Які документи необхідно подати учаснику АТО, щоб претендувати на пільги

1 липня 2014 року Президентом України підписаний Закон України № 1547-VII «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Учасниками бойових дій визнаються, зокрема особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечені її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України.

Звертаю увагу, що даний статус має право отримати та особа, яка матиме документальне підтвердження.

З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини та гербовою печаткою.

Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцям за відповідними рішеннями буде організовано Департаментом кадрової політики Міністерства оборони Українита Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, а військовозобов’язаним, призваним на військову службу під час мобілізації обласними та Київським міським військовими комісаріатами.

Крім того, особи, які під час антитерористичної операції отримали поранення, які нанесли шкоду здоров’ю в подальшому така особа має право притендувати на статус «інвалід війни».

У такому випадку, до попередньо поданих документів необхідно додати епікриз з медичного закладу, яким має бути пов’язане поранення з виконанням військових обов’язків (епікриз). Відповідний пакет документів в подальшому надається до Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Додаткові консультації можуть надати органи соціального захисту населення, медичні заклади за місцем проживання.

Після визначення статусу особи, органи соціального захисту населення мають підстави для надання пільг.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Світлана Лукомська

Світлана Лукомська

директор Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.