Як отримати компенсацію, коли внаслідок ДТП, причиною якого стали дефекти доріг

Вважаю, що для отримання компенсації шкоди завданої Вашому автомобілю, внаслідок ДТП, причиною якого стали дефекти доріг, потрібно пройти декілька етапів. Перш за все самому оцінити  вартість завданої автомобілю шкоди та визначитись чи є у Вас стільки часу, терпіння  та відповідно грошових коштів для боротьби за свої права. Якщо у вас укладено  договір КАСКО, то залежно  від умов  самого договору Ви вирішуєте, чи потрібна страховій компанії  фіксація ДТП працівниками ДАІ. Коли  автовласник  не уклав зі страховою компанією договору  КАСКО і сума завданої шкоди є значною, потрібно  викликати працівників  ДАІ для фіксації  всіх обставин ДТП та складання відповідного протоколу. До приїзду працівників ДАІ власне самому потрібно потурбувати про збір  доказів, як то зафіксувати яму чи інший дефект дороги на камеру мобільного телефону,  взяти  контактну інформацію у  свідків, котрі посвідчать, що яму з об’єктивних причин ви побачити не могли — вона не огороджена, не підсвічена, відсутній знак «Увага» або «Погана дорога». Справа в тому, що окремі пункти Правил дорожнього руху сформульовані неоднозначно — так, згідно п. 2.3 ПДР, водій повинен бути уважним на дорозі, а пункти 12.1 і 12.3 говорять про те, що при виборі швидкості необхідно враховувати дорожню обстановку, і у випадку появи на смузі перешкоди, котру водій здатний об’єктивно виявити, зменшити швидкість або зупинитися. Якщо ви не доведете працівникам ДАІ той факт, що ні оминути, ні побачити яму Ви не змогли, протокол можуть скласти і на Вас.

Наступний крок.  Коли працівник ДАІ впевнюється в тому, що у ДТП є вина дорожників, він повинен викликати  посадову особу відповідного  підрозділу дорожньої служби, відповідальної за цей відрізок дороги.  Обов’язковою умовою є фіксація працівниками ДАІ  завданих Вашому автомобілю пошкоджень, складання схеми ДТП. Власник ДТП повинен брати безпосередню участь у складанні вищевказаних документів, оскільки  досить часто  міліціянти  халатно відносяться до їх складання.

Співробітник дорожньої служби повинен виїхати на місце ДТП і поставити свій підпис на схемі ДТП, надати пояснення.

Наступний крок. Працівник ДАІ складає на відповідальну  посадову особу дорожної служби протокол  про адміністративне правопорушення, передбачене  ч.4.ст.140  КУпАП України.  Для цього  працівнику  ДАІ потрібно визначити, хто саме з посадових осіб дорожньої служби, згідно  його  посадової інструкції, повинен нести  відповідальність за вказану ділянку  дороги та її стан.  Надалі  Вам потрібно, аби посадову особу дорожньої служби визнали винним  у скоєнні правопорушення  передбаченого ч.4.ст.140  КУпАП України. Раджу, Вам як постраждалому, взяти участь в розгляді   справи у місцевому суді, оскільки   визнання винним працівника дорожньої служби є ключовим моментом у справі.   Останній також може подати  апеляцію на постанову суду. Ваша участь у розгляді справи в апеляції теж важлива.  Розгляд справи може затягнутися. Що на руку дорожній службі.

Паралельно необхідно звернутися до незалежного оцінювача  щодо визначення шкоди, завданої автомобілю внаслідок ДТП. Про час та місце проведення оцінки  потрібно  повідомити дорожню службу, посадову особа якої притягується до адміністративної відповідальності. Оскільки, в подальшому, саме відповідна дорожня служба у судовому порядку буде відшкодовуватися завдану Вам шкоду. Не раджу звертатися до сервісних  автомобільних центрів. Оскільки складені там калькуляції не можуть бути достатніми доказами завданої автомобілю шкоди в суді. Автомобіль буде відремонтовано і Ви втратите можливість  в установленому законом  порядку визначити розмір нанесеної  шкоди.

Після завершення апеляційного оскарження  постанови суду щодо визнання винним  відповідальної особи Вам необхідно звернутися за відшкодуванням завданої матеріальної та моральної шкоди до дорожньої служби, працівник якої був притягнутий до адміністративної відповідальності. Якщо ж Ваш автомобіль був  застрахований згідно договору  КАСКО і страхова компанія виплатила  усю завдану автомобілю шкоду,  постанова  про притягнення посадової  особи  дорожньої служби до адміністративної відповідальності є підставою для регресного позову  страхової компанії до дорожньої служби.  В будь-якому випадку  дорожні служби понесуть  відповідальність і, можливо, дороги в нашій країні стануть кращої якості.

Адвокат Говорецький Андрій,

 098 158 19 80

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Андрій Говорецький

Андрій Говорецький

Адвокат, м. Хмельницький

Коментарів: 2

 1. Все дуже гарно розписано, але варто додати, що вся ця “судово-нервова” процедура в місцевому, апеляційному та верховному суді затягнеться якнайменше на 2 – 2,5 роки з власного досвіду (юристи дорожніх служб цьому максимально посприяють із затягуванням справи) з мізерним шансом виграти справу лише при наявності кваліфікованого адвоката, послуги якого теж не з дешевих.

  Суди не зацікавлені у відшкодуванні шкоди громадянам за рахунок державних коштів і це помітно у кожній інстанції під час судових засідань, самі розумієте їх за позитивне рішення не похвалять!

  До цього додайте вартість проведення автотехнічних, трасологічних експертиз і т.д… а найдорожче час та нерви!!! А адвокат, розвівши руками і зробивши все що міг, виставив вам рахунок на оплату його послуг.
  І тоді ви розумієте – у що обійшлося вам таке “відшкодування”!
  По іншому в нашій бюрократичній та корумпованій країни і не може бути.
  Тому думайте, шановні колеги-водії – “Стоит ли игра свеч”!!!

 2. Не стоит пугаться. Дорогу осилит идущий. Уже первый шаг приблизит Вас к победе. А так если каждый будет говорить – моя хата с краю, то наши дороги никогда не изменятся.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.