В облстоматполіклініці працівників змушують стати на бік амністованого головлікаря Свестуна

Сьогодні об 13.00 у комунальному закладі “Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка” збирають колектив та вимагають стати на бік амністованого головного лікаря Романа Свестуна.

Як повідомило НГП джерело, ініціатором збору виступає лікар-ортопед Володимир Іванович Онишко.

Працівників закладу, котрі кілька днів тому підписалися під листами до депутатів облради, Генпрокуратури і Верховного суду вимагатимуть відмовитися від власних підписів.

Це пов’язано з тим, що з понеділка облстоматполікліку планують відвідати депутати облради, котрі входять до постійної комісії з питань охорони здоров ’ я, материнства та дитинства. Обранці мають намір пересвідчитися у тому, що колектив добровільно підписався під листами-зверненнями і надалі стоїть на тому, аби головлікаря Р.Свестуна звільнити з посади.

Нагадаємо, що колектив комунального закладу “Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка” обурений рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 10.09.2012 року та рішенню апеляційного суду Хмельницької області від 13.11.2012року по кримінальній справі Свестуна Романа Степановича і категорично заявляє, що не допустить до виконання обов’язків головного лікаря закладу шахрая (що доведено судом), хабарника, злодія, наклепника та інтригана.

Про це йдеться у листі колективу до депутатів обласної ради і голови Миколи Дерикота, Генпрокуратури і Верховного суду України, переданому НГП, під якими підписалося 90 медиків.

Як відомо, що 13 листопада Ацеляційний суд Хмельницької області залишив у силі рішення Хмельницького міськрайонного суду у справі головного стоматолога Хмельниччини Романа Свестуна.

Тобто, на підставі Закону України «Про амністію у 2011 році», засудженого Свестуна звільнено від покарання.

Окремим пунктом у рішенні суду йдеться: “Відновити головного лікаря КЗ “Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка” Свестуна Р.С. на займаній посаді”.

Довідка НГП. Романа Свестуна у січні 2011 року затримано на його робочому місці при спробі отримання хабара. Він вимагав та отримав через підлеглого хабар у розмірі 5000 грн у приватного підприємця за отримання довідки на продовження ліцензії з надання медичних послуг. У його службовому кабінеті було додатково вилучено 31 тис. дол. і 14,2 тис. грн., походження яких головний лікар пояснити не зміг.

Прокуратурою області доведено 53 епізоди хабарництва головного стоматолога Хмельниччини.

Роман Свестун є колишнім чоловіком (розвелися після його затримання за хабар) начальниці управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Наталії Свестун. Остання перебуває у родинних стосунках з дружиною голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Мля, уже из врачей делают послушное быдло!!!! Что будет дальше: сдать для Свестуна и Свестунихи кровь????!!!!!

 2. Рыгионы рулят…….Улучшается жизнь с каждой минутой…..

 3. Історія не закінченої старої новели, а нової по СВИСТУНУ !

  Безпрецедентному публічному скандалі, в Хмельницькому районі, Хмельницької області, якому уже більше 5 років року – поставили крапку. Стара влада мовчала, а нова влада не допуститила мовчання «овечки». Все почалось із не простого !

  З ХАБАРЕМ ВЗЯЛИ ЛІКАРЯ – бувшого головного державного санітарного лікаря Хмельницького району Безкоровального Олега Івановича”, бувшого депутата Хмельницької районної ради, бувшого члена партії від відомої партійної організації. Як було встановлено слідством та судами, він, як посадова особа, безпосередньо і неодноразово брав хабарі. В основному брав у підприємців, брав гривнями так і доларами США за видачу дозволів. Правоохоронці зафіксували тільки два випадки, а скільки насправді було ?

  Навіть звиклих до такого роду сенсацій, ця новина здивувала громаду не тільки Хмельницького району але й жителів м. Хмельницького, невже це правда ? Адже, як відомо, ця людина із таким званням та посадою не випадково очолювала державну санітарно-епідеміологічну службу Хмельницького району. Так- на превеликий жаль це гірка правда !

