Суд визнав Наталію Свестун корупціонеркою і стягнув 170 гривень

Апеляційний суд Хмельницької області визнав винною колишнього директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталію Свестун у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП (конфлікт інтересів).

Наталія Свестун. Фото Віталія Тараненка

Наталія Свестун. Фото Віталія Тараненка

Відповідне рішення Феміда ухвалила 5 вересня.

Також, за апеляційною скаргою прокуратури області скасовано постанову Хмельницького міськрайонного суду, якою закрито провадження у даній справі у зв’язку з відсутністю складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, у суді доведено, що директор департаменту, всупереч вимог антикорупційного законодавства, допустила конфлікт інтересів. Тобто, не повідомила письмово свого безпосереднього керівника про те, що в її прямому підпорядкуванні перебуває близька особа – її чоловік, котрий обіймав посаду головного лікаря Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки, та стосовно якого вона приймала рішення організаційного, дозвільного, погоджувального і заохочувального характеру.

На Наталію Свестун судом накладено адміністративне стягнення у розмірі 170 гривень.

Рішення апеляційної інстанції є остаточним і оскарженню не підлягає.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Памятаєте, що ПС в Одесі зробив з чиновником?

 2. Наше гуманне законодавство. Штраф аж цілих 170 гривень)

 3. На жаль, окрім ненормативної нічого не напрошується…

 4. УКРАЇНА
  ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
  П’ЯТЕ СКЛИКАННЯ

  РІШЕННЯ
  двадцять сьомої сесії
  від 24 березня 2010 року № 4-27/2010

  м.Хмельницький

  Про призначення Свестуна Романа Степановича на посаду головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка»
  Відповідно до заяви Свестуна Р.С. від 4 березня 2010 року, статей 21, 23, 24 Кодексу законів про працю України та керуючись пунктом 20 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
  ВИРІШИЛА:

  Призначити Свестуна Романа Степановича на посаду головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» 24 березня 2010 року на умовах контракту.

  Голова ради І.Гладуняк

 5. Свестун Роман Степанович

  Дата і місце народження: 16 січня 1968 року, с.Стецева

  Снятинського району Івано-Франківської області
  Громадянство: українець
  Освіта: вища, Івано-Франківський медичний університет
  Загальний стаж роботи: 24 роки

  ТРУДОВИЙ ШЛЯХ

  1986-1988

  служба в лавах Радянської Армії

  1988-1993

  навчання в Івано-Франківському державному медичному інституті

  1993-1994

  проходження інтернатури за спеціальністю «Стоматологія», м.Чернівці

  1994-2005

  лікар-стоматолог колійної лікарні ст Чернівці

  2005-2010

  викладач Чернівецького медичного коледжу за сумісництвом

  2005-2010

  директор приватної стоматологічної клініки м. Чернівці

 6. Микола Янович Азаров, судячи з публічних виступів, чи не найбільше з-поміж усіх можновладців ображений результатами виборів: може, тому, що очолює Партію регіонів, може, тому, що як прем’єр-міністр найбільше доклався до «покращення життя» перед виборами. Складається враження — він щиро не розуміє, чому так ненавидить чинну владу народ.

  Ця історія — лише одна з безлічі відповідей, чому.

  Призначення

  У лютому 2010 року, щойно президентом України було обрано Віктора Януковича, сесія Хмельницької обласної ради призначила головним лікарем комунального закладу «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» Романа Степановича Свестуна. Його кандидатура викликала багато запитань у депутатів: чому на цю посаду брати приватного лікаря з Чернівців — невже на Хмельниччині бракує своїх професіоналів?

  Обурився й колектив стоматологічної поліклініки: тодішній голова обласної ради Іван Гладуняк ще три сесії поспіль відбивався від його звернень із цього приводу. Чи не основним аргументом дивного призначення було звання заслуженого лікаря України, якого за півроку до цього був удостоєний Свестун як викладач Чернівецького медичного коледжу (феноменальність такого нагородження можуть оцінити викладачі аналогічних закладів, яких лише в унікально рідкісних випадках ощасливлює своєю увагою влада).

