Верховний суд взявся за справу хмельницької “підземки”, яку в двох інстанціях програла влада і прокуратура

Верховний суд відкрив касаційне провадження за позовами хмельницької місцевої прокуратури і Хмельницької міськради до товариства з обмеженою відповідальністю “Либідь”, приватного підприємства “Ді Ай Сі”, приватного підприємства Експресс”, приватного підприємства “Коріл”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Про це свідчить ухвала суду від 29 березня.

Позивачі домагаються визнання недійсним договору купівлі-продажу магазинів загальною площею 371,2 кв. м, укладеного між ПП “Коріл” та МПМ “Ковчег”, які знаходяться у підземному переході на вул. Камянецька-Подільська (вул. Кам’янецька, 21/1).

Також просять визнати недійсним договору купівлі-продажу магазину загальною площею 371,2 кв. м, укладеного 31 грудня 2015 року між ТОВ “Либідь” та ПП “Ді Ай Сі”.

Крім цього, позивачі хочуть повернути до комунальної власноті вказані вище квадратні метри, які зазнали відчуження.

Нагадаємо, що хмельницька влада і прокуратура минулого року програли цю справу у Господарському суді Хмельницької області та Рівненському апеляційному господарському суді. Зокрема, перша інстанція дійшла висновків, що спірні 371,2 кв. м є приватною власністю ТОВ  “Либідь” (раніше МПМ “Ковчег”), які 1997 року були куплені за 371,2 тис. грн у ПП  “Коріл”. Відповідно, міська рада ніколи не передавала їх в користування орендарям.

Апеляційний суд не отримав фактів знаходження спірних приміщень магазинів загальною площею 371,2 кв. м у власності Хмельницької міської ради і повністю погодився з висновками господарського суду.

Як відомо, 27 жовтня 2016 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради розглянув заяву ТОВ  “Либідь” про продовження оренди частини підземного переходу на вулиці Кам’янецька і відмовив на підставі заяви управління комунального майна. Таким чином, підпримємство ще до 2 листопада повинно було звільнити орендовані 695 кв.м.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, з березня 2015 року ТОВ “Либідь” записано на хмельничанина Анатолія Решетніка. Перед цим підприємство належало колишньому депутату Хмельницької міськради від Партії регіонів Оксані Кольгофер, яка разом із чоловіком Валерієм заснувала ТОВ у 2002 році.

Засновником і керівником ПП “Ді Ай Сі” з 2011 року виступає мешканець Хмельницького Едуард Бондаренко. До 10 жовтня 2011 року фірма була записана на бізнесменів Валерія і Оксану Кольгоферів.  Потім її переписали на Віталія Скоропінського і Катерину Залуцьку.

ПП «Експресс» зареєстровано у жовтні 2016 року. Засновником та директором записаний хмельничанин Валентин Круглов. Ресурс “Youcontrol” викидає три організації, які пов’язані з ПП «Експресс», серед яких ТОВ “Чаелд-Ленд”, керівником якої є Оксана Кольгофер.

Як писав НГП, 20 вересня колегія суддів Вищого господарського суду України підтвердилазаконність рішення Господарського суду Хмельницької області від 16 грудня 2016 року щодо звільнення ТОВ “Либідь” частини підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на Кам’янецькій, 21/1.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Вулиці Камянець-Подільської немає, а суд влада виграє, тому що земля під будівництво не виділялась.

    • написано просто неправильно—-перехрестя вулиць КАМ”ЯНЕЦЬКА та ПОДІЛЬСЬКА…А суд влада виграє бо Кольгофери тепер не біля політичного корита…

  2. Не біля корита, але гроші мають.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.