Польща зайняла перше місце серед торгівельних партнерів Хмельниччини

Як показує митна статистика, підприємства Хмельницької області чимдалі більше розвивають торговельні відносини з країнами Євросоюзу, передусім з найближчим сусідом – Польщею. Товарообіг з Росією – колись найбільшим торговельним партнером області – посунувся на друге місце, повідомляє ДФС Хмельниччини.

Так, у січні поточного року подільські суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності експортували до Польщі товарів на суму 171 мільйон гривень, що складає 22 відсотки від загальної вартості експортованих товарів. Поляки купували у нас здебільшого соняшникову олію, соєві боби, макуху, стальний  прокат, мед та інше. Порівняно з минулим роком експорт до цієї країни зріс на 180 відсотків, або на 61 мільйон гривень.

Вартість імпортованих в область польських товарів у січні склала 157 мільйонів гривень (21 відсоток загального імпорту). Порівняно з минулим роком обсяг імпорту зріс на 65 відсотків, або на 95 мільйонів гривень.

В цей же час до Росії підприємства Хмельниччини відвантажили продукції на 79 мільйонів гривень (10 відсотків загального експорту). Предметами експорту були трансформатори, килимові вироби, полевошпатна сировина, багети, частини до сталевих котлів, мийні засоби та інше. При цьому російський імпорт був практично відсутній.

Загалом у січні Хмельниччина імпортувала на 725 мільйонів гривень, що на 55 відсотків більше ніж у січні 2017 року. Крім Польщі основними торговими партнерами області при імпорті були Німеччина з часткою 16 відсотків у структурі імпорту, Швейцарія (11 відсотків), Китай (10 відсотків), Бельгія (6 відсотків), Туреччина (5 відсотків), Великобританія та Нідерланди (по 4 відсотки).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.