Уроки захисту для медичної очільниці Свестун

Наталія Свестун. Фото Віталія Тараненка

Нинішня галузь охорона здоров’я України розвивається в унісон президентській програмі економічних реформ на 2010-2014 роки “За­можне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”. За хитромудрим формулюванням сидить цілий комплекс заходів, якими має займатися влада на місцях. Крім щорічного збільшення фінансування на “охоронку” та проведення капітальних ремонтів медичних установ, намісникам Януковича доручено провести оптимізацію самих медичних закладів. Будемо відвертими: не всюди громада розуміє політику партії: ми закриваємо дільничну лікарню, а взамін — ви отримуєте надання якісних послуг за кільканадцять кілометрів. Як це?

Президента Віктора Януковича ця реформа дуже засмутила і він 17 січня цього року на засіданні Комітету з економічних реформ роздав на горіхи: Той безлад, який є в системі охорони здоров’я, неприпустима дискредитація реформ діями посадовців, які сьогодні не виконують закон, а роблять все навпаки”, сказав Гарант

На Хмельниччині втілення медичної реформи перетворилося на зашморг на шиях виконавців. Будь-який крок реформування, себто ліквідацію лікарень та ФАПів, для голови ОДА Василя Ядухи і профільних відповідальних (першого заступника губернатора Вадима Гаврішка, директора обласного департаменту охорони здоров’я Наталії Свестун) перетворюється на снігову лавину: чим далі, тим більше накопичується скарг і нарікань мешканців. Та керівництво області невблаганне, мовляв, від реформи не відступимо і покажемо “кузькіну мать” тим клятим опонентам нової влади.

Як правильно вести себе перед критикантами партії влади, пояснював губернатор своїй підлеглій, директорці департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталії Свестун. Під час засідання колегії ОДА, яке минуло 12 березня, Наталія Володимирівна засвоювали уроки етикету від першої особи. Акцент робився на чіткій лінії самозахисту: що ти не скажеш, а правда на твоєму боці.

— Вам поставлять запитання, — звернувся Ядуха до Свестун, — на сесії обласної ради (відбудеться 28 березня) опоненти діючої влади, які крім розмов, нічого корисного не зробили, стосовно відсутності пологових відділень в деяких районах. Як Ви прокоментуєте цю ситуацію?

— У Білогірському районі відсутнє пологове відділення. Також плануємо закрити схожі відділення у Новоушицькому та Старосинявському районах…

— Яка причина? — не дав зібратися з думками очільник.

— По-перше, висока малюкова та материнська смертність. І разом з тим у цих районах низький відсоток народженості малюків. Ми знаємо, що 300 пологів щорічно вважається “контрольним” у роботі пологових відділень, — на цьому реченні знову перебили відповідальну за медицину Хмельниччини.

— Треба виходити з іншого — це відсутність кадрів та відсутність умов, які призводять до смерті новонароджених та породіль. А якщо він (чоловік) хоче, щоб його жінка або донька родили у Києві, а хтось наражався на небезпеку, то треба рекомендувати цим людям, аби вони свою родину направляли у відділення (очевидно, Ядуха мав на увазі пологові відділення Новоушицького Старосинявського районів — авт.).

— Якщо можна, Василю Степановичу, — втрутилася у мудрий монолог шефа Наталія Володимирівна, — то у Білогірському районі позаторік був дуже високий відсоток і малюкової, і материнської смертності. Однак після того, як ми почали перенаправляти вагітних жінок в інші райони, зменшилася кількість передчасних пологів і смертей.

Крім того, відшліфували з підопічною й затримку з введенням в експлуатацію Хмельницького обласного перинатального центру у рамках Національного проекту під патронатом Президента “Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства”. Як повідомляв “Урядовий портал”, Центр мав запрацювати до кінця 2012 року. Але цього не сталося.

— Коли з Вашої точки зору буде завершено постачання всіх необхідних матеріалів в обласний перинатальний центр і що він дасть? — перед телекамерами розіграв сценку губернатор краю.

— Сьомого березня ми отримали три реанімаційні системи. Наразі ще не вистачає трьох апаратів штучної вентиляції легень, — відрапортувала Свестун.

— Я знаю, тому й ставлю це питання, — “спалився” Ядуха.

— Василю Степановичу, протягом двох тижнів повністю одержимо обладнання. Відкриття обласного перинатального центру дасть можливість зменшити материнську та малюкову смертність, — відбилася директор обласного департаменту охорони здоров’я.

P.S. Під час написання публікації стало відомо, що перший заступник Свестун Анатолій Козак, якого торік взяли на хабарі, успішно вийшов сухим із каламутної води і готовий долучитися до подальшого медичного реформування. “Відповідно до ст.475 КПК України, на підставі угоди про визнання винуватості, судом ухвалено вирок колишньому посадовцю управління охорони здоров’я облдержадміністрації та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 10 тисяч гри”, — повідомила прес-служба обласної прокуратури.

Віталій Тараненко.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. ну та ки муж евонный тож сухим из воды вышел))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.