Місцева влада не лише має право, але і зобов’язана впливати на тарифи ЖКГ

Відповідно до законодавства України органи місцевого самоврядування наділені значними повноваженнями, щоб впливати на формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Відповідні норми містяться у Законах України «Про житлово-комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про природні монополії», постановах Кабінету Міністрів.

Законодавство визначає, що до повноважень органів місцевого самоврядування належить затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням, забезпечення прозорості формування тарифів, контроль діяльності підприємств, які надають ці послуги.

«Переважна більшість українців з вини уряду досі не отримали безкоштовні лічильники на тепло та воду. Тому для людей головним чинником того, скільки їм щомісяця доводиться платити за комунальні послуги, є нормативи споживання. А нормативи встановлюють саме місцеві органи влади», – наголосила народний депутат України, голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Як відомо, саме завдяки «Батьківщині» було знижено нормативи споживання газу в будинках без лічильників, і 8 мільйонів українців з червня платять за газ удвічі менше.

Майбутні депутати місцевих рад від «Батьківщини» матимуть змогу і обов’язково скористаються наданими їм повноваженнями для затвердження справедливих нормативів споживання, а також контролю за прозорістю і чесністю комунальних тарифів.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Лев Бірюк

Лев Бірюк

Депутат Хмельницької міської ради ВО "Батьківщина", народний депутат України IV, V, VI скликань
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.