Слуги народу на Хмельниччині: скільки заробляють місцеві чиновники

Антикорупційні громадські організації разом із міжнародними партнерами, деякими представниками влади та журналістами довго домагалися створення таких важливих антикорупційних органів, як НАЗК й запровадження електронного декларування чиновників.

Після важких перемовин із владою, технічних консультацій, тиску міжнародної спільноти, численних акцій протесту і навіть початку розгляду конституційності норми про декларування у суді, настала перемога. Восени 2016 року е-декларування таки було запроваджене. І тепер кожен охочий може відслідкувати статки чиновників в інтернеті.

Їхні активи широко обговорюються у суспільстві: хтось дивується кількості грошей, квартир та земельних ділянок, хтось обурюється невідповідності великих витрат скромним зарплатам, хтось складає списки найбагатших чиновників у різних сферах.

Майже кожна звістка про доходи чиновників стає об’єктом бурхливого обговорення в українському суспільстві – чи то рішення депутатів збільшити собі зарплати, чи то дані про річні виплати топ-посадовцям. На тлі стрімкої інфляції та постійного зростання комунальних тарифів з одного боку, і невисокої ефективності бюрократів з другого, витрати на державний апарат багатьом українцям здаються незрозумілими і необґрунтованими.

За даними Центру економічної стратегії, останніми роками зарплати чиновників в Україні зростали навіть швидше, ніж економіка, загалом витрати на держапарат перевищують 10 відсотків від ВВП. А це навіть більше, ніж в середньому в країнах ЄС.

Здавалось, така проста думка, що якщо чиновник буде отримувати велику зарплатню, то, відповідно, його віддача буде більшою, зникне корупція, бюрократія, чомусь у нас не працює. Ті, хто впроваджував реформу державної служби, мабуть, не зважили, що за 25 років у державній службі відбувався так званий «негативний відбір» і залишалися там здебільшого дві категорії людей. Перша категорія: не висовуйтеся, робіть собі якусь «текучку» і не заважайте іншій категорії «тирити». Тож чи правильно іде реформа системи оплати праці службовців?

Як приклад ми дослідили декларації голів районних рад Хмельниччини. Наша область є лідером процесів децентралізації в Україні, створюються нові ОТГ, тому такий рудимент радянського минулого, як районні ради мають відходити у минуле. Проте цього не скажеш з огляду на рівень їх зарплат, котрий вони задекларували.

Беззаперечним лідером нашого рейтингу є голова Старокостянтинівської ради Михайло Яснюк, котрий задекларував 327 389 грн заробітної плати за минулий рік, тобто трішки більше 27 000 грн на місяць. Це при тому, що за 2016 рік рівень його зарплати, ним же задекларований, становив 123 890 грн на рік, або ледь більше 10 000 грн на місяць. До нової чиновницької зарплатні чиновник додав у декларацію два магазини, контору нафтобази, будівлю звіроферми, будівлю цеху по вичинці хутра, будівлю трансформаторної підстанції, майновий комплекс.

Отже, Михайлу Борисовичу вдалося суттєво покращити свій матеріальний стан за наші податки. Чи вдалося це зробити більшості мешканців Старокостянтинівщини, на благо котрих він так завзято працює – риторичне запитання. Можливо, район є лідером з процесів децентралізації? Ні. Чи, можливо, перший по залученню інвестицій? Також – ні.

Зате Старокостянтинівська районна рада точна перша за рівнем заробітної плати її голови. Тож чи працює принцип державної служби – чим більша заробітна плата, тим ефективніший менеджер? Очевидно, ні.

Друге місце у голови Славутської райради Леоніда Радзивілюка, з рівнем зарплати у 283 653 грн на рік, а третє – у голови Віньковецької районної ради Анатолія Ходюка262 709 грн на рік.

Ми також впевнені, що ніхто з читачів не чув про економічні прориви у цих регіонах. Їх і не буде, оскільки, на нашу думку, з підняттям рівня оплати праці, на жаль, не піднявся рівень професіоналізму.

Не відстають від своїх колег й голови районних адміністрацій.

Пальму першості серед них тримає голова Красилівської РДА Дмитро Склонний з 233 625 грн. заробітної плати.

На другому місті – голова Кам’янець-Подільської РДА Василь Сукач – 208 530 грн., третю сходинку посіла голова Хмельницької РДА Леся Коменда – 205 275 грн.

Однак найбільше всіх оцінили свою тяжку працю мери міст області.

Так, міський голова Нетішина Олександр Супрунюк вирішив, що найбільш адекватною його мерській роботі буде зарплатня у 442 973 грн на рік, або майже 37 000 грн на місяць.

Трішки менше оцінив свою роботу Михайло Сімашкевич. Його зарплата за минулий рік становила 358 451 грн на рік, або майже у 30 000 грн на місяць.

Третє місце за Олександром Симчишиним з зарплатою у 309 138 грн на рік, або у трішки більше 25 000 грн на місяць.

Це дані з декларацій за минулий рік. Не здивуємося, коли нова декларативна кампанія принесе нові «покращені» для конкретних людей зарплати.

Сьогодні уже більшість констатує, що влада неефективна і не відзначається необхідним рівнем кваліфікації. Її діяльність супроводжується величезними витратами коштів і дуже низьким коефіцієнтом корисної дії.

Що буде далі – не важко здогадатися. Історія часто повторюється. Прикро, що ніхто не робить з цього висновки.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Марина Онищенко

Марина Онищенко

Громадський діяч

Коментарів: 11

  1. Ніфігові собі зарплати поробили “слуги народу”!

  2. У Старокостянтинові не тільки голова райради, а ще й його заступник зробив собі нічогеньку зарплату у 24 000 на місяць. Видно перепрацьовуються хлопці…

    • работают работу чинушки, им хоть еще 20 % процентов накинь, хоть отними 20- лучше не будут работать. Ну а размер зарплаты на тырилово не влияет

  3. А голови ОТГ ???

  4. А

  5. А керівництво культури Летичівської ОТГ ????

  6. МОЛОДЦІ В ПОВНОМУ РОЗУМІННІ ЦЬОГО СЛОВА. АДЖЕ НІХТО З НИХ НЕ КРАДЕ, А НА ЗАКОННІЙ ОСНОВІ СТРИЖЕ ВОВНУ (КОШТИ ЗІ СПЛАЧЕНИХ ПОДАТКІВ) З ПІДВЛАСНОГО ЙОМУ СТАДА БАРАНІВ, ДОБРЕ ЗНАЮЧИ, ЩО НА ЇХ, НАВІТЬ ЗАПЕРЕЧЛИВЕ, БЕКАННЯ НІХТО УВАГИ НЕ ЗВЕРТАТИМЕ.

  7. а де ж зарплати голів ОТГ ? для повного комплекту !!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.