  Листи від колективу перестали надходити, коли у вересні того ж року голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха підписав розпорядження про призначення начальником обласного управління охорони здоров’я Свестун Наталії Володимирівни — дружини головного лікаря стоматполіклініки. Посаду, яку досі на Хмельниччині займали незаперечні медичні авторитети, посіла спеціаліст із дев’ятирічним стажем роботи лікарем ультразвукової діагностики в Чернівецькому пологовому будинку і двомісячним — заввідділенням Хмельницької обласної лікарні.

  Тут уже ніхто нічого не аргументував. Навіщо? Кадрова політика чинної влади проста й прозора: тільки «свої». А обізнані люди твердять про дружні стосунки голови ОДА В.Ядухи з родиною Наталії Володимирівни.

  Попри це, у січні 2011 року Роман Свестун був узятий «на гарячому» — під час отримання хабара на суму 5 тисяч гривень від приватного підприємця за довідку-лист про відповідність його стоматологічного кабінету вимогам ведення господарської діяльності. Під час обшуку в кабінеті головлікаря працівники СБУ вилучили також 31100 доларів, 50 євро і 14200 гривень. Звідки взялися зазначені гроші, господар кабінету пояснити не міг. Це допомогли з’ясувати в ході досудового слідства десятки свідків, відео- та аудіозаписи, що їх, виявляється, тривалий час вели правоохоронці.

  Негайно за роботу!

  Енергійність і розмах Романа Свестуна вразили навіть бувалих пінкертонів. Він часу не марнував. Ще б пак: після скромної приватної практики в Чернівцях у Хмельницькій обласній стоматполіклініці було до чого докласти рук. Через місяць після призначення новий головний лікар провів бесіду із завідувачем ортопедичного відділення. Той ошелешено повідомив колегам-протезистам про підсумок розмови: необхідно щомісяця здавати 20 тисяч доларів — по 300–500 із кожного. Вимога була настільки незвична, а сума — настільки неймовірна, що заввідділенням, не зовсім вірячи в серйозність пригоди, «заспокоїв» колектив: «Вирішуйте кожен, що робити, а з мого боку вважайте це першоквітневим жартом». Потім усе одно носив: за підтвердженими в суді свідченнями (насправді — буцімто значно більше) — 1850 і 600 доларів. Скинулися і втретє — та, кажуть, наче хтось попередив Свестуна, і він відмовився від «данини»: гроші повернулися власникам.

  Працівники поліклініки у розмові з кореспондентом DT.UA підтвердили ці факти, однак просили на них не посилатися. Чому так — про це згодом. Поговорити з Романом Степановичем не вдалося: він уперто не брав слухавку.

  Тим часом поле діяльності Р.Свестуна розширювалося. У квітні 2010 року його було призначено головним позаштатним спеціалістом області зі стоматології.

  Наступні його дії на цій царині сумлінно хронометрує судовий вирок. «Знаючи, що коло обов’язків на цій посаді нічим не регламентоване, обіймання цієї посади ніяких наслідків не несе, а її використання є вигідним, він вирішив цим скористатися.

  В реалізації своїх намірів певний період діяв спільно з лікарем-методистом поліклініки Коржан, з якою ділився незаконно отриманими коштами. Будучи обізнаним, що в роботі всіх стоматологічних служб області передбачена звітність, до перевірки якої він за призначеною посадою ніякого стосунку не мав, Свестун почав вимагати від цих служб здачі звітів безпосередньо йому.

  Згідно з графіком, протягом липня 2010 — січня 2011 років приймав звіти від завідувачів стоматологічних відділень та стоматологічних служб центральних районних лікарень, головних лікарів стоматполіклініки, приватних підприємців та керівників суб’єктів господарювання, що надають стоматологічні послуги.

  Під приводом перевірки та прийому звітів у своєму службовому кабінеті за місцем основної роботи головного лікаря облстоматполіклініки неодноразово спілкувався зі звітними особами, перевіряв їхню роботу та надані звіти, вказував на недоліки, змушував переробляти, а в деяких випадках повертав для доопрацювання…

  Вважаючи його дії правомірними, звітні особи при здачі звітів передавали йому кошти, які він привласнював. Крім цього, брав участь в атестації лікарів-стоматологів, у підготовці документів для отримання ними ліцензій. Для присвоєння категорії лікарі здавали йому самозвіти, він їх рецензував та представляв на засіданнях атестаційної комісії.

