Перший крок до бюджету участі

Всім відомо, що Кам’янець-Подільський славиться своєю мальовничою архітектурою та вражаючою історією. Однією з важливих сторінок літопису нашого міста є отримання Магдебурзького права. Кам’янець одним із перших серед міст України отримав право на самоврядування.

750_300_2555

Сьогодні ми з гордістю можемо говорити про те, що маємо давні традиції самоуправління. Це простежується не лише в історії нашого рідного міста… Кам’янчани завжди намагаються долучатися до громадських ініціатив та робити свій край кращим. Пишаюся тим, що мені пощастило народитися в місті, яке називають «Квіткою на камені», та жити серед таких людей.

Завжди відверто кажу про те, що нам би не вдалося реалізувати жодного проекту, якби не згуртованість громади. За кожною справою стоїть клопітка робота кам’янчан.

Спільно з міською владою намагаємося почути побажання громади та докладаємо всіх зусиль, аби вирішити актуальні проблеми жителів. Однак, вважаю, що мешканці Кам’янця-Подільського повинні отримати більше можливостей участі у покращенні життя міста.

Саме тому звернувся до міського голови Михайла Сімашкевича з проханням розглянути можливість запровадження в місті громадського бюджету.

Що це таке? Громадський бюджет (або бюджет участі) – це інструмент прямої демократії, за допомогою якого кожен мешканець зможе долучитися до бюджетного процесу та вплинути на рішення щодо витрат частини міського бюджету.

Тобто, міськрада виділятиме певну суму коштів з міської скарбниці на бюджет участі, а кам’янчани самостійно визначатимуть на що їх краще витратити.

Такий механізм взаємодії влади та громади діє у багатьох розвинутих містах світу. Більше того, в деяких із них бюджет участі навіть був запроваджений у школах, університетах і громадському будівництві.

Можливість взаємодії з місцевою владою на основі партиципаторного бюджету мають мешканці Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Великої Британії та Польщі. Звичайно, обсяги громадського бюджету різняться, кожне місто визначає їх самостійно. У Польщі виділяють на бюджет участі від 40 тисяч до 60 млн. злотих.

Схожу практику вже застосували і у вітчизняних містах. Першопрохідцями стали мешканці Луцька, Чернігова, Полтави та Черкас. Наразі естафету запровадження бюджету участі переймають інші міста України.

Міському голові Кам’янця-Подільського сподобалася ідея громадського бюджету. Нещодавно відбулося засідання депутатської комісії міськради, на якій було підтримано цю ініціативу. Наразі міська влада вирішила зарезервувати 100 тис. грн. на бюджет участі та вивчити досвід інших міст, щоб запровадити такий механізм взаємодії з громадою і в нашому місті.

Сподіваюся, що незабаром громадський бюджет стане реальністю для кам’янчан та дозволить зробити Кам’янець-Подільський кращим і комфортнішим.

З повагою

Володимир Мельниченко

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Громадська приймальня Мельниченка

Громадська приймальня Мельниченка

Громадська приймальня народного депутата України Володимира Мельниченка, м. Кам’янець-Подільський. м. Відродження, 1, каб.102-104; смт. Нова Ушиця, вул. Подільська,17. Тел. (03849)36000
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.