Безвідповідальна самовпевненість перед шахраями

Я не втомлююся дивуватися як вигадливості сучасних шахраїв, так і наївності ошуканих ними громадян. Віднедавна навіть дав вказівку підлеглим, опитуючи потерпілих від шахрайства, з*ясовувати в них, чи чули вони або бачили раніше яку-небудь профілактичну інформацію з цього приводу. Майже усі відповідають, що і читали і газетах, і чули від дільничних, знайомих, по радіо і по телевізору бачили, але … були переконані, що це може статися з ким завгодно, але не з ними.

Ось така ось безвідповідальна самовпевненість, бо інших слів і в голову не приходить, коли в черговий раз чуєш, як хтось перераховує тисячі гривень шахраям через банкомат, поруч з яким величезними буквами написано “остерігайтеся шахраїв!” . До якої тільки профілактики ми не вдавалися: і в супермаркетах ролики транслювали, і в тролейбусах інформацію озвучували, і попереджувальні листівки роздавали. Все марно.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Якщо вам телефонують і представляються працівником міліції, інспектором ДАІ, лікарем і т.д. і кажуть, що близька вам людина потрапила у біду, і щоб її виручити, потрібно кудись перерахувати якісь гроші – НЕ ВІРТЕ! В першу чергу, зателефонуйте тій людині, про яку йде мова. Навіть якщо вона не відповідає одразу – набирайте ще або зв*яжіться з тим, хто може бути поруч і допоможе з’ясувати інформацію. Але в жодному разі не біжіть перераховувати гроші!

Свіжий приклад шахрайства, у якому шахрай представився лікарем моргу. Телефонуючий повідомив жінці, що її син вбив людину, а він, як лікар, може написати “потрібний” висновок розтину, щоб її сина не притягнули до відповідальності. Пані, не додзвонившись до сина з першого разу, перерахувала шахраєві кілька тисяч гривень. А живий-здоровий син відзвонився їй за кілька хвилин по тому…

Оригінал

Теги: 
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Розізнаний

Олександр Розізнаний

Начальник Управління МВС України у Хмельницькій області

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.