Корупційний скандал з нетішинським можновладцем виявися пшиком

27 березня 2012 року радник скандального губернатора-регіонала Василя Ядухи, будучи новопризначений виконувачем обов’язки першого заступника Нетішинського міського голови Павло Скакун, був попереджений про встановлені обмеження Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та про відповідальність за корупційні правопорушення щодо сумісництва, а саме, входження до складу правління інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємств (організацій), що має на меті одержання прибутку.

Але, не дивлячись на це, «продовжував являтися співзасновником малого приватного підприємства «СВ Плюс» з належною йому часткою статутного фонду підприємства в розмірі 50% з правом управління даним підприємством та отримання частини прибутку від його діяльності».

Мабуть чисто випадково після цього фортуна почала ніби переслідувати це підприємство. Так, 25 липня 2013 року між Нетішинським виконавчим комітетом в якості замовника та малим приватним підприємством «СВ-Плюс» в якості підрядника був укладений договір підряду № 119, згідно з яким МПП «СВ-Плюс» зобов’язувалось виконати роботи з поточного ремонту будинку по пров. Миру, 4 в м. Нетішині на загальну суму 66 343 грн. 75 коп.

Павло Скакун (крайній зліва)

Павло Скакун (крайній зліва)

Це було не єдине замовлення на місцевому рівні адже тільки за 2013 рік МП «СВ Плюс», директором якого являвся рідний брат спритного чиновника, отримало прибутку на 1,48 млн. грн. Та, як говориться в народі, легке «срібло-злото тягне чоловіка в болото».

Подальші події розгортались таким чином: З 13-го по 22 серпня 2013 року Павло Скакун зайняв омріяне крісло мера на час відпустки тодішнього виконувача обов’язки мера Нетішина Степаненка М.

16 серпня 2013 року йому на підпис директор МПП «СВ Плюс» та рідний брат приніс акт №1/08 приймання виконаних будівельних робіт з поточного ремонту, звісно що брат брату не відмовить тож він підписав цей акт, який в подальшому був переданий до управління Держказначейства у м. Нетішині для здійснення оплати виконаних робіт.

Павло Скакун «своїми діями не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не відклав підписання акта до виходу з відпустки секретаря Нетішинської міської ради ОСОБА_3 і не повідомив його про наявність конфлікту інтересів» – говориться у постанові місцевого суду.

Та хтозна, можливо П. Скакун з усіх сил намагався про це повідомити та не знав як, адже як же обвинувачений в корупції в.о. мера повідомить про наявність конфлікту інтересів сам себе, коли секретар ради Степаненко М. у відпустці?

Тим не менш місцева Феміда визнала винним останнього у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення за ч. 2 ст. 172-4, ст. 172-7 КУпАП і з застосуванням ст.36 КУпАП застосувала адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн.

Не погоджуючись з рішенням суду, П. Скакун подав апеляційну скаргу, в якій просив оскаржувану постанову скасувати та закрити провадження по справі. Свої вимоги аргументував тим, що він, будучи засновником підприємства «СВ-Плюс», не входив до його складу наглядової ради (ревізійної комісії), а тому не може нести відповідальність за адмінправопорушення, передбачене ч.2 ст.172-4 КУпАП.

Також невинним себе чиновник вважав і за ст.172-7 КУпАП, оскільки будь-якого конфлікту інтересів з його сторони не було, так як ніяких стосунків чи впливу до укладення договору підряду №119 від 25.07.2013 року він нібито не мав. Та апеляційна інстанція з останніми доводами не погодилась тож обвинувачення за ст.172-7 КУпАП залишила в силі.

Водночас, апеляційна інстанція в своїй постанові зняла обвинувачення за ст.172-4 КУпАП і констатувала, що «з аналізу наведених норм права та обставин справи, вбачається, що ОСОБА_1 є одним із засновників МПП «СВ-Плюс», яке має на меті одержання прибутку, однак певних посад на підприємстві не займав, тим паче на постійній основі, до складу правління або інших виконавчих чи контрольних органів підприємства не входив, тобто не порушив п.2 ч. 1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»».

Відтак, на відмінну від нетішинської Феміди обласна Феміда змилувалась над бідолахою та скасувала стягнення штрафу в розмірі 1700 грн.

Проте, обираючи вид та міру стягнення нетішинському можновладцю «за вчинене адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, апеляційний суд враховує вимоги ст.33 КУпАП, а саме особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення та приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення в мінімальній межі, передбаченій санкцією ст. 172-7 у виді штрафу» в розмірі 170 грн.
Ось так всім світом бувші та нинішні чиновники навалились на корупцію та майже здолали… А в судах наших як завжди, як говорять в народі, «велика муха прорветься з павутиння, а маленька ніколи» тож корупційний скандал з нетішинським можновладцем виявися звичайнісіньким пшиком.

Cтаття надана ГО «Нетішинська Самооборона» нетішинським незалежним інформаційним аналітиком Захаром Уничем.

Оригінал

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Нетішинська Самооборона

Нетішинська Самооборона

Громадська організація "Нетішинська Самооборона"

Один коментар

  1. “Взяли” корупціонера на копійці, щоб приховати справжні злочини. Хай би органи розслідували як він прикупив за пів ціни хімчистку та в придачу 20 соток землі майже в центрі міста. Рада так і не прийняла рішення про продаж цього добра а паша розсердився і тишком без повідомлень в пресі купив все. Тут і афера і корупція і доведення до банкрутства нашого найбільшого підприємства. Недаром за правду хтів вигнати і вижити нашого керівника та сам полетів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.