  Ще він видавав довідки-листи про відповідність стоматкабінетів вимогам проведення господарської діяльності, що було проміжним етапом в отриманні відповідних документів для видачі ліцензії. Вважаючи його дії правомірними, лікарі-стоматологи, що атестувалися, та ліцензіати передавали йому кошти».

  Було де розгулятися — в області 20 районів і понад 260 приватних стоматологічних клінік та кабінетів. Призначений обласним стоматологом оброк змусив і міськрайстоматологів обкладати даниною спеціалістів, які працювали на ввіреній їм території. Усього досудовим слідством підтверджено 53 епізоди отримання Р.Свестуном грошей — на суму 135 тис. гривень.

  Вирок

  10 вересня 2012 року Хмельницький міськрайонний суд розглянув справу про обвинувачення в хабарництві Р.Свестуна і С.Коржан. Скрупульозно перелічивши доведені епізоди, суд вважає «вину обох підсудних доказаною повністю».

  Проте, відзначивши, що дії Свестуна органами досудового слідства кваліфіковані за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України як одержання службовою особою хабарів, суд… не визнає Свестуна як головного стоматолога області службовою особою.

  Виявляється, Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста області (міста), затверджене наказом МОЗ України №26-о від 5.02.2009 р., не пройшло державної реєстрації і «носить характер зразка, ніяких інших нормативних документів, які б в установленому законом порядку визначали коло повноважень підсудного на цій посаді, не прийнято, тому його призначення на цю посаду є нелегітимним».

  А відтак дії обох підсудних суд кваліфікує за ч. 2 ст. 190 КК України: «як повторне заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб».

  Одне слово, «легким порухом руки» хабарництво, за яке Кримінальний кодекс передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням на 3 роки права обіймати певні посади (і не підлягає амністії), перетворилося на шахрайство, яке тягне щонайбільше на три роки.

  Але ж прокуратура обвинувачувала Свестуна і в тому, «що, працюючи головним лікарем Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки та використовуючи своє службове становище, протягом квітня-липня 2010 року щомісячно вимагав та отримував хабарі від підпорядкованих працівників». А головний лікар — однозначно службова особа.

  Проте «в ході судового розгляду справи не здобуто достатніх достовірних доказів вчинення Свестуном даного злочину».

  Після такого висновку судовий вирок, у якому на 17 сторінках перелічувалися епізоди «шахрайства» Свестуна на посаді головного обласного стоматолога, враз стає схожим на представлення Свестуна до нагородження орденом як головного лікаря облстоматполіклініки, де, незважаючи на плітки, інтриги й перешкоди в роботі, він «посилив трудову дисципліну, взяв під контроль надання пацієнтам стоматологічних послуг, почав ремонт приміщення, придбав нове обладнання, через неналежне фінансування постійно вишукував на це кошти, запланував і проводив реорганізацію закладу». Факти хабарів, про які свідчили працівники закладу, легалізованими матеріалами оперативно-розшукових заходів «не підтверджуються».

  Хмельницький міськрайонний суд засудив Свестуна Р.С. на 3 роки, Коржан С.М. — на 1 рік і 6 місяців позбавлення волі, проте на підставі закону про амністію тут же звільнив їх від покарання. Понад те — постановив повернути Свестуну Р.С. усі вилучені в нього кошти і зняти арешт із майна, а Свестун Н.В. — повернути 17 тис. гривень застави, внесеної за зміну в серпні 2011 року міри запобіжного заходу для Р.Свестуна з утримання в СІЗО на підписку на невиїзд.

  І — поновив Свестуна на посаді головного лікаря Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки.

  Апеляційний суд Хмельницької області 13 листопада ц.р. залишив цей вирок без змін.

  Реакція

  «Будемо оскаржувати, — сказав кореспондентові DT.UA представник державного обвинувачення в суді, співробітник прокуратури в Хмельницькій області В.Павлишин. — На наше глибоке переконання, рішення суду — коли хабарництво перекваліфіковане в шахрайство — є незаконним і неаргументованим».

