміщення загальною площею 2186 кв. м у торговельному центрі “Квартал”, що на вул. Кам’янецька, 17 у Хмельницькому.

За даними досудового розслідування, 18 грудня 2007 року та 24 березня 2008 року у Хмельницькому службові особи ТОВ «Укрбудінвест» уклали договори про дольове інвестування у нежиле будівництво торгівельно-фісно-житлового центру на вул. Кам`янецька, 17 з трьома громадянами України. «Укрбудінвестівці» зобов’язувалося надати для зазначених осіб 800 кв.м. нежилої комерційної площі. Відповідно до зазначених договорів, вказані особи платили для ТОВ «Укрбудінвест», як інвестицію в будівництво, 1,4 млн грн.

В подальшому службові особи ТОВ «Укрбудінвест», зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів, не бажаючи виконувати зобов’язання перед пайовиками та повертати інвестовані грошові кошти на загальну суму 1 млн 400 тис. грн., відмовилися від оренди земельної ділянки, відведеної під будівництво  на користь підконтрольного їм ПП «Пектораль-1», яке фактично здійснило у 2016 році будівництво торгівельно-офісно-житлового центру.

У підсумку ТОВ «Укрбудінвест» було доведено до неплатоспроможності.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Укрбудінвест» зареєстровано 2003 року у Хмельницькому. У січні 2008 року Валерій та Оксана Кольгофери ввійшли до складу співзасновників підприємства. У грудні 2011 року пан Валерій залишив фірму. До травня 2015 року Оксана Кольгофер була одноосібною засновницею.

Після цього підприємство переписали на хмельничанина Віталія Скоропінського.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 21

 1. Ось, так треба вміти розводити людей! Наступним буде рішення про закриття кримінального провадження. Слава чесному і непідкупному суду!!!

 2. пара упирів на фото

 3. А розвели кого,не таких самих злодіів? ))))

 4. Упирі це як раз ті хто це все замовне організував і думав що з цієї афери щось собі зароблять, а ці двоє це красавці.

 5. Про яке кримінальне провадження йде мова? Розберіться для початку хто замовив і для чого. Насправді все як на долоні!

 6. Подружжя Головків вправно використувало ситуацію: купили старі квартири на Вайсера за безцінь, продали Кольгоферам за мільйони і ще їм мало.

 7. Цеж не кінець! Наступна справа це повернення до бюджету усього що накрав Головко

 8. В єдиному реєстрі досудових розслідувань можете подивитись: номер кримінального провадження 32018000000000044 від 26.06.2018р
  Розслідують справу Головко – Ледюк про ухилення від сплати податків

 9. Ще розслідуєтся чому майно військових об’єктів в Росії, як держави агресора, оформленно на Головко Леоніда Лукіча і яку шкоду приніс цей мужик в порваних сандалях Україні в цілому

 10. Я знаю других людей которым Головко “помог” в этой жизни. Когда он зарабатывает с тройным наваром то тогда ты друг, когда отказываешь то ты сразу преступник.

 11. Фу яка ж ця кольгоферша протівнюча з накаченими робочими губками та в тій сілюцкій сірій кепці викопана кацемір папаша мурло ще то

  • Ты наверное “красавец”, весь в соседа. Обсуждать всех гаразд. Жаба давит? От всего женского пола тебе: посмотри в зеркало, качок перекачок наверно.

 12. А впрочем откуда тебе знать что такое зеркало.

 13. Коцемир кольгофер порошенко путін лєнін

  • А ти так хочешь до цього списку, а не вдалося… От ти і …” серешь”…

 14. И снова про выборы, президента, а может и ВР. Кто же будет финансировать ОП (ПР) и работать на гаранта? Кто-то будет висеть на крючке и исполнять указания. Может в этом причина решений судов?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.