Якою буде Україна завтра?

rslm

Люди звикли починати зміни з завтрашнього дня. Завтра кину палити, буду вчити англійську, дочитаю книжку, завтра почну бігати – це знайомо вам? І мені також, проте є одне позитивне твердження про міфічне «завтра» з яким я погоджуюсь – завтрашній день належить молодому поколінню.

У нас є унікальна можливість завтра почати новий рік якісно по-новому, проте для цього слід змінитися самому вже сьогодні. І тут можуть виникнути труднощі, бо хто визнає в собі якісь проблеми, вони помітніші в комусь, наприклад в сусідові або президенті, але не в собі.

Якщо на цьому етапі, написане вище не дало поштовх для роздумів, далі можете не читати, йдіть їсти олів’є, поки воно свіже.

Наша країна потребує участі кожного в процесі державотворення, обрана влада не впорається з усіма завданнями, яка би вона не була хороша чи погана. Влада – це народ. І народ відповідає за все і за обрану владу також. Для того, щоб суспільство об’єднало свої зусилля для позитивних змін, треба небагато:

 1. Бажання та розуміння. Ці два терміни мають йти в тандемі, бо якщо «робити добро для того, щоб робити добро», це не завжди дає результат. Якщо чітко розуміти, що саме ти хочеш змінити і для чого, що це дасть тобі та людям, то результат принаймні потім можна виміряти і побачити чи досягнуто мети.
 2. Набувати досвід. Переважна більшість людей лякається виходити зі своєї зони комфорту, котра прикута до роботи/навчання, сім’ї, домашніх обов’язків та телевізора. Ніхто із громадських активістів, політиків не народжувався з багажем знань та досвіду. Все здобувається, але для цього треба діяти. «Робіть те, що можете, з тим, що маєте, там, де ви знаходитесь» – так казав Рузвельт і він мав на увазі саме вас.
 3. Шукайте спільноту активних людей. Останнім часом зародилось безліч громадських ініціатив, котрі працюють по різним питанням: переселенці, АТО, діти – сироти, це тільки ті, про які знають всі. Є інші, можливо, там ваші однодумці, котрі шукають саме вашої підтримки. Якщо немає – створіть власну ініціативу. Соціальні мережі допоможуть вам знайти команду. Пишіть про це, говоріть про це, живіть цим.
 4. Не чекати лідера, а брати відповідальність в свої руки. Панує думка, що нам не вистачає справжнього лідера нації, ця думка для слабких, бо їм треба сподіватись на когось. Сильні сподіваються на себе. Нам потрібно ставати сильними, хочемо ми того чи ні, перед нами немає вибору, ми мусимо це робити, якщо хочемо жити в державі, яка носить назву Україна.
 5. Йти до кінця. Не завжди все йде гладко, особливо в сфері громадської діяльності, де ти несеш відповідальність, а натомість отримуєш лише моральне задоволення. У всіх знайдеться виправдовування, чому не робити щось для інших. Дійте так, як би ви хотіли, щоб діяли по відношенню до вас. Приємно відчувати допомогу від когось, правда? Давайте спершу надамо цю допомогу комусь іншому. Добро повертається. І якщо вам не подякують і почнуть критикувати, звинувачувати в чомусь – звикайте, це тролі, їх більшість. Посміхайтесь та йдіть далі.

Якою Україна буде завтра? Такою, яким буде кожен з нас сьогодні.

П.С. Команда Хмельницького молодіжного клубу розвитку готова допомогти вам реалізувати власні ідеї та вдвічі приємно буде, якщо ви підтримаєте наші ініціативи. Наприклад, ось цей проект http://molodemisto.in.ua/news/centr

 

 

Теги: 
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Степан Кушнір

Степан Кушнір

Голова правління ГО "Хмельницький молодіжний клуб розвитку", психолог, громадський активіст.

Один коментар

 1. Живи, Україно, прекрасна і сильна,
  В Радянськім Союзі ти щастя знайшла.
  Між рівними рівна, між вільними вільна,
  Під сонцем свободи, як цвіт, розцвіла.

  Слава Союзу Радянському, слава!
  Слава Вітчизні народів-братів!
  Живи, Україно, радянська державо,
  Возз’єднаний краю на віки-віків!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.