Чи зможе стати адвокатом «простий» молодий юрист?

Рішенням  Ради адвокатів України №124 від 1.06.2013 року внесено зміни   в Положення   «Про  організацію  та порядок проходження  стажування  для отримання  особою свідоцтва про право  на заняття адвокатською діяльністю», зокрема   прийнята нова редакція  Положення.

В даному положенні досить  конкретизовано деякі норми Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність». На деякі норми  прийнятого Положення хочу звернути увагу читачів.

Відповідно до п. 1.8 цього Положення, стажування відбувається на платній основі. Проте головне  розмір  плати – він  становить 20 мінімальних заробітних плат( 22 940 гривень), станом на дату сплати. Сума є досить значною як на особу,яка ще не здійснює адвокатської діяльності  і великих заробітків немає.

30%  від  вказаної     суми   – сплачується  на  поточний  банківський рахунок Національної асоціації адвокатів України; 70% – сплачується  на  поточний  банківський рахунок відповідної ради адвокатів регіону.

За зміну  місця проходження стажування  та додатковий строк на проходження  стажування теж доведеться платити – 2 мінімальних заробітних плат у місяць .

Проте  невідомо  обґрунтування  такої суми: чому  не 100 мінімальних заробітних плат? Ні розмір  ні доречність  справляння плати  за проходження  стажування  з адвокатською громадськістю не було  обговорено. Також хочу зазначити, що це не всі кошти, які потрібно сплатити  кандидату  на почесне звання адвоката.  Зокрема,  приблизно 5 000 гривень  потрібно  сплатити за складання кваліфікаційного іспиту. Розмір  на даний момент ще не затверджений, але буде не меншим.

Законом  України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не передбачено  платність стажування.  Введення    такою високої плати за стажування  обмежить прагнення молодих юристів стати адвокатами, особливо з районних  центрів нашої області. Та і для великої кількості  юристів обласного центру така плата є не підйомною.

Першим дзвіночком зростаючого  апетиту  керівництва Національної асоціації адвокатів України  було встановлення  розміру щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування: одна мінімальна заробітна плата в рік.  Раніше такого внеску не існувало.

Реакція на  прийняте  Положення   Радою адвокатів України досить бурхлива.  Зокрема,  правління Асоціації адвокатів України звернулося до голови  Ради адвокатів України  Л.Ізовітової з проханням  повторно  розглянути  на засіданні Ради  норму щодо встановлення плати за стажування  та виключити її або ж плату значно зменшити.

Також до Верховної Ради України подано законопроект  «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (щодо умов проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю),  в якому  чітко прописано, що стажування в Україні відбувається на безоплатній основі, плата за організацію та проходження стажування не стягується.

Надіюсь, що Радою адвокатів   України  дане питання  буде переглянуто та справедливо врегульовано.

Теги: 
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Андрій Говорецький

Андрій Говорецький

Адвокат, м. Хмельницький
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.