Рейдерів на чолі з прокурором затримано у Хмельницькому

13 січня Хмельницькі свободівці та Правий Сектор затримали озброєну банду перевертнів у погонах добровольчого батальйону патрульної служби міліції «Золоті ворота», та п’яного слідчого в особливо важливих справах прокуратури міста Києва Ярослава Боровуса.

Пізно ввечері прокурор разом з озброєними людьми, що пред’явили посвідчення працівників добровольчого батальйону патрульної служби міліції «Золоті ворота» зламали замки на складі приватного підприємця та почали вивозити товар. Одній фурі вдалося втекти, інші заблокували легковими автомобілями.

На місце подій негайно були викликані співробітники МВС та прокуратури. Зі слів прокурора м. Києва Ярослава Боровуса, підставою його перебування в м. Хмельницькому була ухвала Печерського районного суду міста Києва про вилучення, як речових доказів ПК та іншої техніки зі складу Хмельницької міської ради по вул. Курчатова, 122 на суму близько 140 тис. грн. Крали ж товар зі складу, який знаходився за іншою адресою. Усього вивезли на суму близько 3 млн. грн.

Внаслідок швидкого реагування націоналістів та залучення правоохоронних органів Боровуса доправили до приміщення прокуратури м. Києва, а рейдерів з батальйону «Золоті ворота» до міського відділку міліції. Доречі, своє перебування в Хмельницькому бойовики пояснили, тим «приїхали до друга», а наявність зброї пояснити не змогли.

Зранку 14 січня на сайті Генеральної прокуратури України з’явилось повідомлення,що за фактом протиправних дій слідчого в особливо важливих справах м. Києва призначено службове розслідування.

Згідно повідомлення ГПУ встановлено, «що під час проведення слідчих дій у м. Хмельницькому Я. Боровус знаходився у стані алкогольного сп’яніння і вчиняв незаконні дії» та пообіцяно прозвітувати до 18.00 того ж дня про результати перевірки.

Результати перевірки стали відомі ввечері. Згідно них «за вчинення проступку, що порочить працівника прокуратури, та порушення Присяги працівника прокуратури слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури міста Києва Я. Боровуса звільнено з органів прокуратури».

Крім того, через незаконні дії, вчинені вказаним слідчим, зареєстровано кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, за фактом самоправства. Окрім того, за неналежну організацію профілактично-виховної роботи з особовим складом оголошено догану прокурору міста Києва С. Юлдашеву та звільнені з органів прокуратури заступник прокурора міста Києва і в.о. начальника слідчого відділу прокуратури міста Києва.

Щодо ролі осіб, що представлялись батальйоном «Золоті ворота» то відповіддю на це питання є звернення одного з керівників батальйону Леоніда Панченка до міністра МВС А. Авакова.

«Під егідою батальону «Золоті ворота» був створений взвод «невідомого призначення», який постійно знаходиться в Києві та прикомандирований до Шевченківського РУ УМВС. Завдання котрі він виконує стали зрозумілими з подій у Хмельницькому. Такий підрозділ ганьбить ім’я усіх Добровольчих Батальйонів», – йдеться у зверненні.

Потрібно зазначити, що такі історії є не поодинокими по Україні, коли працівники правоохоронних органів здійснюють рейдерські захоплення підприємств та пограбування громадян. Ситуація в Хмельницькому успішно розв’язалась лише через швидке реагування націоналістів та опублічення ситуації. Проте, питання повернути підприємцю пограбоване майно, залишається актуальним.

https://www.youtube.com/watch?v=4NxrkCCiLLQ

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Володимир Гончарук

Володимир Гончарук

Заступник Хмельницького міського голови

Коментарів: 3

  1. Свобода молодець!!!!!

  2. щоразу коли дивлюсь фільм “Фізрук” та бачу одного із його героїв : Усача мимоволі пригадаю авторацього блогу….Ви часом не брати чи близькі родичі ?

  3. Де працює Гончарук? Чим живе в своі 20 років. Чи в арміі служив, чи Батьківщину захищати просився? Цей підприємець дасть пару копійок. Тепер і в бар може в вечері піти. Нову пропозицію по захисту підприємців отримає. Гуляй на шару та Свободно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.