Хмельницькі декларанти: як стати мільйонером на державній службі

«Судячи з декларацій деяких чиновників та депутатів, вони прожили 25 років незалежності України інакше, ніж їхні виборці. Пощастило, мабуть», – написав свого часу на своїй сторінці у Фейсбук Святослав Вакарчук.

Антикорупційна реформа в Україні, яка зобов’язала чиновників задекларувати своє багатство онлайн, показала величезну різницю між багатством політиків і тих, кого вони представляють. Одні задекларували мільйони доларів готівкою. Інші – особистий автопарк дорогих автомобілів, колекцію швейцарських годинників і діамантів, а також великі ділянки землі.

Вивчення декларацій чиновників показало конфлікт між зобов’язаннями державних службовців та їх особистими інтересами, а також невідповідність зарплат багатьох високопоставлених осіб та їх витрат. Про це під час прес-конференції заявив старший аналітик Transparency International Україна Дмитро Якимчук,

Слід сказати, що не відстають від київських політиків й місцеві чиновники. Розмах, звичайно, уже не той, але хоч трішки та й відкусили вони від народного пирога.

Мова йде у першу чергу про тих, хто усе своє трудове життя, бідненький, недоїдав та недопивав, працюючи на благо народу.

Цікавою у цьому сенсі є декларація голови Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталія Олуйка.

Ось так Вікіпедія описує життєвий та трудовий стаж доктора наук з державного управління, професора, депутата Хмельницької обласної ради Віталія Миколайовича Олуйка:

– 09.1983-12.1984 — головний інженер, 12.1984-10.1985 — заступник голови колгоспу «Червона зірка», смт Ямпіль.

– 10.1985-10.1987 — перший секретар, Білогірського райкому ЛКСМУ.

– 10.1987-06.1991 — другий секретар, 06.-10.1991 — перший секретар Хмельницького обкому ЛКСМУ.

– 10.1991-06.1992 — голова координаційної ради Подільської спілки молоді.

– 06.1992-07.1994 — секретар Хмельницької облдержадміністрації.

– 07.1994-09.1995 — керівник справами Хмельницької облради народних депутатів.

– 09.1995-11.1998 — заступник голови з організаційно-кадрової роботи, заступник голови з організаційно-кадрової роботи та політико-правових питань — керівник секретаріату, з 11.1998 — заступник голови з організаційно-кадрової роботи та політико-правових питань — керівник апарату Хмельницької облдержадміністрації.

– З 06.2000 — ректор, з 04.2002 — голова наглядової ради Хмельницького інституту регіонального управління і права.

– 04.2002-08.2006 Народний депутат України, голова підкомітету з питань державного будівництва та адміністративної реформи.

– 04.-10 лютого 2005 — голова Хмельницької облдержадміністрації.

– 09.2006-12.2008 — ректор Хмельницького університету управління та права.

– з 11.2002 — Президент Благодійного фонду «Закон і справедливість».

– з 04.2006 — Академік Української Академії з наук державного управління.

– з 11.2008 — Голова Хмельницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», Заступник голови Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина».

– з 04.2008 — Член делегації України у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи м. Страсбург (Франція).

– з 06.2009 — Голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Сухі факти біографії говорять про те, що Віталій Миколайович жодного дня свого кар’єрного зростання не пропрацював у бізнесі, а доклав усіх зусиль, аби покращити життя народу, саме на чиновницькому поприщі.  А, чиновники, як ви пам’ятаєте, ще зовсім донедавна, бідкались, що зарплати у них маленькі, жити немає за що.

Ось, мовляв, у Європі, менеджери, котрі працюють на державу, отримують страшенні гроші. Нам би такі.

Але, ознайомившись з декларацією Віталія Олуйка, розумієш, що він давно уже в Європі. На відмінну від нас, на чиє благо він так старанно працює.

Судіть самі:

Безпосередньо на себе Віталій Миколайович задекларував земельні ділянки (1656 м. кв. та 1200 м. кв.), будинок площею  294,80 м. кв та квартиру у 111, 60 м. кв.

Не відстає від нього й дружина, Лариса Олуйко, за фахом – психолог: земельні ділянки у 1200 м.кв та 3000 м. кв., житловий будинок у 57 м. кв. та квартира у 38 м. кв.

А ось у різних банках Віталій Миколайович тримає в іноземній валюті 303 656 доларів. Дружина також не бідує, на рахунках – 123 532 євро.

Як бачите, доходи чітко розділили, чоловік зберігає у доларах, жінка – у євро.