  Колектив поліклініки звернувся до всіх місцевих засобів масової інформації і журналістів із відкритим листом — інформацією про реальні обставини справи, «досягнення» Р.Свестуна на посаді головного лікаря Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки і проханням висвітлити його корупційну діяльність на цій посаді. Під час журналістського розслідування кореспондентові DT.UA не вдалося знайти жодної людини, якої б не обурив такий вирок. Окрім хіба що тих посадових осіб, котрі — за своїми службовими обов’язками — зобов’язані боротися з корупцією.

  Одна з них — начальник обласного управління охорони здоров’я Наталія Свестун.

  Жаль, що за браком газетної площі наш із Наталією Володимирівною діалог не можна передати повністю; кожна її відповідь — перл. Якщо коротко — то Свестун Р.С. нічого ні в кого не вимагав, кошти витрачав і як благодійні — на обрізання дерев, скажімо, чи на ті ж поїздки в райони, вперше за багато років розпочав ремонт у поліклініці («За ці гроші?» — «Ні, за бюджетні»).

  Так, ситуація неприємна, так, її обговорювали на колегії облздороввідділу («Ви?» — «Ні, мій заступник, я тоді була у відпустці». До речі, заступник також незабаром «погорів» на хабарі; хоча знайомі медики відгукувалися про нього добре і були впевнені, що його хтось підставив. — Авт.).

  «Вас задовольняє стан стоматологічної служби в області, чи ви плануєте її реорганізацію?» — «Нехай люди не хвилюються — ніхто не планує їх звільняти». — «Вам комфортно на вашій посаді?» — «А чому ви про це запитуєте? Я виконую свою роботу». — «Ви згодні з рішенням суду: це — шахрайство?» Коротка пауза — і незворушний спокій в очах: «Так».

  Хоч словам пані Свестун можна не дивуватися — дружина все ж таки. Дивуватися доводиться такій самій незворушності першого заступника голови обласної державної адміністрації В.Гавришка, медика за фахом і куратора медицини в області.

  На запитання, чи буде Р.Свестун поновлений на посаді головного лікаря, він відповів: «У нас ще немає судового рішення». Але дивуватися не треба: позиція влади, отже, визначена. Бо точнісінько такими ж словами відреагував на запитання кореспондента DT.UA і голова обласної ради М.Дерикот. Хоча напередодні, заскочений зненацька, сказав по-людськи щиро: «А як він прийде в колектив, де всі свідчили проти нього?»

  Отак 28 листопада і прийшов — за розпорядженням того ж таки Дерикота. Пішов по відділеннях. Запевнив, що й далі працюватиме. Як і постановив суд.

  Замість моралі

  Сказати, що такі судові рішення стали плювком в обличчя громади — це не сказати нічого. Але говорити про це марно в умовах української дійсності, де згори донизу панує єдине правило: «Друзям — усе, ворогам — закон». Де представники влади не зважають на громадську думку, бо вважають слабкістю найменший відступ від позиції сили, яку тільки й сповідують.

  Цей резонансний судовий процес про відверту й нахабну корупцію в органах влади, безкарно перейменовану місцевими судами у безневинне шахрайство, за яке, виявляється, нікому нічого не буде, — публічна демонстрація цієї сили, покликана ще раз показати хмельничанам, хто «номер один» в області.

  Як колись і стверджував голова обласної державної адміністрації Василь Степанович Ядуха, найголовніший тут — він. Бо, хоч він ніби тут і ні до чого, всі все розуміють. Якщо і СБУ, і прокуратура, і стежили, і взяли — а все стало, як і було, — то куди ж бідному Івану рипатися? Хіба що у виборчій кабінці вийняти дулю з кишені і поставити галочку навпроти тих, що проти такої влади.

  Ось тільки хай не здивуються ні Микола Янович, ні Віктор Федорович, ні Василь Степанович, якщо одного непрекрасного дня дулі з кишень постануть не в бюлетені, а перед ними насправді. Вони для цього дуже стараються.