  Свого часу працював одним із профільних лікарем в Хмельницькій обласній санітарно-епідеміологічній станції, тобто був на «ТИ» із головним державним санітарним лікарем Хмельницької області Коломійцем М.П. Разом із ним наставляв, так би мовити своїх підлеглих в районних санітарно-епідеміологічних станціях, як з чистими руками і совістю боротися проти … тієї самої корупції, хабарництва.

  Злет на посаду головного державного санітарного лікаря Хмельницького району Олега Івановича Безкоровального, відбувся завдяки головному державному санітарному лікарю Хмельницької області, того ж самого Коломійця Миколи Петровича, який аж двічі відвозив Безкоровального Олега Івановича в МОЗ для затвердження. Чому двічі,можливо запитають читачі, та тому,що на цю посаду, повинна бути призначена людина-професіонал, яка повинна мати відповідні організаторські здібності, відповідний стаж роботи, не мати шкідливих звичок, повинна мати чисті не волохаті руки та інше добротне. Тому і з першого разу Безкоровального О.І. і не затвердили. Як затвердили з другого разу читачі нехай вгадають з трьох раз!

  Підприємці Хмельницького району неодноразово стверджували, що головний державний санітарний лікар Хмельницького району Безкоровальний О.І., персонально не тільки відкрито вимагає хабарі за всякого роду дозволи, кришування, від кати, та бере не тільки в гривнях, вибачте, а і в доларах США(нехтує нашою рідною валютою). Про це і неодноразово доводилось не тільки керівництву району в особі Голови Хмельницької РДА , але й його заступникам, голові Хмельницької районної ради,прокуратурі.

  Колектив невидима сила розколола на дві частини, одні співчували йому, інші «…важко навіть уявити цей моральний стан…говорили підлеглі, ми всі ходили і опускали голови – соромно було підприємцям та людям в очі дивитись…»

  Але чого гріха таїти, формувались корупційні схеми безпосередньо в районній санітарно-епідеміологічній станції, і ці схеми формувались безпосередньо під керівництвом головного державного санітарного лікаря Безкоровального О.І. при мовчазності і самого бувшого керівника Хмельницької РДА Вітвицького І.А. та його заступника п. Вибодовської. Гроші брали майже за все, від видачі дозволу до позитивного акту про обслідування санітарно-гігієнічного стану об’єкту, навіть за проставляння штампику в медичній книжці про санітарний мінімум.

  Вперше про це заговорили журналісти та депутати Хмельницької обласної ради. Невдоволені розповідали свої історії перед телекамерами. До прикладу, це інтерв’ю було в ефірі одного з українських телеканалів.

  Головний державний санітарний лікар Хмельницької області Коломієць М.П. чи не єдиний керівник, котрий із самого початку та за весь період діяльності Безкоровального О.І. особисто фіксував серйозні порушення свого підлеглого на посаді головного державного санітарного лікаря Хмельницького району, але чи не хотів, можливо і побоювався його, так і не добився прийняття вичерпних мір профілактичних заходів до нього. Ось його відписки в одну із прокуратур області «.. ніяких «ознак» чогось незаконного немає, із ним, тобто Безкоровальним О.І. проведена роз»яснювальна робота».Це надавало впевненості «одноосібному санітарному господареві району» Безкоровальному О.І., котрий навіть свою «команду» запевняв, що йому пообіцяли — з посади ніхто його не усуне.
  У вузьких кругах Безкоровальний О.І. відкрито, цинічно посміхаючись говорив відверто, «…не доказано…гроші траба вміти відмивати..»

  Місцеві бютівці не чекаючи рішення суду спрацювали моментально. За порушення статуту виключили перевертня із партії.

