Нам потрібен чесний бюджет, без популізму…

Нещодавно Кабмін схвалив проект головного фінансового документа держави на наступний рік. Як результат, минулого тижня Верховна Рада прийняла до роботи законопроект «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

%d0%b3%d0%bf-12

Хочу подякувати Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та урядовцям за те, що вчасно внесли документ на розгляд парламенту. В нас є достатньо часу, аби провести якісну дискусію та прийняти чесний і збалансований бюджет.

Єдине, що лякає, – це популізм колег по Верховній Раді, котрі почали влаштовувати шоу замість конструктивного обговорення основного фінансового документа. Неможливо прийняти ідеальний бюджет. Тим більше в тих умовах, у яких сьогодні перебуває наша держава. Вважаю, що Держбюджет 2017 року повинен бути спрямований на розвиток. Тому всім необхідно забути про власні амбіції та досягати компромісу, інакше нам ніколи не вдасться вивести країну з кризи.

Крім того, що в основний фінансовий документ необхідно закласти стимули для зростання економіки, також потрібно передбачити підвищення соціальних стандартів. А це насправді досить нелегко!

Пріоритетами урядового проекту Держбюджету є оборона і безпека, збереження фінансової децентралізації, освіта, ремонт і будівництво доріг, розвиток енергоефективності й агропромислового комплексу.

Відтак витрати на оборону повинні зрости на 14.5 млрд. грн.. і скласти 64 млрд. грн., а це 5% ВВП. На потреби соцзахисту планують виділити на 23% більше, ніж торік. Проект передбачає близько 51 млрд. грн. на забезпечення житлових субсидій і пільг.

На фінансування профтехосвіти закладено 1,6 млрд. грн. Крім того, на 33% зросте зарплата вчителів. На 8,2 млрд. грн. збільшаться видатки на сферу охорони здоров’я. Майже 6 млрд. виділять на централізовану закупівлю медикаментів.

Також передбачається виділити на сільське господарство 5,5 млрд. грн. Кабмін пропонує витратити на ремонт доріг 14,2 млрд. грн. і очікує залучення коштів міжнародних донорів до 27,2 млрд. грн. Наступного року уряд пропонує виділити на 1,2 млрд. грн. більше на сферу культури.

Наразі працюємо над тим, щоб передбачити фінансування на ремонт автошляху Хмельницький – Чоп.

За словами членів Кабміну, в проекті передбачено збалансовані доходи та видатки. І він дасть змогу забезпечити розвиток Української держави, почати відновлювати соціальну справедливість.

Як обіцяв, одним із перших моментів проглянув видатки на стипендії. У проекті Держбюджету не передбачено їхнього урізання. Навпаки, виділено на 500 млн. грн. більше, ніж цього року.

Також маю великі сподівання на продовження головної реформи держави – децентралізації. Володимир Гройсман як колишній міський голова розуміє, що від цього залежить розвиток громад, а відтак – усіх мешканців України.

Крім того, докладатиму значних зусиль для того, щоб залучити кошти на розвиток нашого округу. Думаю, що вдасться отримати додаткове фінансування на ремонт доріг, внутрішньодворових проїздів та інші інфраструктурні проекти краю. Неодноразово зазначав, що від розвитку інфраструктури залежить не лише комфорт мешканців міста і району, але й інвестиційна привабливість.

Сподіваюся, що нам вдасться без популізму провести конструктивне обговорення. Можливо, до окремих депутатів після гучних промов прийде державне мислення, і ми зуміємо прийняти якомога кращий фінансовий документ.

Володимир Мельниченко,

народний депутат України

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Громадська приймальня Мельниченка

Громадська приймальня Мельниченка

Громадська приймальня народного депутата України Володимира Мельниченка, м. Кам’янець-Подільський. м. Відродження, 1, каб.102-104; смт. Нова Ушиця, вул. Подільська,17. Тел. (03849)36000
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.