 7. Події розгорталися, як у грі квест: обвинувачений у хабарництві Свестун, шукає “логічні” ходики порятунку власного реноме. Як не дивно, але на допомогу поспішають не лише “чіп і дейл”, тандем авторитетних захисників Клари Маргулян (очолює обласну Раду адвокатів) і Володимира Прядуна (голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури області), а й суддівство Хмельницького міськрайонного суду в особі голови цього суду Тетяни Бацуци.

  За даними джерел автора, комп’ютерний жереб, який визначає суддів на кримінальні справи, не випадково зупинився на пані Бацуці — практично вона виявилася тією рятівною соломинкою, за яку ухопився стоматолог із добротною хабарною історією. Пана Свестуна практично “відбілили” попри 53 епізоди хабарництва, які довела обласна прокуратура.

  Ось коротка характеристика позитивних якостей керівника Свестуна з судової справи. “У колективі на низькому рівні знаходилась трудова дисципліна, був роздутий штат працівників, саме приміщення поліклініки також знаходилось у занедбаному стані, потребувало капітального ремонту. Він (Роман Свестун — НГП) почав активно працювати над цими проблемами, вивчати стан роботи у відділеннях…, підняв трудову дисципліну… Також добився виділення з обласного бюджету певної кількості коштів, за які частково зробив ремонт поліклініки”.

  Символічне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі (ч. 2 ст. 190 ККУ “Шахрайство”) підігнали під закон про амністію, звільнивши засудженого від покарання. Романа Свестуна випустили, вручивши йому 31,1 тис. дол, 14,2 тис. грн, які у справі фігурували як речові докази, вилучені есбеушниками з робочого кабінету головного стоматолога Хмельниччини на початку 2011 року. Ну чим не дежа вю?!

  Бонусом хмельницький гуманний суд скасував дію постанови слідчого в особливо важких справах прокуратури щодо відсторонення пана Свестуна з посади головного лікаря стоматології та поновив його на займаному кріслі. А 13 листопада 2012 року Апеляційний суд Хмельницької області залишив у силі рішення Хмельницького міськрайонного суду у справі головного стоматолога Хмельниччини Романа Свестуна.

  Єдине сподівання у прокуратури області було на Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ. “Через істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, неправильним застосуванням кримінального закону, невідповідністю призначеного покарання тяжкості злочину та особам засуджених, прокуратура області просить Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасувати вказані вище рішення судів та направити справу на новий судовий розгляд”, — так звучала касаційна скарга обласних правоохоронців.

  Столичні слухання у справі Свестуна переносилися кілька разів. І ось Феміда народила довгостраждальне рішення. “Ухвалою колегії суддів судової палати ВССУ від 1 жовтня 2013 року вищевказані судові рішення (першої і апеляційної інстанцій – НГП) залишені без зміни, а касаційна скарга заступника прокурора Хмельницької області без задоволення”. Додамо, що кримінальна справа по Свестуну відсутня у Єдиному державному реєстрі судових рішень, що ставить на меті наблизити судову систему до публічної діяльності та загального доступу. Короткий витяг ми одержали шляхом інформаційного запиту до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

  Як не печально, але кримінальна справа Романа Свестуна має пікантну ремарку. У коментарі журналісту газети “Дзеркало тижня” начальник управління охорони здоров’я Хмельницької ОДА і розведена дружина обвинуваченого Наталія Свестун визнала Романа Степановича шахраєм.

  — Ви згодні з рішенням суду: це — шахрайство? — запитала журналістка щодо її екс-чоловіка.

  — Так, — відповіла Н.Свестун.

 8. Чи продовжить ВО «Свобода» дальше боротьбу із хабарництвом, чи ОБМЕЖИТЬСЯ СВЕСТУНОМ ? ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ ?
  ЧИ ПОМОЖЕ ЇМ В ЦЬОМУ ІВАН ГЛАДУНЯК ТА АСОЦІАЦІЯ СТОМАТОЛОГІВ ХМЕЛЬНИЧИНИ ?

  Як поступить із нижче перечисленими хабародавцями, тобто особами що давали хабарі Свестуну Роману Степановичу за здачу звітів по стоматології, видачу позитивних рецензій для проходження атестації по присвоєнню,підтвердженню кваліфікаційних категорій, видачу заключень про відповідність стоматологічних кабінетів діючим стандартам,правилам та нормам, отримання відповідних ліцензій для роботи стоматкабінетів ?