  Інші-створили лазівки для юридичного опротестування, корпоративний захист цьому перевертню. Ось, який буклет підготовив в газету «Проскурів» заступник Безкоровального О.І,- Балашов Олег Васильович, як представник трудового колективу Хмельницької районної санітарно-епідеміологічної станції на той час, сьогодні – начальник Хмельницького міськрайонного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, головний державний санітарний лікар м. Хмельницького. «… О.І.Безкоровальний , оперативно вирішував питання щодо на¬дання матеріальної допомоги та премій, поряд¬ний та справедливий керів¬ник. Завдяки його організатор¬ським здібностям та індиві¬дуальним рисам характеру, ми відчули себе колективом однодумців, який спромож¬ний ставити мету, знаходити шляхи її досягнення та аналізувати отриманий результат…» Це вже було падіння моралі.

  Безкоровального О.І. не насторожували слова колег «… Олег не туди йдеш…зупинись» Мовляв, це вже не здирство, а кримінал. Але Безкоровальний О.І. любив мовити «…То не мої проблеми, хоче висновок, нехай платить…» Спрацював хапальний рефлекс. У цій країні страху у хабарників немає, бо їх, як правило, у в’язницю не саджають. Чоловік, очевидно, добре орієнтуючись у зв’язках і можливостях.

  Операція по затриманню хабарника з участю працівників УБОЗа та прокуратури пройшла зразково, як у телевізійному серіалі. Була зустріч в кабінеті Хмельницької районної санітарно-епідеміологічної станції, а потім Безкоровального О.І. вивели в наручниках. Обшуком в службовому кабінеті,цього районного перевертня знайдено та вилучено:грошові кошти в сумі 500 гривень,грошові кошти в сумі 205 гривень грошові кошти в сумі 10 євро грошові кошти у сумі 1400 доларів США пластикові картки на пальне А-95 , на 2000 літрів мобільні телефони – 5 шт. , один із його працівників, що був свідком при обшуку,говорить, я навіть гадки не мав,що в сейфі та шафі для одягу, у потаємних місцях зберігалось таке.

  Хабарники нині ввічливі, сумирні, нікого не змушують тортурами чи погрозами нести долари за ті чи інші дії. Словом, це наче і не вимагання хабара, а джентльменська дружня пропозиція. Їх треба теж розуміти. Вони бувають в області, ще десь інде, і в них виникає потреба в коштах. Чомусь головний державний санітарний лікар Хмельницького району Безкоровальний О.І. не просив якнайшвидше передати ті 100 доларів та 200 грн. йому. А прохачі усвідомлюють, що в того ж таки головного державного санітарного лікаря Хмельницького району є можливість дати мінімальний штраф 51 грн., а може і дати більше – 400 грн. за одне і теж саме порушення санітарно-гігієнічних норм та правил, і все залежить тільки від нього.
  Стосовно вирішення цієї кримінальної справи, то, враховуючи зв’язки у «вищому світі» Безкоровального О.І., поголос серед Прибужжан був однозначний: судом йому буде призначено умовне покарання з іспитовим строком. Але, як ми вже повідомляли у попередньому номері газети, суд хоч і присудив мінімальне покарання за цей тяжкий злочин — п’ять років, але без реального відбуттям його Безкоровальним О.І. у в’язниці, із збереженням йому посади головного державного санітарного лікаря Хмельницького району, та ще, ви не повірите, відшкодуванням йому, коштів «за вимушене відсторонення від роботи», в сумі . в сумі 10133 грн. 60 коп. державних коштів.
  Тобто, ні суд першої інстанції, ні судова ко¬легія апеляційного суду Хмельницької області, ви¬носячи вирок Безкоровайному за фактом хабарництва, ні пари з вуст не випустила стосовно ДОЦІЛЬНОСТІ чи НЕДОЦІЛЬНОСТІ позбавлен¬ня Безкоровайного права обіймати певні посади, а значить права подальшого перебування чи не перебування його на посаді голов¬ного державного санітарного лікаря Хмельницького району.
  Суд просто обійшов увагою цей пункт статті про хабарництво. Мов¬ляв, хай хто хоче, так і трак¬тує нашу мовчанку з цього приводу. А коли так, то будь ласкава, обласна санстанціє, себто — Українська державо, волею Хмельницького між¬районного суду, підкріплено¬го ухвалою апеляційного суду Хмельницької області, виплати хабарнику і здирни¬ку Безкоровайному «за час його вимушеного …прогулу» (начебто він не за хабар ви¬мушено «прогуляв», а був захоплений піратами в Со¬малі) понад 10 тисяч гривень зарплати.

