Громадська рада: проблеми та перспективи

Дев’ять років тому була прийнята постанова Кабінету міністрів України про створення громадських рад. Проте на перших порах вона не отримала реалізації в силу ряду причин.

Реальна ж робота розпочалась у листопаді 2006 року, коли були створені громадські ради при обласних адміністраціях. У Хмельницькій області подібна рада була утворена 3 листопада 2006 року. Громадські організації, які увійшли до її складу, одноголосно обрали мене головою.

Одразу зазначу: питань про подальшу роботу та розвиток громадської ради було більше ніж відповідей. На той час маленькою мрією була  публікація матеріалів про нашу діяльність на сайті ОДА.

Нині нам визначили  цілу сторінку, яку не маємо навіть чим заповнити. З досвідом роботи приходило й розуміння функцій, ролі та можливостей громадських рад. Особливого розвитку ця інституція здобула за останні два роки.

Наша робота привернула увагу не тільки преси, міжнародних організацій, а й багатьох «діячів», які захотіли увійти до її складу. Перша спроба була зроблена саме два роки тому. Тоді було намагання «пролізти» до громадської ради людей, які не є і ніколи не були громадськими діячами. Очевидно було, що вони переслідували свій особистий інтерес.

Скажу відверто: кожен із тих, хто намагався пройти, не мав уявлення про справжню роль та значимість громадської ради. Сьогодні ми є не просто містком між владою та громадськістю області, тобто проводимо конференції та обговорення  проектів владних рішень. У нас є реальні можливості здійснення контролю за її діями.

Крім того останніми постановами нам надали можливостей антикорупційних функцій, чим ми не користувалися у минулому році. Очевидно, що це й є тим медом, до якого прагнуть, наче мухи, усякого роду «діячі». Хочу зазначити, що самі члени громадської ради зрозуміли, що вони сьогодні також влада, тому підходять до своєї роботи більш відповідально.

Сьогодні Громадська рада при Хмельницькій ОДА має оптимальний, на мій погляд, склад: всього 27 осіб – представників громадських організацій. Нас свого часу критикували за таку маленьку кількість, оскільки інші регіони мали у своєму складі до 200 членів. Проте з часом погодились, що це найкраще рішення, оскільки є можливість швидко зібратись та кожному висловити свою думку з того чи іншого питання.

Ще раз наголошую:  наша мета – вирішувати спільно з владою проблемні питання, а не політизувати свою роботу.  На мій погляд, сьогоднішній склад ради достатньо професійний. Радує те, що не пройшли ті, хто «вміє все, займається усім», як, наприклад, Руслан Рохов.

Переконаний, що різноманітні грантові програми не сприяють розвитку дієвих громадських організацій. Ми працюємо та чекаємо на тих, хто реально досліджує та шукає шляхи вирішення багатьох проблем, які, на жаль, ще є у нас в області.

Склад громадської ради при обласній державній адміністрації:

Аніськов Сергій Миколайович

Молодіжна громадська організація “Майбутня Україна”
Бабкін Євген Вікторович

Хмельницька обласна громадська організація “Соціальна адаптація”
Байдич Володимир Григорович

Хмельницька обласна громадська організація “Вихідці із Хмельницької області, що проживають в РФ “Подільське земляцтво”
Бевза Анастасія Степанівна

Хмельницька міська організація Спілки Української Молоді в Україні
Білик Руслан Григорович

Хмельницька обласна громадська організація Подільське Екологічне Товариство
Грушкевич Тетяна Володимирівна

Благодійний фонд “Закон та справедливість”
Данілкова Анастасія Юріївна

Всеукраїнська громадська організація “Правозахис­на організація “Спільна мета”
Данкевич Іван Тарасович

Хмельницький обласний благодійний фонд “Карітас”
Джурабаєв Василь Садикович

громадська організація Асоціація “Відродження Грицева”
Зеленко Тетяна Іванівна

Хмельницький обласний осередок “Комітет виборців України”
Каденко Олег Анатолійович

громадська організація “Українська академія дерма­товенерології”
Казімірова Людмила Павлівна

Хмельницька обласна громадська організація “Клуб-Екстрім”
Крилов Григорій Трохимович

громадська організація “Об’єднання ветеранів військової служби, правоохоронних органів та учасників бойових дій “Ветеран” Хмельницької області”
Крук Станіслав Леонідович

Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К. Реріха
Купратий Володимир Іванович

Хмельницька обласна Рада організації ветеранів України 
Куць Іван Олексійович

“Хмельницька обласна федерація бойового гопака”
Майданюк Олег Володимирович

Хмельницька обласна молодіжна громадська орга­нізація “Молодий рух Хмельниччини”
Місяць Андрій Петрович

Хмельницька обласна громадська організація “Подільська правова Ліга”
Монастирський Денис Анатолійович

Подільське молодіжне культурне об’єднання “У майбутнє через культуру”
Панчешна Галина Олексіївна

Асоціація жінок у бізнесі
Резніков Юрій Олександрович

Хмельницька обласна організація Українського то­вариства охорони природи
Резнікова Ірина Василівна

Товариство споживачів Хмельницької області
Стасишин Анатолій Леонтійович

Подільська правозахисна фундація
Сторожук Євгеній Олегович

Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної громадської організація “МАМА-86”
Харьковський Геннадій Петрович

Федерація професійних спілок Хмельницької області
Шайнога Дар’я Віталіївна

Регіональна філія Всеукраїнської благодійної орга­нізації “АСЕТ”
Шемчук Олександр Олександрович

Асоціація “Український національний комітет Між­народної Торгової Палати”
Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Юрій Рєзніков

Юрій Рєзніков

Керівник Хмельницької обласної організації “Українського товариства охорони природи”, екс-голова громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації

Коментарів: 7

 1. деякі клоуни в раду пролізли. це Майданюк і Шемчук такі самі як Рохов

 2. Шановний Юрій Резнік!
  Займіться таким:Самые известные способы изъятия денег у пациента.