  З певних міркувань прізвища хабародавців упускаю!

  1.Завідуючої стоматологічним відділенням Красилівської ЦРЛ – позаштатного спеціаліста зі стоматології району, за дачу хабара в сумі 3200 грн.;

  2.Завідуючої стоматологічним відділенням Білогірської ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 600 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 4751 грн. 12 коп. та 1000 грн., що разом становить 5751 грн. 12 коп.;

  3.Хірурга-стоматолога Кам’янець-Подільської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Кам’янець-Подільського району, за дачу хабарів в сумі 6000 грн.

  4.Завідуючої стоматологічним відділенням Дунаєвецької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 4800 грн.;

  5.Завідувача стоматологічним відділенням Новоушицької ЦРЛ, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  6.Головного лікаря Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки, за дачу хабара в сумі 2000 грн.;

  7.В.О.головного лікаря Шепетівської районної стоматологічної поліклініки – районного лікаря-стоматолога, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  8.Лікаря – стоматолога – терапевта Деражнянської ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 3100 грн.;

  9.Завідуючого стоматологічним відділенням Хмельницької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 4800 грн.;

  10.Завідуючої стоматологічним відділенням Старосинявської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Старосинявського району, за дачу хабара в сумі 700 грн.;

  11.Лікаря-стоматолога Теофіпольської ЦРЛ – районного стоматолога Теофіпольського району, за дачу хабарів в сумі 3500 грн.;

  12.Завідуючого стоматологічним відділенням Волочиської ЦРЛ – районного стоматолога Волочиського району, за дачу хабарів в сумі 3400 грн.;

  13.Завідуючої стоматологічною службою Віньковецької ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 7200 грн.;

  14.Завідуючого стоматологічним відділенням Ізяславської ЦРЛ – позаштатного стоматолога Ізяславського району, за дачу хабарів в сумі 1500 грн.;

  15.Завідуючого стоматологічним відділенням Ярмолинецького ЦРЛ – спеціаліста з стоматології Ярмолинецького району, за дачу хабарів в сумі 2600 грн.;

  16.Заступника головного лікаря з медичної частини Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки, за дачу хабарів в сумі 4000 грн.;

  17.Головного лікаря стоматологічної поліклініки Славутської ЦРЛ – районного позаштатного спеціаліста зі стоматології, за дачу хабарів в сумі 3000 грн.;

  18.Завідуючої стоматологічним відділенням Летичівського ЦРЛ, за дачу хабарів в сумі 1500 грн.;

  19.Головного лікаря стоматологічної поліклініки Старосинявської ЦРЛ, за дачу хабара в сумі 1500 грн.;

  20.Завідуючого стоматологічним відділенням Полонського ЦРЛ – позаштатного спеціаліста зі стоматології Полонського району, за дачу хабара в сумі 1600 грн.;

  18 фізичних осіб-підприємців, за дачу хабарів в сумі по 800 грн. кожним;

  3 фізичних осіб-підприємців, за дачу хабарів в сумі по 500 грн. кожним;

  фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 200 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 1580 грн. 76 коп.;

  • директора ПП «Лакі Дент», за дачу хабара в сумі 800 грн.;
  • власника ПП «Магістр-Валентина», за дачу хабара в сумі 3200 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 4600 грн.,
  • лікаря-стоматолога ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина № 4» м. Нетішин, за дачу хабара в сумі 500 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5500 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 100 доларів США, що по курсу Національного банку України становило 791 грн. 03 коп.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • директора ПП «ОСОБА_55», за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  • фізичної особи-підприємця, за дачу хабара в сумі 5000 грн.;
  ТАК ЯКА В НИХ ЗАРПЛАТА,ЯКЩО ДАЮТЬ ТАКІ ХАБАРІ?

 9. КІНЕЦЬ ЕПОПЕЇ ПРО ХАБАРНИКА
  «Реорганізація санепідслужби та подальша робота оптимізованої санітарно-епідеміологічної служби полягає не тільки в утворенні структурних підрозділів Державної санепідслужби України в областях замість існуючих санепідстанцій, це постійна робота із хабарниками,перевертнями,злодіями, які засіли,лягли на дно, до кращих часів. Кожен керівник, якщо потурає цим виродкам,навіть мовчанням «овечки», повинен бути викинутий за поріг цієї установи, як прийнято це в демократичних країнах.»

