Сміття у головах і під ногами

Днями волонтери прибирали сміття у руслі ріки Південний Буг. Початково збирались це робити на дні, оголеному для ремонту набережної, проте комунальники піднапряглись і там сміття прибрали ще до волонтерів.

Ніби можна і потішитись – мовляв, фронт робіт менше, місто чистіше – але де там! Як людина, що особисто була на цьому прибиранні і на власні очі бачила гори, ні, ГОРИ СМІТТЯ, можу заявити: треба прибирати ще і ще. І доки кожен не візьме участь у подібній акції, не зрозуміє на власному досвіді – як то не круто – кидати сміття прямо під ноги, у річку, у кущі – діла не буде.

Приклад типового ставлення до навколишнього середовища: стоїть групка волонтерів, чекає на нову партію мішків, бо попередні вже набили зібраним сміттям, і тут випадкові перехожі кажуть: “Ой, ви такі молодці!” Волонтери їм: “Так долучайтесь!” А перехожі мовчать, усмішка сповзає з їхніх обличь і вони насуплено проходять повз. Ну правильно: чужими руками добре гадюк ловити!

сміття

А ще я більше ніж на 100% впевнена, що всі 30 осіб, які прийшли на це прибирання, до того жодного (чи майже жодного разу) нічого повз смітник не кинули. Питала волонтерів: чого ви прийшли прибирати чуже сміття? Відповідали різне, але, підбиваючи підсумок усіх відповідей: сміття чуже, але ж місто моє. І ріка моя. І країна моя. А навіщо смітити у своїй країні? Я хочу щоб моя країна була чистою.

І ріки теж мають бути чистими. На цьому прибиранні я мала змогу у гумових чоботах зайти не глибоко у річку і власноруч діставати численні пакети, скляні і пластикові пляшки, розмоклі паперові і пластикові стакани, недопалки, колишні вологі серветки. Але ж водою з нашого Бугу живляться Вінниця та Миколаїв. У цих містах п’ють воду з Південного Бугу! Та добре, що не ми, значить можна і далі смітити з чистим сумлінням?!

Словом, в галузі екологічних питань на першому місці проблема сміття у голові, а не під ногами. І виносити це сміття доведеться кожному самостійно. Комунальні служби точно не допоможуть.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Афіна Черкезова

Афіна Черкезова

журналіст "Незалежного громадського порталу"

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.