  Так і хочеться сказати, чи¬таючи подібний вердикт: «Спасибі, панове судді, що хоч грошовою компенсацією злочинцю обійшлися, а не зобов’язали всіх, хто виводив на чисту воду хабарника Без¬коровайного — слідчих, про¬курорів, УБОЗівців, та и зре¬штою всіх, кого оббирав він як липку на посту санітарно¬го рвача — вибачитись та в ніжки поклонитися Олегу світ Івановичу. Думаю, от коли й справді пошкодуєш, що в судах сидять живі люди, а не роботи, як приснилось Оле¬гу Івановичу, які безпристрас¬но, без огляду на посаду і зв’язки підсудного видавали б на-гора вироки й ухвали.

  Зрештою, справедливості ради зазначу, що незважа¬ючи на все, крапку в цій історії ще не було поставлено.

  За протестом обласної прокуратури справа про поновлення пана Безкоровайного на посаді головного державного санітарного лікаря Хмельницького району знаходилась на розгляді Верховного суду України. А поки що Олег Іванович, як ні в чим не бувало, продовжував справно справляти державну службу в ролі головного санітарного лікаря Хмельницького району.

  І ось,як то кажуть кінець, справі вінець.

  16 березня 2010 р. колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України скасувала вирок Хмельницького міськрайонного суду від 15 жовтня 2008 року та ухвалу апеляційного суду Хмельницької області від 2 грудня 2008 року щодо Безкоровального О.І., справа направлена на новий судовий розгляд в іншому складі суддів.

  29 вересня 2010 р. Ухвалою колегії суддів судової палати апеляційного суду Хмельницької області, за заявою прокурора Хмельницької області, постанова Хмельницького міськрайонного суду від 10 листопада 2008 року про звільнення Безкоровального О.І. від покарання, призначеного вироком Хмельницького міськрайонного суду від 15 жовтня 2008 року також скасована.

  26.07.2010 р. вироком Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Хмельницького області засудила головного державного санітарного лікаря Хмельницького району Безкоровального Олега Івановича на п’ять років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням контролюючих функцій в санітарно-епідеміологічних службах на три роки.
  А ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 25 жовтня 2011 року вирок про позбавлення волі на п’ять років з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням контролюючих функцій в санітарно-епідеміологічних службах на три роки, за скаргою засудженого Безкоровального О.І. – залишено без задоволення.

  Мабуть, читачів мучить запитання: «Як могло таке трапитися, що головний державний санітарний лікар Безкоровальний О.І., депутат Хмельницької районної ради , який проводив в районі навіть «благодійницьку» роботу», систематично вимагав та брав хабарі?

  На жаль, ми достеменно не знаємо причин падіння людини, якій було довірена посада головного державного санітарного лікаря району: чи на його дії вплинула тяга до наживи, а чи корупційна система в країні спрацювала? Однозначно лиш можна сказати, що нинішня підготовка кадрів, просування непідготовлених рядових лікарів своєї «команди» з низькими моральними якостями на високі пости веде не в Європу, а до подальшої зневіри до любої влади, занепаду країни в усіх відношеннях.

  ВОВКОДРАЙВЕР
  17.12.2013 р.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.