  ТАКИХ В ГРОМАДАХ СЕС НЕ ПОВИНО БУТИ !!!

  Хабарники та перевертні попри їх „геройства” та зухвалість отримують належне й справедливе осудження в більшості колективах нашої країні, хоча до цієї справедливості приходиться іти роками, доказуючи простим та непростим так би сказати верствам населення, про брудноту цього.

  Дарма, що Безкоровальний О.І. вихвалявся перед своїми однодумцями можливістю купити суд, а найближчі його «друзі» намагалися підняти громадськість Прибужжя на захист „білого і пухнастого” тепер вже колишнього БЮТівця, колишнього головного державного санітарного лікаря Хмельницького району, схиляючи поставити підписи під сумнівним зверненням «Ми думаємо інакше» у газеті «Проскурів» на правах правда реклами.
  Як тільки Безкоровальний О.І. не викручувався, доказував, що його не впіймали на хабарі, що він не брав хабарі, потім каявся, потім знову все заперечував,вводячи в оману слідство,суди. Як зрадник, на публіці пояснював свої інтереси, як нездара викручувався, як поганий школяр, спирався на своє здоров’я, та ще й знаходив серед своїх підлеглих однодумців.
  Хочеш мати «люблячих підлеглих» – зв’яжи їх круговою порукою, залякай, принизь – це усвідомлював і втілював на практиці Безкоровальний, що вже встиг було вже поїздити світами та нічого не довівши ні собі, ні оточуючим сконцентрувався на Хмельницькій райСЕС, як на останній пристані, яка давала можливість безбідного, якщо не процвітаючого існування. Отже відкинувши професіоналізм, порядність та патріотизм – критерії, що мали б стати основою підбору кадрів,Безкоровальний добирав людей покладистих з холуйськими інсктинтами, які залюбки брали участь в його аферах. Але, як сказано було в попередній публікації„Скільки б ниточці не витися…”, а кінець таки має бути.
  Ухвалою колегії суддів судової палати апеляційного суду Хмельницької області 29 вересня 2010 р., за заявою прокурора Хмельницької області Постанова Хмельницького міськрайонного суду від 10 листопада 2008 року про звільнення Безкоровального О.І. від покарання, призначеного вироком Хмельницького міськрайонного суду від 15 жовтня 2008 року скасована.
  Вироком Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Хмельницького області від 26.07.2011 року засудила головного державного санітарного лікаря Хмельницького району Безкоровального Олега Івановича на п’ять років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням контролюючих функцій в санітарно-епідеміологічних службах на три роки.
  А ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 25 жовтня 2011 року вирок про позбавлення волі на п’ять років з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням контролюючих функцій в санітарно-епідеміологічних службах на три роки, за скаргою засудженого Безкоровального О.І. – залишено без задоволення.

  Ось такий кінець цієї епопеї !

 10. ХТО ЗАХИЩАЄ ТАКИХ СУДДІВ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ? Ч0МУ ЛЮСТРАЦІЯ НІКОЛИ ЇХ НЕ ТОРКАЄТЬСЯ?

