Фестиваль “Республіка”. Постефект

 

На фестиваль “Республіка” цього року приїжджало п’ять карет швидкої допомоги. І це лише ті, що ми з друзями бачили на власні очі.

“Без вас ця країна – нуль. Без молодих мозгів, без молодих сильних рук. Без інтелектів, що знають точно, що має бути завтра”, – сказав Скрябін наприкінці свого виступу, після того як весь фестиваль разом з ним заспівав гімн України.

Але у мене дещо скептичне ставлення до таких патетичних заяв. Адже впродовж трьох днів фестивалю я жила у наметовому містечку “Республіки” і бачила на власні очі ці “молоді руки, мозги і інтелекти”. І власним носом відчувала той середньовічний сморід, що долітав із тунелів стародавньої фортеці. Ага, саме там відвідувачі фестивалю вирішили влаштувати імпровізовані туалети – у пам’ятці архітектури датованій XII-XIV століттям(за різними твердженнями істориків). У тунелях та переходах. А ще у тупикових коридорах, і за першим ліпшим рогом, і в кущах. Не під одним кущем – організовано, а під всіма одночасно.

Ще з спостережень: під час виступу гурту Vivienne Mort ще вдень, при сонячному світлі до нас підійшла компанія юних створінь у пошуках марихуани. Їх було четверо, вони зворушливо тримались за руки, а одна дівчинка була у костюмі зебри. Так і спитали: “У вас є що дунути?” (вже пробачте мені цей молодіжний сленг). На прощання кинули: “Ну як буде – приходьте”.

Дисонанс якийсь, товариство. Хлопці і дівчата замотані в прапори ледь стоять на ногах і репетують: “Героям слава! Україна понад усе!” І водночас кидають пляшки з-під пива собі під ноги. А по своїх мокрих справах ходять під стіни стародавньої фортеці. А де ж тут свідомість і любов до свого міста\країни\історії?

Окрім того ще виникають запитання до організаторів фестивалю: чому біотуалетів на території було поставлено аж 9 штук. У тих, хто заходив туди із забитим носом, швиденько відбувалось дивовижне зцілення – нежить зникав, а очі починали сльозитись.

INoSJDj11nE

“Республіка” позиціонується як фестиваль вуличного мистецтва. На сайті фестивалю написано, що “головна мета – виступити інструментом зрушення фестивальної аудиторії із стадії споглядання і споживання до творення, тобто перетворити гостей фестивалю та громаду міста з простих глядачів на безпосередніх учасників трансформації міста”. О так, безперечно, стародавню фортецю цьогорічні фестивальні гастролери точно трансформували: нагадили та поїхали!

На прес-конференції головний організатор “Республіки” Андрій Зоін розповів журналістам, що вже два роки поспіль їм доводиться відвойовувати у влади дозвіл на проведення фестивалю саме на території стародавньої фортеці. Перша Республіка взагалі проводилась всередині мурів, але фестивальники так засмітили територію, що жахнулись всі: від організаторів і до представників історичної пам’ятки. Замислююсь:  якби я була “владою” – я б теж, мабуть, намагалась унеможливити проведення фестивалю на території фортеці, вберегти її.

Але ж “Республіка” – це справді дуже потужний фестиваль. Тут можна не лише пострибати під сценою, а й долучитись до створення мистецтва. У попередні роки всі зароблені гроші організатори скеровували на шикарні графіті у спальних районах, а цьогоріч – графіті лише три штуки, та й ті намальовані за грантові кошти. Всі гроші зароблені від продажів квитків – на допомогу військовим пораненим під час АТО. І гурти, що виступали теж перерахують відсоток від своїх гонорарів на армійську благодійність.

Та яким би класним, концептуальним і прогресивним не був фестиваль – п`яні відвідувачі зіпсують усе. Я переконана, що для того аби фест відбувався цивілізовано і культурно – він має бути безалкогольним.

 

 

Теги: , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Афіна Черкезова

Афіна Черкезова

журналіст "Незалежного громадського порталу"

Коментарів: 2

  1. Не бачу нічого дивного. Це просто вказує на рівень освіченості молоді, а він у нас критично низький(((

  2. Молодь – це проміжний стан між дитинством і зрілістю. Спочатку відривається, потім поважнішає. Покурили, потрахались, пообсикали тунелі… Ну так завжди було. Що ж тут робити широкими очі?
    Тільки б не було війни…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.