  Итак, несколько отработанных способов отъема денег у пациентов:
  Способ №1 ” Бахилы” Каждый входящий в лечебное учреждение знает, что без бахил его не примет врач. А знает ли больной, что бахилы-это исключительно российское изобретение. Ни в одной европейской стране бахилам не придается такое значение как у нас. Для чего это сделано? Это прозрачный намек, что за все в этой жизни надо платить, даже за вход в храм здоровья. Дань чистоте и санитарии. Способов продажи бахил изобретено не мало: специальный автомат, рядом сидящая гардеробщица,санитарки, медицинские сестры в отделениях стационара, аптечные киоски, арендующие в данном учреждении помещения. В среднем в поликлинику ежедневно приходит 500 пациентов. Путем не хитрых подсчетов получается приличная сумма. К слову сказать, если Вы действительно радеете за чистоту проследите, что бы доктор перед тем как посмотреть Вас вымыл руки и обработал специальным антисептиком. Альтернативное решение данной проблемы принести с собой тапочки- сменная обувь и намек на абсурдность бахил.
  Способ №2 ” Запись к врачу” Все мы знаем, что количество врачей в государственной медицине ежегодно и неуклонно уменьшается. Но мы болеем с завидным постоянством. Что делать, если выясняется. что на прием к врачу Вы можете попасть не сегодня, а в следующем месяце, при условии наличия врача? Врач такой же человек, он может заболеть, уехать на усовершенствование, уволиться. А болит у нас сегодня. Есть возможности: выстоять живую очередь в день приема( желательно прийти как можно раньше), записаться через инфомат и интернет ( работает, но не везде) и наконец попасть к врачу по платным услугам. Прейскурант заботливо висит в самом видном месте. Оплатили. Вам могут предложить посетить врача в специально установленные часы для платных приемов или медицинский работник может вас провести непосредственно в кабинет врача во время основного приема. При этом вы услышите в свой адрес массу теплых пожеланий от ” бесплатных пациентов”. Не факт, что врач вас примет с распростертыми объятиями, ведь непосредственно от оплаченной вами суммы он получит малую толику. Альтернативное решение- договориться с регистратором распределяющим талоны с намеком , что врача так же отблагодарите. Сразу станет легче- причем всем.
  Способ №3 ” Диагностика” на этой благодатной ниве окончательно подорвали своё здоровье тысячи больных. После приема врача у вас в руках оказывается приличный список исследований. Из которых не более 50% можно пройти в поликлинике ( дождавшись по записи), а остальное в соседнем диагностическом центре. Часто выясняется, что вы могли бы пройти это исследование в своей поликлинике, но в данный момент имеется техническая неисправность, отсутствие реактивов и специалистов. Не удивляйтесь, если вы получите специальный бланк для предъявления в частном центре с печатью вашего доктора, если в списке врачей ведущих прием в этом же центре увидите фамилию вашего доктора. Здесь же вы поймете куда деваются врачи из поликлиник после 2 часов дня И тут Вы поймете, что для конструктивного общения с вашим поликлиническим доктором лучше приходить сюда- по записи и за деньги. Ведь от каждого нового пациента, принятого в данном центре настроение вашего доктора будет только улучшаться, а внутренний счетчик доходов, будет каждый раз радостно щелкать
  Способ№4 ” Медикаменты” Здесь работает давно отработанная схема. Идете в эту аптеку, покупаете это лекарство и непременно передавайте привет от меня, Петра Петровича. Дорого? А что ж Вы хотите, здоровье- это самое дорогое, что у нас есть. Заменить на более дешевое? Вы, батенька, пришли на прием к врачу высшей категории. Слушайте и исполняйте
  Способ №5 ” Направление на МСЭ, в обласной центр, на госпитализацию” Здесь каждый пациент должен четко понимать главное. Заполнение направления- это драгоценное время. А времени у врачей , как известно- нет. Им надо до обеда принять всех тех, кого они должны принять на 1,5 ставки. К тому же всегда есть форс-мажор и приходится принимать массу не запланированных пациентов. Поэтому вам придется долго убеждать, что вас надо направить, потом долго ждать заветного направления. И не факт, что все оформлено правильно. Так что проверять надо не отходя от кабинета врача. Альтернатива: денежная благодарность за такое одолжение.
  Способ№6″ Лечащий врач” О, это самый ответственный момент в жизни пациента. От правильно принятого решения зависит жизнь. Особенно, когда речь идет о хирурге. Договариваться надо заранее, в интересах собственного здоровья. Надо отловить доктора и сказать: “Спасите! За ценой не постою!” и непременно денежку в карман. Разговор начинается только при виде отечественных и зарубежных зеленых купюр в большом количестве. Но имейте ввиду, что платить надо анестезиологу, медицинским сестрам и за медикаменты, потому что вдруг выяснится, что для вашего скорейшего выздоровления вам нужен настоящий патентованный препарат, а не эти отечественные дженерики, которыми завалены аптеки в больницах. Зато Вам сразу выделят место в хорошей палате. К вам будут заходит чаще, чем к другим пациентам. Если вы вдруг заметили, что заходят реже и взляд доктора стал ” сквозь вас” скорее пополняйте вашу благодарность. Здоровье ведь одно и за деньги его не купишь.

 3. Ты каво клоуном назвал псда тебе бот

 4. на останній нараді резніков сказав-Наш губернатор найкращий
  А із зали репліка – Зато дороги найгірші

 5. клоуны

 6. а не громадська рада

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.