Політичні двієчники, або гонитва за тінню

В черговий раз ми замість того, щоб взяти відповідальність на себе, шукаємо відмазку. Свідомо чи на підсвідомому рівні шукаємо вождя, партію, бога, царя і перекладаємо на нього свої сподівання. Тепер замість царя чи президента, прем’єра ми маємо… Майдан. Не явище, не ідеологію, а фізичну оболонку. Неважливо, що форма не відповідає змісту. Для багатьох ілюзія, що це лише тінь, пародія, яка не виконує по факту ніякої ролі є панацеєю від всіх бід.

В той же час органи влади демонізовані. Оцінка йде за принципом свій-чужий. Неважливо, що більшість сидільців на майдані не мають відношення до ТОГО майдану, іх дії – антипод тому, заради чого ми стояли. Неважливо, що попри саботаж з боку великої частини чиновників, зокрема, силовиків армія все таки створена, є переконливі перемоги. Звісно, що без допомоги народу цього не було б. Але з’являється досвід, бойові, а не паркетні генерали, полковники, заарештовують корупціонерів. Цього явно недостатньо.

Є дуже багато проблем, бандитсько-олігархічна система не зруйнована, йде перерозподіл між олігархами. Звісно, війна загальмувала, відволікла увагу від цих питань. Але на майдані в Києві ніяк не вплинеш на призначення корупціонера в районному центрі. Це повинна робити місцева громада. І замість того, щоб сидіти на майдані тим свідомим і адекватним, хто там лишився, більше користі буде, коли вони на місці створять бойовий осередок громади, яка буде контролювати органи влади. І не тільки. 

Для того, щоб воювати з системою, потрібно створити власну, альтернативну систему. На жаль, майдан не виконав головного завдання – не породив всеукраїнської легітимної громадсько-політичної структури. Не суть важливо чому. Її нема. 

Перш за все ми повинні визначитись навколо чого ми об’єднуємось. Створення різних центральних органів, координаційних центрів, партій, національних зборів нереально без кропіткої багаторічної роботи. Потрібно позбутись ілюзії, що прийдемо всіх розженемо і заживемо. Працювати прийдеться щоденно. Системно. Перш за все зрозуміти- об’єднуватись не навколо тих, хто голосніше кричить, бігає з вилами, просто гарний дядько/ тітка, молода команда, чи так гадалка нагадала, а навколо спільних принципів. Це елементарні речі: не вбий, не вкради, не бреши. Точніше- оберігай, твори, живи правдиво. Хочеш, щоб інші дотримувалися законів- покажи приклад.
Якщо людина з тобою поряд і критикує владу- не вважай його своїм однодумцем. Мотиви можуть бути різні. Лише щоденна робота, виконання спільних завдань, перевірка вогнем, водою і мідними трубами (славою і посадою) визначить- хто чого вартий. 

Відношення до влади. Влада не може бути поганою чи доброю. Це інструмент. І в чиїх вона руках, така й влада. Кожен з нас має право на частку влади. Якщо ми безвідповідально ставимось до свого вибору- це наша вина. Якщо ми обрали достойну людину і умили руки, щоденно не допомагаючи йому, якщо даєте і далі хабарі а потім звинувачуєте тих, хто їх бере замість того, щоб офіційно звернутись в ті органи, які за це відповідають і у випадку саботажу боротись і з правоохоронцями. Самому буде важко. Тому повинні бути об’єднання. Підтримка таких як сам. Тоді буде структура.

Активістів потрібно вчити. Арсенал знань та методів контролю плюс структура міська, районна, регіональна, всеукраїнська і є система. Нам потрібні кадри. Виховані майданом, перевірені в реальній громадській роботі, озброєні знаннями, спеців у відповідних галузях, об’єднані конкретним планом дій. Які повинні прийти у владу.

Нам потрібно відійти від стереотипів, що влада нам не потрібна. Поки ми не візьмемо владу в свої руки, влада буде в руках старої системи. Заміна окремих осіб чи президента, чи мера, чи депутата не змінить системи. Змінити систему можемо лише ми. Починаємо. Тоді можливо не буде потрібний новий майдан. А якщо і буде, то ми до нього будемо готові.

Оригінал

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Супрунюк

Олександр Супрунюк

Міський голова Нетішина
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. О чем вообще статья? Её ваши редакторы хоть читали?
    Это размышления мера на досуге? Не смешите людей такими новостями!

  2. Кстати Олександру Супрунюку путь на новый Майдан уж точно закрыт после того как он съехал оттуда и забрал все свои вещи, о тавив своих побратимов “на улице”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.