  Сьогодні соціальна сторона хабарництва в судах полягає в тому, що певна частинна суддів не заклопотанні, щоб правильно, у відповідності із законом, розглянути та вирішити те чи інше провадження, вони максимально використовують судові процеси на свою шкурницьку вигоду – взяти хабара, хронічна толерантність значної частини суддів до хабарництва та корупції.
  Ще 10 квітня 2013, Співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою викрили протиправну діяльність судді Деражнянського райсуду Хмельницької області Дворнік Олега Станіславовича, який вимагав та отримав хабар від місцевого мешканця.
  36-річний суддя Дворнік О.С. вимагав гроші від родича засудженої особи, за залишення без змін вироку суду першої інстанції.
  Цей вирок був оскаржений прокуратурою, яка вимагала заміну умовного терміну реальним строком ув’язнення.
  Суддю Дворнік О.С. затримано “на гарячому” під час одержання 5 тисяч доларів США.
  ЩЕ 13 квітня 2013 р. судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.190, ч.1 ст.364, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 Кримінального кодексу.
  Тільки через 7 місяців (28 листопада 2013 року) на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади двох суддів, в тому числі суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворніка Олега Станіславович, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та відсторонені від посади, – терміном на 2 місяці:
  Суддя Дворнік О.С. відстороняється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, уже не вперше – це його третє відсторонення по одній і тій же справі у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
  Коли народ дихає у затилок хабарникам, уже ногами стукає у двері цих перевертнів, їх не захистять слова й печатки на папері. На цей час довіра народу України до органів уповноважених на здійснення правосуддя в державі зрівнялась з довірою до правоохоронних органів та складає близько 0,9%. Ще два роки тому рівень такої довіри до органів правосуддя складав близько 3-5 %. З огляду на викладене зазначені органи втратили легітимність у свідомості переважної більшості громадян держави в незалежності від місця проживання. Спроби влади обмежити внутрішню свободу особи є жалюгідними
  Сьогодні певна частина суддів в Україні та їхня совість не живуть в одному тілі.
  Не всі справи по хабарництву серед суддів оперативно доводиться до логічного кінця, за таблицею ділення підводяться під амністію, застосовувати умовний термін у вироку, змінюються процесуальні дії, статті кримінального кодексу,що приводять до пом’якшення відповідальності не своїм «воронам», а і іншим мздоїмцям.
  На жаль ці падлюки, інакше їх не назвеш, настільки приростають до своїх крісел, що забувають, що за вікном люди, а не скоти. Такі судді працюють і беруть хабарі по –життєво, брешуть по-життєво, займаються корупцією по-життєво, працюють по дзвінкам-по-життєво,- причому схеми у них відпрацьовані по всій вертикалі, і за це їм НІЧОГО НЕ БУДЕ. Такі “закони” прийнятті там, на верхах створюють корупцію.
  СУДДІВ – ХАБАРНИКІВ НЕ ЗАЛЕЖНО ВІД КІЛЬКОСТІ ХАБАРІВ, ПРИНЯТИХ ВЗЯТОК, ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПОСАД З КОНФІСКАЦІЄЮ НЕ ЗАКОННО НАЖИТОГО МАЙНА, ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПЕНСІЇ ! І ТІЛЬКИ ТАК ! ПО ГРУЗИНСЬКОМУ ВАРІАНТУ! А , ЯКЩО НІ, ТО НАРОД САМ БУДЕ СЕБЕ ЗАХИЩАТИ! НАМ НЕ ПОТРІБНЕ ТАКЕ ПОЖИТТЄВЕ «ПРАВОСУДДЯ»!
  Нехай на нарах ця непотріб та перевертні пишуть свої мемуари ПРО БОРОТЬБУ ІЗ КОРУПЦІЄЮ. Відбування термінів за вироком цих “суддів” організувати не в “ментовських” Менській колонії, а на загальних зонах, у нас же за Конституцією рівноправність ….
  ЧОМУ ВОНИ БОЯТЬСЯ ЛЮСТРАЦІЇ ? А який ВИСНОВОК робить із цього тепер наша ВЛАДА! Сьогодні ДВОРНК, уже не ДВОРНІК, а ДВОРНІН змінив своє прізвище, і вільно розгулює не тільки по Деражні, а і в м. Хмельницькому ! Чи зможе це робити сьогодні проста людина? ВСІ В СУДІ – ХОЧ БУДЕМ МАТИ НЕДОТОРКАНІСТЬ! ПОЗОРИСЬКО!

 11. Ми в шоці від прочитаного. Жахливо.але знаю точно,що мій знайомий просив влаштувати на роботу в облстомат дружину. Цифра була дуже велика і Свестун про це нормально говорив,звик напевне. Всі знали,що його підтримка це Ядуха. Родич директор медичного коледжу,який вже спить на хабарях,але його ніхто не чіпає,з усіма давно домовився. Він не переживав. Ця сімейка жахлива,корумпована. Свестуни крали,а на дитині їхній все видно. Хлопчик хворий. Думати потрібно перш ніж робити.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.