День відкритих дверей відбувся у Хмельницькій міській раді

Напередодні Міжнародного дня Права знати, який уже дванадцять років відзначається 28 вересня, Громадянська мережа ОПОРА зі своїм партнером – «Хмельницьким молодіжним клубом розвитку» провели день відкритих дверей у Хмельницькій міській раді та міському Центрі надання адміністративних послуг. Крім активістів клубу, в ньому взяли участь члени студентських комітетів Хмельницького національного університету й Хмельницького університету управління та права.

Кабінетами служб, секретаріату, міського голови, а також сесійною залою та залою нарад молодих людей провела керуюча справами міськвиконкому Людмила Черевченко. Під час екскурсії відвідувачів зацікавила галерея портретів колишніх градоначальників Проскурова-Хмельницького в коридорі на першому поверсі та виставка юних художників міста у коридорі на другому поверсі. Людмила Петрівна звернула увагу й на копії сертифікатів управління якістю за міжнародним стандартом ISO 9001:2008.

– Упродовж кількох років нам доводилося переконувати наших службовців у тому, що їх найнято на роботу громадою, і вони не просто вирішують тут питання управління містом, а служать людям, – зазначила Людмила Черевченко.

SAM_6141

Завідувач відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Ігор Костенецький розповів, що при цьому на багатьох спеціалістів накладаються догани за неналежну службу. «Як майбутнім фахівцям вам би була цікавою інформація про вакансії, сказав він студентам. – Інформацію про вільні місця ми розміщуємо регулярно під відповідною кнопкою на головній сторінці нашого веб-сайту. Приймаємо заяви й документи на конкурс. Як правило, надається перевага людям із досвідом роботи. Але й люди без досвіду можуть бути прийнятими до нас. Наприклад, на тимчасово незайняті посади – коли наші люди йдуть у декретні відпустки. Так і стаж службовця місцевого самоврядування набувається».

Як виявилося, багато хто зі студентів відвідує сайт міської ради й виконкому, шукаючи новин із життя міста й цікавлячись роботою влади. Цікаво молодим хмельничанам було дізнатися, що існує нескладна процедура відвідувати як засідання виконкому, так і сесії міської ради – достатньо тільки подати письмову заявку за кілька днів до пленарного засідання сесії, а до засідання виконкому досить і усної заявки.

– Відмова може бути через обмежений обсяг місць. Будинок міської ради – це історична будівля, зведена ще в дев’ятнадцятому столітті, й питання про будівництво нового приміщення не розглядається.

Кілька студентів скористалися можливістю посидіти у кріслі за робочим столом міського голови й задати питання прямо міському голові Сергію Мельнику. Зокрема, активістів молодіжного клубу розвитку цікавить, чи буде молодіжний парк на березі Південного Бугу, де вже планувалося будівництво. «Так, парк буде і його створення розглядається у комплексі розширення паркових зон міста», – відповів Сергій Мельник, демонструючи відповідь на карті розвитку міста.

Цікавилися студенти й ходом будівництва аквапарку, що ведеться у сусідстві зі студентським містечком Хмельницького національного університету.

Про прозорість, відкритість і підзвітність роботи депутатів розповіли у секретаріаті міської ради. Після цього студенти й активісти молодіжного клубу перейшли до Хмельницького центру надання адміністративних послуг. Тут директор центру, депутат міської ради Володимир Швець розповів про роботу відділу послуг, відділу держреєстрації і приймальні громадян, які працюють прозоро у прямому сенсі – за скляними стінами. «Я уже два місяці на посаді директора центру, а досі ще не звик працювати на виду у всіх, – зізнався Володимир Федорович. – Але у всьому цьому є позитив.

І хоча в час відвідання Центру надання адміністративних послуг відвідувачів не було, молодим людям продемонстрували роботу електронної черги, а також результати голосування відвідувачів, які звертаються до центру. У дві прозорі скриньки бажаючі дати оцінку роботі вкидають талони з номерами черги: 98 відсотків талонів опинилося у скриньці з написом «Позитивно», решта – у скриньці з написом «Негативно».

Михайло Цимбалюк.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

Цимбалюк Михайло Петрович народився 7 січня 1967 року в с. Моломолинці, Хмельницького району. Після школи закінчив Хмельницьке медичне училище, вищу освіту здобув у Інституті журналістики Київського Національного університету імені Т. Г. Шевченка. Служив у Збройних Силах СРСР, працював у Ярмолинецькій районній газеті «Вперед», хмельницьких газетах «Всім» та «Подільський кур’єр», «Експрес» (Львів), «Фортеця» (Кам’янець-Подільський), у Хмельницькій облдержтелерадіокомпанії «Поділля-Центр», прес-серетарем компанії «Хмельницькобленерго» і в прес-службі державної податкової служби у Хмельницькій області. Наразі працюю прес-секретарем кампанії громадського спостереження за парламентськими виборами ОПОРА у Хмельницькій області.

Один коментар

  1. А де ж всім відомий хабарник і корупціонер заступник мера Олександр Вінніков, ніяк не може нахапатись людський грошей?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.