Зарплати голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України отримав трішки менше мера Хмельницького Олександра Симчишина – 218 927 грн., ще майже 86 000 грн він отримав за сумісництвом та гонорари. А ось банківські проценти принесли йому з дружиною більше півмільйона гривень.

І скажіть мені після цього, що працювати чиновником в Україні невигідно.

Декларація Віталія Олуйка яскраве тому спростування.

Предстоятель УГКЦ, верховний архиєпископ Києво-Галицький, якого по праву вважають моральним авторитетом в Україні, кардинал Любомир Гузар влучно прокоментував журналістам декларації чиновників та народних депутатів.

«Я більше не можу їх читати, це плювок в Україну, в людей, які віддають свої життя в АТО, які збирають гроші на фронт, працюють волонтерами, живуть в бідності, – сказав блаженнійший Любомир. – Ці декларації не викликають нічого, окрім ненависті. Людської, бо зрозуміло, що вони це вкрали, не заробили. Злодії, бариги, негідники. Джордж Вашингтон, коли боровся за свою країну, то віддавав все, що мав, купував солдатам їжу та одяг, а в нас жебраки жебраків годують і одягають. Вони повинні негайно всю цю свою розкіш віддати солдатам, вдовам, дітям і біженцям, і на колінах перед ними стояти».

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Марина Онищенко

Марина Онищенко

Громадський діяч

Коментарів: 8

 1. ЩЕ цікавіша декларація у брата Олуйка Василя Миколаєвича при доходах 118 тисяч дві квартири у Хмельницькому житловий будинок шість земельних ділянок

 2. Знаючи Віталія Миколайовича можу сказати, що це професіонал, людина принципова і відповідальна. Це взагалі якась дикість. Людина працювала на високих посадах в державі, була народним депутатом, представляла інтереси України в Раді Європи. Що вона при цьому має бути жебраком? Висновок напрошується лише один. Олуйко знову комусь перейшов дорогу. Можливо питання в цьому https://ngp-ua.info/2018/04/36178? Чи ще когось поставили на місце?
  Переглядаючи подібні «дуже актуальні новини» стає просто соромно, що наша журналістика опускається до рівня нижче плінтуса.

 3. Доброго дня усім. Хочу повідомити усім тим хто звик рахувати чужі статки наступне. Віталій Миколайович є високоморальною авторитетною людиною яка внесла значний вклад у розвиток Хмельниччини у тому числі Білогірщини будучи Народним депутатом України. Вивів на новий рівень Хмельницький університет управлніння та права. Допоміг якщо не сотням то тисячам людей. Деяким потрібно добре повчитись щоб досягти такого рівня. Що людина не має право покласти заощадження до банківської установи і отримати там відсотки. Що людина не має право відчужити нерухоме майно та покласти виручені кошти до банківської установи і отримувати відсотки. Що людина не має права мати на руках цінні папери та отримувати дивіденди. Віталій Миколайович як державний службовець висвітлив свої доходи у декларації не приховав їх. Можна булоб зробити поіншому а тут усе чесно. А ті хто рахує чужі гроші можу написати одне не будьте підрахуями. Дякую. Готовий до діалогу.

  • У нас у всех чиновников, живущих “не на одну зарплату”,, найдутся почитатели, характеризующие их (может искренне) как высокодуховного, моральновысокого и просто отличного человека.. С другой стороны, почитатели чиновника О. выйдя из дома, попадают ногой в яму на асфальте, и конечно же клянут чиновника Б. который” денюшку списал, а яму не сделал”, называя его вором и гав..м. В ответ, почитатель чиновника Б, естественно скажет про почитателя чиновника О. что он сам есть гав..но, так как обзывает святого человека. вот такой маразм есть!!!

 4. Я Вам розкажу звідки частина цих грошей…газифікація батьківщини Віталія Миколайовича збирались гроші з кожного будинку,а насправді газифікація проводилась за кошти держави….

 5. питання не в моральності, питання в тому, що держслужбовець і народний депутат в тому числі НЕ МОЖЕ мати будь яких інших заробітків крім зарплати. а зарплата держслужбовців в попередні роки була дуже низькою.
  виходить або крав або брав хабарі

 6. – 10.1985-10.1987 — перший секретар, Білогірського райкому ЛКСМУ.

  – 10.1987-06.1991 — другий секретар, 06.-10.1991 — перший секретар Хмельницького обкому ЛКСМУ – а чому не люстрований???? Чи закони не для всіх??

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.